Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

Topic: Discuții despre transportul local din București

5502 posts, 777767 views
⚠  Forum Rules

Go to page:  1  ... 307 308 309 310 311 312 313  ... 394

📖 Pagination options
  • Author: Costin
  • Site Admin
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Costin

Daca voi mergeti sa va luati mobila cu transportul in comun... :roll:

Nu e nevoie de nimic in plus acolo. Metroul e super lejer si e de baza si ai si lifturi, nu mai conteaza ca e lf sau nu...

• Author: ByOnu
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) ByOnu

Metrou si tramvai sunt suficiente acolo... In schimb, paralel de discutie, ar trebui un P&R la Saligny.

• Author: mihai565
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) mihai565

Linia 330 isi va schimba cât de curand traseul pe Camil Ressu pana la Ikea !

• Author: V2A
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) V2A

Adică, de la Rm. Sărat, să n-o mai ia prin Rebreanu, ci prin Camil Ressu - Theodor Pallady?

• Author: WAYNEN
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) WAYNEN

Nu mi se pare cea mai bună idee pentru că dublează mult linia 27.Părerea mea că trebuie reorientat la ,,Auchan Titan",iar traseul său să fie modificat de la rond Baba Novac prin Strada Baba Novac - Strada Câmpia Libertății - Strada Liviu Rebreanu,ca să mai facă un ocol inutil și să nu mai dubleze prea mult linia 23.

• Author: Andrei98
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Andrei98

La ce interval are 27 poti zice ca nu dubleaza nimic.

• Author: Victor92
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

Legat de linia 330 - O decizie foarte buna! Ceea ce am propus va deveni realitate!

• Author: cris_m
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) cris_m

Sa vad cum carati biblioteca Bill cu 330! :lol:
O prostie varianta asta de traseu, trebuia sa suplimenteze 311 pe Campia Libertatii, unde e mai mare nevoie...

De la moderator citire: care este sursa informatiei? Cumva soferii de la Titan? Stiti ca zvonurile de garaj sunt complet interzise pe forum?

• Author: Andrei98
  • Membru Bronze
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Andrei98

Pai in general cine cumpara mobila o achita pe loc urmand ca mobial sa fie livrata ulterior. Nu am vazut pe nimeni sa plece cu dulapul in brate. Eu zic ca e ok sa fie pe Pallady macar o linie de autobuz cu un interval decent daca la tramvaie nu prea au cu ce.

• Author: Costin
  • Site Admin
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Costin

Nu vreau sa fiu pisalog sau ceva... dar insist. Metroul ce are? Capacitatea de transport in zona e arhisuficienta cu metroul.

Sau punem problema altfel. Prelungesc o linie dar nu o suplimenteaza, ca e vara si e programul redus, ca n-au soferi, ca n-au chef etc. O fi bine, o fi rau?...

• Author: WT_fan06
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) WT_fan06

Andrei98 wrote:
Eu zic ca e ok sa fie pe Pallady macar o linie de autobuz cu un interval decent daca la tramvaie nu prea au cu ce.
Cum să nu aibă cu ce? Există 27, care are un interval de 10-15 minute. Este decent, cel puțin în timpul săptămânii. Pe lângă el le mai avem pe 19 și 40 pe Pallady. Există și metrou. Să duci și o linie de autobuz acolo este o tâmpenie. Mai bine să îl modifice pe 330 așa cum a spus și @WAYNEN astfel încât să nu mai facă acel ocol stupid până la Dristor ca să dubleze tramvaie și să stea în ambuteiaje, ci să îl dubleze pe 311 până la Titan, pentru că de asta e nevoie!

• Author: Marian Andrei
  • Membru Gold
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Marian Andrei

330 si asa are un interval destul de prost, dus la Ikea va avea intervale si mai proaste, si nu se suplimenteaza. Ca sa nu mai zic ca mai ales in sezonul de A2, va sta mai mult blocata prin Titan. Ardem motorina aiurea.

• Author: dany
  • Membru Silver
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) dany

Poate vor mai baga 3-4 ture in linia aceasta si asa poate deveni interesanta, autobuze sunt, soferi au, linii regionale nu prea mai vad sa apara din cauza intereselor,  asa ca au cu ce sa faca aceasta linie interesanta pentru publicul calator. Aseara in drum spre casa am luat coada la iesire pe A2 de la benzinaria Socar si nu am stat mai mult de 5-7 minute pana am trecut

• Author: cris_m
  • Moderator forum
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) cris_m

5-7 minute pe Pallady, 10 minute Dristor-Ramnicul Sarat, 20 de minute Lizeanu-Ferdinand, 20-25 de minute pe Kiseleff, se aduna....

Go to page:  1  ... 307 308 309 310 311 312 313  ... 394

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since , our 1813 forum members have written 354918 posts in 4248 topics and 427 subforums.
Refresh interval: 30 minutes.

© 2009 - 2021 Asociația „Metrou Ușor”