Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Giurgiu

 

Topic: Despre transportul in comun din Giurgiu

60 posts, 29473 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre transportul in comun din Giurgiu PTMZ

Al 2-lea. București n-a lansat încă licitația.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu punmeister

La Bucuresti mai e de durata, ADTPBI abia lucreaza la studiul de oportunitate.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu alexandru_gr

:arrow: Transportul public giurgiuvean, modernizat printr-un proiect european
Primarul Nicolae Barbu a adus în discuție, într-o conferință de presă, modernizarea transportului public în comun. Mai exact, cel târziu în vara anului viitor vor sosi 13 autobuze alimentate cu gaz comprimat și dotate cu un sistem integrat de gestiune și diagnosticare electronică.

”A fost urcat pe SICAP și este în procedură de licitație, achiziția a 13 autobuze alimentate cu gaz comprimat și cu un sistem de e-tiketing destinat transportului public urban de călători. Cred că pe la jumătatea lunii octombrie trebuie să se depună și ofertele”, a declarat primarul Nicolae Barbu.

Autobuzele vor avea între 9 metri și 11,5 metri și vor avea o capacitate de minim 70 de locuri. Achizționarea autobuzelor pe gaz comprimat face parte dintr-un proiect amplu de modernizare, iar banii alocați doar pentru transportul în comun se ridică la suma de 15,5 milioane de euro.

”Autobuzele vor avea o capacitate de minim 70 de persoane (23 de locuri pe scaune) și în general pe piață există de maxim 80 sau 85 de locuri, depinde de spațiul destinat persoanelor cu dizabilități și de numărul de scaune,” a mai adăugat primarul Nicolae Barbu.



Sursa:http://www.giurgiuveanul.ro/stiri/transportul-public-giurgiuvean-modernizat-gratie-unui-proiect-european/#axzz605kFPkK6

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu PTMZ

Termenul limită pentru depunerea ofertelor a fost prelungit până pe 16 octombrie.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu micutzu

Hmm...oare din lipsa de oferte?

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu andreir14

PTMZ wrote:
Termenul limită pentru depunerea ofertelor a fost prelungit până pe 16 octombrie.


Nu stiu de ce, dar am impresia ca o sa o dea-n bara cu licitatia asta din lipsa de oferte depuse.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu PTMZ

Gata, licitația e în evaluare tehnică.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu Razvan021

Aveam un mic dubiu cu pretul ala, dar cand am vazut ca vin cereri de clarificare m-am linistit.Sa speram ca Iveco e pe lista ofertantilor. :bere:

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu punmeister

Iveco o sa fie, sunt singurii care fac CNG de 10 metri 100% LF.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu PTMZ

Și la electricele de 10m de deal ale MDRAP ziceai că o să vină doar Bozankaya, că doar ei produc, și uite că acolo a venit și Golden Dragon. Așa că cel mai bine e să așteptăm declarația de participare, care poate avea surprize. ;)

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu Razvan021

Deocamdata apare doar PV-ul cu extensie .p7s, probabil vine maine si o versiunea mai normala.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu punmeister

Briaris (dealerul autorizat Iveco) si Anadolu Automobil Rom (dealerul autorizat Karsan) au depus oferta.
pv deschidere.autobuze.pdf
pv deschidere.autobuze.pdf (431.24 KB; downloaded 284 times)

Anadolu participa cu Karsan Citymood 10 CNG, de care am uitat de el  :lol:
city_mood_10m_brochure_270818_en_5889558716.pdf
city_mood_10m_brochure_270818_en_5889558716.pdf (3.6 MB; downloaded 306 times)

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu micutzu

Ambele variante sunt ok.Cu Citymood 10 am tot mers prin Brasov si mi se par decente.

 


Re: Despre transportul in comun din Giurgiu PTMZ

Azi a fost publicată și declarația de participare în format normal, de remarcat că Briaris nu vine cu Iveco Czech Republic ca terț, cum a făcut la Târgu Mureș, iar Anadolu e în asociere:
1) BRIARIS (IVECO)
2) Asocierea ANADOLU AUTOMOBIL ROM - SUSTAINABLE BUS MOBILITY SOLUTIONS.

Hai cu Iveco Urbanway! :bere:
Iveco Urbanway 10 CNG unde sunt produse?

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Giurgiu  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420533 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use