Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 12

1478 posts, 428730 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 106
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 12 rosetti61

Primele experiente cu ele, chiar cel din ultimele foto - 6409, in care lumea crapa de cald apoi, mai pe seara cu 6415. La ambele am observat ca mastile care ascund barele de actionare a usilor aveau urme pe ele de genul celor lasate dupa scoaterea unor protectii adezive. Pe afisajul cu statii se puteau scrie si legaturile/corespondentele deasupra - se putea imparti pe jumatate, in prima parte statia care urmeaza plus inca 3-4 iar in cealalta jumatate alte legaturi. Pe banda neagra 6415 afisa doar 336 si ora (19.51 in loc de 21.51 - deci... din prima incepem cu situatii alandala intalnite pe la Citaro?  :mrgreen: ). Daca stai pe partea usilor, dupa usa 2 jumatate din el e obturat de bare. Motorul toarce bine, desi la un moment dat mi se parea ca trage de el (6409).

 


Re: Otokar Kent C - 12 t530

Cred ca este acelasi autobuz din postarea lui @Cristi N, dar din alt unghi.

otokar.jpg (130.18 KB; downloaded 3811 times)


Sursa: Facebook

 


Re: Otokar Kent C - 12 Costin

Da, locatia e aceeasi, se vede clar.

Asa cum s-a mai zis pe aici, nu trebuie sa fii fanul acestor autobuze ca sa observi cate balarii s-au scris despre ele ca informatii exclusive, pe surse, senzational etc. Multora le place sa faca politica si folosesc autobuzele astea ca pretext (nu neaparat aici pe forum, zic in general). Dar deja s-au demonstrat ca fiind false toate zvonurile aparute inainte de punerea in circulatie. Iar incidentele de ieri iarasi s-a vazut ca nu au fost grave. Asa ca am rugamintea sa incercam sa pastram discutiile cat de cat echilibrate si sa urmarim evolutia autobuzelor in urmatoarele luni. La urma urmei este iarna deja, acesta este in sine un test important pentru ele.

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

Aia e problema, ca autobuzele astea sunt doar munitie pentru postacii pro-duamna/anti-duamna de pe FB.

 


Re: Otokar Kent C - 12 adila

Bag de seama ca am inceput sa coboram stacheta. Tot asa am coborat-o si cand vine vorba de noxe si poluare. Consuma astea cat Titanicul. Mai bine cumparau troleibuze si tramvaie daca in tara nu suntem in stare sa le facem. Vai de c__ul nostru. Ne ducem doar in jos cu aste 300 de autobuze. Primariile cu simt de raspundere cumpara electrice, nu motorina.

 


Re: Otokar Kent C - 12 George

andrei11 wrote:
Cred că trebuie umblat puțin și  la psihic. Ai lucrat atâția ani pe Mercedes original, Made in Germany și acum te trezești pe turcisme. Trebuie depășit psihologic momentul.


:lol:  :lol:  :lol:

Totuși...păcat de București. Sunt curios cum sunt aceste autobuze, sunt dispus să le dau o șansă, dar nu sunt entuziasmat deloc.

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

Va rog mult sa folositi cu incredere topicele potrivite pentru discutiile pe care le purtati. Daca nu gasiti unde sa scrieti, faceti voi un topic nou.  :bere:
Discutiile voastre au fost mutate astfel:
- despre GNC-uri, electrice si altele -> viewtopic.php?f=20&t=3166&start=798
- despre incidentul cu usa de la autobuzul scurt -> viewtopic.php?f=12&t=42&start=1624
- 2 interventii despre televizoare au fost sterse complet
Asadar, reveniti la aspecte tehnice, impresii etc strict despre modelul de 12m :!:  :!:

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 anndrei

Functioneaza radioul in salon?

 


Re: Otokar Kent C - 12 shoppy

Chiar daca ar functiona, nu au voie sa puna din cauza legilor de copyright, este si o circulara care interzice.

 


Re: Otokar Kent C - 12 punmeister

anndrei wrote:
Functioneaza radioul in salon?

Ieri in 6418 se auzea putin radioul.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 12 anndrei

Ma gandeam ca si-au platit taxele pt. difuzarea radioului...

 


Re: Otokar Kent C - 12 shoppy

Nu ai la cine sa platesti, chiar daca vrei sa te duci la un post radio, postul are licenta pentru transmitere la ascultatori persoane fizice si nu pentru firme cu scopul difuzarii in spatii proprii sau publice, deci este ilegal sa iti taie factura.
Nici in tarile civilizate nu se asculta muzica sau radio in vehicule, deci cam asa trebuie.

 


Re: Otokar Kent C - 12 PaulIP

In spatii publice (de ex. mall-uri) se pune muzica dintr-un playlist (banuiesc). S-ar putea pune si in autobuze, desi nu prea are sens, ca in zilele astea cine vrea sa asculte muzica pe drum are casti si telefon.

 


Re: Otokar Kent C - 12 cris_m

cris_m wrote:
Va rog mult sa folositi cu incredere topicele potrivite pentru discutiile pe care le purtati. Daca nu gasiti unde sa scrieti, faceti voi un topic nou.  :bere:
Discutiile voastre au fost mutate astfel:
- despre GNC-uri, electrice si altele -> viewtopic.php?f=20&t=3166&start=798
- despre incidentul cu usa de la autobuzul scurt -> viewtopic.php?f=12&t=42&start=1624
- 2 interventii despre televizoare au fost sterse complet
Asadar, reveniti la aspecte tehnice, impresii etc strict despre modelul de 12m :!:  :!:
N-am fost suficient de clar :?:

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 106
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426214 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use