MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii - Terminal multimodal Straulesti

352 posts, 111299 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti andrei11

Discuțiile despre Podul Străulești le găsiți într-un topic nou

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti andrei11

Retractabili ! În stațiile  STB și R Parcare pentru bicle. Am numărat așa, repede, aproximativ 50 de locuri. 49 erau disponibile  :) Cât timp am hoinărit eu pe acolo ( vreo 10 minute ) n-a intrat / n-a ieșit nicio mașină dinintermodal. :?
______________________
Urmează două  poze făcute spate în spate... Referitor la trotuarul rulant, eu n-o să-i înțeleg niciodată pe oamenii ăștia, fix ca la Basarab, de ce l-au construit numai pe jumătate din culoar ? Ori faci trotuar pe tot culoarul în pantă, ori nu-l mai faci deloc...
1.jpg (145.34 KB; downloaded 4555 times)
2.jpg (123.93 KB; downloaded 4552 times)
1.jpg (87.02 KB; downloaded 4544 times)
2.jpg (96.26 KB; downloaded 4546 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti sab

Stii cum sunt regulile, in afara de rulante trebuie sa existe si o alta cale de acces, asta in caz ca tehnica "pica". De aceea avem scari fixe.
Probabil ca regula se aplica si aici, trebuie sa ramana si o cale de acces "clasica". Mai nou este si moda de a face miscare....deci este bine ca s-a lasat.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti BIGRED1984

Nu se refera la partea fixa, ci la faptul ca rulanta nu este pe toata panta,pana ajungi sus la nivel, ci doar pana la jumatate.

 



  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti sab

Zona respectiva este sigur in rampa?

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti andrei11

Sigur, am fost eu pe acolo acum două zile.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti sab

Acum inteleg ca te referi la partea de sus din poza. Da, destul de ciudat.
Daca ma intrebi pe mine, trotuarul acela rulant nu are niciun rost. Doar ca nu exista o inaltime suficienta sa faca o rulanta clasica sau un lift. Si cum este la moda, au trantit capodopera asta.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti subway guru

Evident!
Daca ai basca de ce n-ai sapca, daca totusi ai unde-i palaria sau tichia...

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Puss in Boots

Tot gol sta terminalul?

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti argos

Evident! Taxa a ramas aceeasi, iar in Buc nu se iau masuri contra parcarii ilegale sau masuri care sa limiteze accesul auto.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti SniperGuy

Cei care parcau pe linia de tramvai in zona statiei Straulesti curand vor ramane fara locul de parcare avand in vedere ca se scot dalele si se face spatiu verde. Dar nici asta nu cred ca va rezolva problema pentru ca sunt multe stradute adiacente....

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Florinds

Care mai e gradul de incarcare a parcarii? :)

 



Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419374 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use