Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 5

342 posts, 142666 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 25
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 5 Gabi23

Afișat pe gardul parcului Izvor:

PUZ 5 - 16.03.2019.JPG (503.47 KB; downloaded 6197 times)

 


Re: Sectorul 5 andrei11

Totul pentru Suflet !  Fântâni de amorul artei, nevizibile publicului ! Precum se observă chiar funcționează !
Poza e făcută de subsemnatul, în spate aveam spatele Academiei Militare.
5.jpg (180.84 KB; downloaded 5442 times)

Nicolae Paulescu păzit de Poliția Locală Sector 5 !
8.jpg (176.29 KB; downloaded 5430 times)

 


Re: Sectorul 5 Goldmund

Intr-adevar, ultimele poze parca sunt dintr-o tara dupa un razboi, sau dintr-o tara f.f. saraca...
Poza cu fantanile, pe acolo am copilarit eu(cartierul), este cu spatele la fatza Academiei Militare
acestea sunt fantanile si se poate vedea si fatada Academiei:

https://www.google.com/maps/@44.4306894 ... a=!3m1!1e3

 


Re: Sectorul 5 aztec

Au disparut bancile, a diaparut gardul viu..  si ce cauta autocarul ala acolo?
Este piatra cubica pietonala, nu auto...

 


Re: Sectorul 5 Valentin

Are cineva idee ce vor să facă în spațiul liber de la Liberty? (Int. Calea Rahovei cu Progresul)
Eu nu am găsit niciun afiș, bine, nu se întâmplă prea multe momentan, doar au adus un excavator și au curățat terenul (inclusiv de beton)

 


Re: Sectorul 5 Valentin

Îmi răspund singur la întrebare. Pe colțul din intersecție, zicea un muncitor, vor să facă un mic parc . Rămâne de văzut dacă se vor tine de el. Până acum au demolat cocioaba orange de langa stație.

 


Re: Sectorul 5 alchimistul

Remarc faptul ca s-a "curatat" terenul din intersectia Progresului cu 13 Septembrie, cel pe care erau diverse prefabricate din beton. Presimt un bloc sau o cladire de birouri.

 


Re: Sectorul 5 Valentin

https://www.zf.ro/proprietati/adriean-v ... e-18174635
Adriean Videanu vrea să construiască un proiect imobiliar mixt de nouă turnuri pe 13 Septembrie, aproape de hotelul Marriott. Proiectul include nouă clădiri, fiecare cu 3 etaje în subteran şi plus de la 12 la 35 de etaje

S-a mai zis pe un alt topic. Se știe ce se va construi acolo.

 


Re: Sectorul 5 alchimistul

Multumesc

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Komunicat de kaka:
https://www.agerpres.ro/comunicate/2020 ... -5--480955
N-am vazur pe strada decat o duba ce proiecta filme pe laterala cum ar dezinfecta ei scara blocului pe la interior, imagini acompaniate de zbierete la megafon iar pe fund avea initialele DeFe-ctului.  :oops:

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Astazi m-am trezit cu un maldar de maculatura electorala la usa blocului, in ideea ca nu am avea suficienta hartie igienica si culmea nesimtirii felicitari expirate de Craciun fericit in cutia de scrisori de la pseudoprimarul DeFect.
:bleah:

 


Re: Sectorul 5 andrei11

Primăria Sectorului 5#Fapte.
Sedii noi pentru Florării !
B-dul Eroilor, lângă Splai / Spitalul Municipal.
3270.jpg (399.42 KB; downloaded 2884 times)

 


Re: Sectorul 5 1689

#faptenuvorbe :D

 


Re: Sectorul 5 URANUS

Am observat ca au scos sina de tren de pe Progresului cel putin intre C. Istrati si Spătarul Preda. Mai departe nu stiu pentru ca nu am avut drum.

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420954 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use