Regiunile RomânieiCrișanaJudețul BihorIstoria transportului public în municipiul Oradea

 

Topic: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018

127 posts, 48281 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Celestin Draganescu

Pai dar nu era vorba ca din cauza ca se pune "autonomie" pe ele pentru ca asa "a zis Politia Locala" se intarzie livrarea? Eu vad ca pur si simplu nu sunt gata...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 GPS

Se văd și două pentru Arad, iar pe partea cealaltă încă două corpuri în construcție.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 micutzu

Bineinteles ca nu sunt gata,eu am zis demult ca e vrajeala faza aia cu autonomia.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Robert

Lejer 1 an intarziere la Cluj-Napoca si Oradea pana finalizeaza livrarea.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Linia 43

Si ?
Lui Durmazlar ,dupa care plang unii, ii ia aproape doi ani sa aduca  doua tramvaie amarate la singura licitatie internationala castigata (pana au dat de El Dorado Romania)   de la  Olsztyn. Inca nu au ajuns minunile turcesti.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 punmeister

Pentru ca asa a cerut MPK Olsztyn in graficul de livrari, tramvaiele astea fac parte din proiectul de extensie cu 6 km al retelei care va fi data in exploatare la mijlocul lui 2020.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Albert

Dacă erau gata, nu cred ca se supărau cei de la Olsztyn sa le primească.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Puss in Boots

Macar stii ceva concret legat de treaba asta? Ca idee asa... Daca nu erau in grafic sa fie livrate de ce crezi ca Durmazlar s-ar fi agitat sa le faca mai repede? Si de ce presupui, de exemplu, ca Olsztyn are loc acum in depou de tramvaiele alea. Poate maresc acolo capacitatea, poate vor sa scoata altele intre timp, poate au alte chestii de pregatit si s-au organizat si ei pana le vine primul tramvai in grafic. Ai toate informatiile astea sau e un fel de "sa moara capra vecinului"?
Pe principiul asta si Mos Craciun poate veni mai repede ca doar are cadourile pregatite si noi nu ne suparam sa le primim.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Linia 43

Luati in brate atata Durmazlarul...
Pana acum ei nu au dovedit absolut nimic pe plan international. Zero barat.
Pana si singura licitatie internationala castigata pe bune (Olsztyn) a fost castigata din postura de unic participant.
Macar aici ,chiar daca vine cu intarziere ,vine un tramvai licentiat Siemens si se creeaza locuri de munca si plusvaloare aici ,nu in Turcia. Sau ne complacem sa ramanem saracii Europei?

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Puss in Boots

Daca vrei sa fii corect (poate vrei, daca nu, nu) atunci ai sa vezi ca tot ce zici tu acolo se aplica suta-n mie si Astrei. Sau trebuie sa-i pupam in fund ca sunt romani si le iertam tot?

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Robert

Astra nu s-a dezvoltat de loc, a mers pe principiul angajăm, livrăm și după aceia disponibilizăm. Deci nu va aduce un plus de valoare economiei naționale pe termen lung. După cum putem vedea azi-mâine se împlinesc 10 ani și produc același tramvai la care îi schimbă botul la fiecare comandă și cam atât. Unde e inovația, cercetarea și dezvoltarea? O să umple țara cu un model vechi de tramvai livrat cu întârziere și cam atât...

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 George

Robert wrote:
Lejer 1 an intarziere la Cluj-Napoca si Oradea pana finalizeaza livrarea.


Ceea ce înseamnă că de fapt capacitatea Astrei pentru a livra 100 de tramvaie în București în termenele prescrise la licitație este mai mult decât discutabilă!

Eu regret că licitația în București nu s-a făcut în termeni care să permită și participarea marilor competitori europeni. Pt Oradea tramvaiele Astra cred că vor fi o soluție foarte bună și mă bucur că Oradea își dezvoltă așa mult rețeaua de tramvaie, arată că Bolojan este vizionar.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 Puss in Boots

Mai e el primar? Parca intelesesem ca se ducea in P.E.

 


Re: Achizitie Tramvaie Oradea - 2018 PTMZ

Cel care a plecat în P.E. e Falcă de la Arad. Interimatul de acolo îl asigură un tip pe nume Călin Bibarț.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului public în municipiul Oradea  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420770 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use