Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STV

 

Topic: Discuții diverse

110 posts, 17751 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Societatea de Transport Voluntari alchimistul

Din noiembrie a fost introdusa linia 2 : http://www.primaria-voluntari.ro/servic...rafice.php.

Eu am prins un BMC cand m-am plimbat cu el luna trecuta. Strazile pe care circula sunt destul de inguste. Desi initial bine asfaltate, numeroasele constructii adiacente au necesitat spargerea strazilor; dupa reasfaltare au ramas multe "surprize", in special pe Popasului.

Pentru o vizibilitate mai buna cred ca ar trebui sa se inteleaga cu RATB sa le permita stationarea in terminalul lui 131/335. Un midibuz pe ora nu cred sa incurce prea mult.

Altfel, ca in restul midibuzelor BMC din Voluntari, esti intampinat in interior cu mesajul "Primarul Pandele Florentin Costel va ureaza calatorie placuta"  :twisted:

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Gabi23

alch3mist wrote:
Pentru o vizibilitate mai buna cred ca ar trebui sa se inteleaga cu RATB sa le permita stationarea in terminalul lui 131/335. Un midibuz pe ora nu cred sa incurce prea mult.

N-au loc de autobuzele liniei 131 care sunt mereu 2-3 la capat inidiferent de ora  ;)

 


Re: Societatea de Transport Voluntari andrei11

:lol:
In toata parcarea aia de la  Baneasa Shopping City nu gasesc ei 100 mp sa inchirieze 20 m "mai incolo" de parcarea lui 335 ?

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Axel

Pana acum vad ca sunt trimise doar BMC-uri pe noua linie  :roll:
IMG_20160216_152129.jpg (36.87 KB; downloaded 5716 times)

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Robert24

Ieri a fost sigur si unul nou. L-am zarit prin Pipera.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari PTMZ

Tarife:
- liniile 153, 167: 2,5 lei/bilet
- liniile 1, 2, 155: 2 lei/bilet
Site web: http://www.transportvoluntari.ro

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Andrei Andraș

Ieri un Isuzu inscripționat "Primăria Voluntari" se afla în Brașov cu un grup de copii.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari ByOnu

Nu vor primi si acestea indicative R? De fapt, traseul care intoarce la Obor nu se suprapune 100% cu un R al STB?

 


Re: Societatea de Transport Voluntari PTMZ

Nu există linie a STV (Voluntari) care să întoarcă la Obor. Pe vremea lui 409, 155 era 100% dublat de linia RATB, dar era menținut pentru că oprea în Voluntari, în timp ce 409 nu oprea deloc. Acum, deși există R413, 155 e menținut pentru că întoarce la Institutul Oncologic, nefiind dublat în totalitate de linia bucureșteană.
Cât despre trecerea lor la R nu știu, pe tabelele prezentate de colegii de pe forum la topicul discuțiilor regionale apărea un R473 ce s-ar suprapune perfect cu linia 2 STV.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari rosetti61

Din martie se vor infiinta 3 linii R in Chitila si Mogosoaia operate de societatea Ecotrans STCM, o asociere intre primariile Chitila si Mogosoaia, deci si prin Voluntari poate vom vedea unele R operate de STV.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Daniel2000

Am inteles ca o sa se infiinteze o linie regionala cu capatul Bucur Obor si o sa intoarca la Pod Cfr Afumati, exact traseul lui 155 doar ca prelungit până la Bucur Obor, mie mi s ar parea cam inutila o linie de genu' intrucat in Voluntari or sa circule foarte multe autobuze odata cu infiintarea altor linii care vor trece prin Voluntari, insa aceste linii am inteles ca vor avea doar 3 statii in Voluntari (Gheorghe Dinca, gheata si metro), fata de actuala linie R413 care opreste in tot Voluntariul.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari punmeister

"Proiect de hotărâre privind avizarea Studiilor de oportunitate privind delegarea serviciului comunitar de transport public de călători către „Serviciul Transport Voluntari SRL” și „Ecotrans STCM SRL” și aprobarea modalității de gestiune a serviciului de transport public de călători în Municipiul București și Județul Ilfov pentru aceștia"

"Proiect de hotărâre privind acordarea unor mandate speciale Asociației de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public București – Ilfov, pentru delegarea serviciului de transport public către „Serviciul Transport Voluntari SRL” și „Ecotrans STCM SRL”
48_20190226.pdf
48_20190226.pdf (6.37 MB; downloaded 364 times)
49_20190226.pdf
49_20190226.pdf (457.23 KB; downloaded 293 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Societatea de Transport Voluntari V2A

Corespondența dintre numerotarea actuală a liniilor STV și cea nouă, cu R4xx:
1 -> R416
167 -> R450
155 -> R467
153 -> R468
2 -> R473.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari CiprianTRB

O sa fie tarif unic și pentru liniile operate de STV?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STV  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use