Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB

765 posts, 266596 views
 
Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35  ... 55
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB realistul

Sunt foarte masive. Asta am remarcat. Vin imprimate, sa zic așa, cu o imitație de piatra cubica. Se observă în foto. Despre cum arată lucrarea la final, și cât de masivă este șina...ce sa mai zic. Nu am apucat sa fac foto cu o zona finalizată. Mă grăbeam.

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB andrei11

95 % din reușită ține de fundație...

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB ByOnu

V2A wrote:
”...execuției lucrărilor de dezafectare a pietrei cubice din ampriza liniei de tramvai (aflată în administrarea STB) și înlocuirea acesteia cu asfalt, pe B-dul Basarabia, între Piața Eudoxiu Hurmuzachi și B-dul Chișinău, între B-dul Basarabia și Piața Delfinului...

http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 190827.pdf


Ei zic ca dalele prefabricate pentru sina OR au 6m lungime. Mi se pare imposibil, ochiometric mie imi par de 5m lungime. :think:
dale.jpg (42.36 KB; downloaded 5108 times)

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB Puss in Boots

Si e chiar asa important? intre 5 si 6 nu e o eternitate. Da-ti o marja de toleranta/eroare  :)

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB ByOnu

Sunt doar curios ..pentru mine.

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB shoppy

Pai ia-ti o ruleta, un prieten, si pe inserat te lamuresti(asta daca nu vrei sa masori cu pasul).

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB andrei11

Aseară am văzut o << fază >> pe care o uitasem și care mi-a bubuit în minte periculos de tare.
Așadar  orice tramvai de la Republica care vrea să se retragă la Titan trebuie să ajungă la Piața Iancului. Pur și simplu  SUPERB.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB Utilizator anonim

Si dimineata la acces e la fel, 46 de Titan care au acces la Republica vin intai la Iancului.  ;)

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB Chev Celios

Si accesul la Granitul era tot pe la Iancului pe vremuri.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB V2A

”Proiect de hotărâre privind împuternicirea expresă a Consiliului Local al Sectorului 5 de a hotărî cu privire la asocierea sau cooperarea cu Societatea de Transport București STB S.A. în vederea finanțării și realizării în comun a unor acțiuni, lucrări, servicii sau proiecte de interes public local – sporirea spațiilor verzi prin înierbarea intervalului dintre liniile de tramvai și întreținerea permanentă a acestora Inițiator – Primarul General al Municipiului București Comisii: - Comisia de Transporturi şi Infrastructură Urbană - Comisia pentru Relaţii Internaţionale, Cooperare şi Asociere cu Alte Autorităţi Publice - Comisia de Ecologie şi Protecţia Mediului - Comisia Juridică şi de Disciplină”
53_20190917.pdf
53_20190917.pdf (826.18 KB; downloaded 207 times)


http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 190917.pdf

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB punmeister

"Proiect de hotărâre privind asocierea Municipiului București cu Societatea de Transport București STB S.A. și Consiliul Local al Sectorului 3 al Municipiului București, în vederea finanțării și realizării în comun a lucrărilor de interes public local cu privire la modernizarea stațiilor de tramvai ale S.T.B. S.A. aflate pe teritoriul administrativ al Sectorului 3 al Municipiului București Inițiator – Primarul General al Municipiului București Comisii: - Comisia Transporturi și Infrastructură Urbană - Comisia pentru Relații Internaționale, Cooperare și Asociere cu alte Autorități Publice - Comisia Juridică şi de Disciplină"
60_20191024.pdf
60_20191024.pdf (760.85 KB; downloaded 199 times)

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB mastocitu

In cartierul Tei la cateva statii pe Lacul Tei si Maica Domnului a aparut pe placutele de metal pe langa 16 si 36 si indicativul 17

 



Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB Puss in Boots

mastocitu wrote:
In cartierul Tei la cateva statii pe Lacul Tei si Maica Domnului a aparut pe placutele de metal pe langa 16 si 36 si indicativul 17


S-a mai discutat. E un/o cineva ori nostalgic ori dus cu capul (dar nu nebun neaparat) care trece linii din trecut pe placutele de acum.

 


Go to page:  1  ... 29 30 31 32 33 34 35  ... 55
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420658 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use