MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3290 posts, 476509 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 235
 
 

📖 Pagination options
Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet mindmasster

Uite aici dovada ca aceasta lucrare se va incheia in Mai 2011
Statia Pajura
1.jpg (607.29 KB; downloaded 5782 times)

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet Goldmund

Nu era vorba ca aceasta linie sa fie pana la Laromet? Eu as continua constructia metroului de la Laromet   :roll: cand va fi gata :roll: "la suprafatza" pana in Mogosoaia( pentru cartierele care au aparut acolo si pentru turismul din nord- vestul Capitalei)

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet andrei11

Statia terminus va fi pentru multa vreme de acum in colo Parc Bazilescu. De Laminorului nu mai are rost sa discutam, este capitol incheiat pentru multi ani.

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet shoppy

In sfarsit se redeschide circulatia pe 2 benzi pe Grivita si se reia traficul pe strada Carpati.
DSC06709.JPG (316.59 KB; downloaded 5683 times)

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet mindmasster

Chiar ca in sfarsit . Este o intreaga nebunie . Vii de pe 3 benzi si se ajunge la intrarea in pasaj pe 1 banda . Poate saptamana viitoare se asterne si asfaltul .

 


Podul Constanta andrei11

Partiala adevarata afirmatia, ridicarea santirului de la PLS Bucegi nu rezolva problema pasajului, va fi tot ca si acum, vii de pe 3 benzi si te trezesti intr-una singura sub pod.

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet Goldmund

Am scris si eu despre Podul Constantza, un poduletz construit pentru tramvaie si eventual o Pobeda/ora/sens.
Acest pod ar trebui sa fie "lungit" astfel ca dedesubt sa poata circula tramvaiele si trei benzi/sens.
Cu prelungirea metroului spre Buftea, am inteles : "s-a aranjat, nu se face!"

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet andrei11

Metrou la Buftea ? Pentru ce ? Buftea are gara CFR foarte aproape de Bucuresti, daca iei trenul ajungi la GdN in buricul targului. Cat priveste largirea podului, este prevazut asa ceva, nu stiu insa cand se apuca de treaba.

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet shoppy

Andrei, ai aici o poza a userului ady.88 de pe panoramio in care se vede o camioneta rosie pe banda 1(la 1m de perete nu lipita de perete), depasita de o ditai duba cu publicitate pe ea pe banda 2(nu pe linia de tramvai, se vede la roata). Deci avem o camioneta si o duba care se depasesc fara probleme, deci nu mai dezimforma lumea. E adevarat ca e o gatuire acolo, dar e de asemenea adevarat e ca sunt 2 benzi.

http://commondatastorage.googleapis.com ... 496593.jpg

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet andrei11

Eu spun sa o lasam pe maine - trec pe acolo chiar la prima ora.
Ce spui de poza mea, unde vezi tu ca incap 2 masini fara sa calce linia de tramvai ?  Ori la tine ori la mine este o iluzie optica, e clar.
O banda sau doua ?
pd.jpg (141.45 KB; downloaded 5480 times)

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet Costin

Trec de doua ori pe zi, in fiecare zi, de doi ani, pe sub podul ala si imi e clar ca lumina zilei ca e vorba de o banda + tramvai. E drept, e vorba de o banda mai lata, o banda si jumatate, daca vreti, dar in nici un caz doua. Cand sub pod intra simultan un troleu si un tramvai nu mai incape altceva...

Intrebarea mea e daca se poate largi podul si pe partea cu metroul... ca daca nu, atunci ori lasa doua proprietati fara acces auto si se face o largire doar de o banda (in total, nu una pe sens), ori trebuie exproprieri si demolari, pe partea cu sos. Chitilei...

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet andrei11

Exista in proiect largirea podului la 3 benzi / sens + linie de tramvai. Metrorexul nu are nici o obiectie in acest sens.
Practic proiectul se va dezvolta mai mult pe partea opusa cu metroul. Practic acolo bulevardul va fi "dezaxat" fata de cum este acum. Se vor demola niste maghernite de pe marginea drumului.
pd1.jpg (110.52 KB; downloaded 5451 times)

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet Razvan Mihai

Ca si sofer am avut ocazia sa trec prin pasaj de cateva ori si chiar sa fiu intre tramvai si masini pe banda unu, deci doua masini mici pot merge pe 2 benzi fara sa calce linia de tramvai, dar daca e trolebuz nu ai cum sa nu calci linia de tramvai.

 


Re: Lucrarile la M4: 1 Mai > Laromet andrei11

Probabil ai dreptate, eu merg acolo numai cu troleibuzul si de aceea nu stiu cum e cu masina mica. Oricum cand e troleibuzul acolo, nu mai incape nici o masina intre troleibuz si tramvai.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 235
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426241 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use