Regiunile RomânieiMoldovaJudețul Galați

 

Topic: Discutii diverse

49 posts, 19277 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse Victor92

Vesti bune de la Galati!
La sfarsitul anului trecut, au fost date in folosinta cele 14 troleibuze Skoda 26Tr Solaris, dar reteaua continua sa ramana la stadiul secolului trecut. Intr-un final, s-a aprobat planul de modernizarea a retelei de troleibuze.
Etapa I va insemna reabilitarea acesteia de pe Strada Domneasca.
In urma cu 2 zile, cand am fost la Galati, cativa muncitori se aflau la capatul de la Parc CFR, respectiv din zona Gradinii Publice (unde intorc autobuzele liniei 105). Se are in vedere ca in perioada urmatoare (nu stiu cand) sa fie scurtat traseul liniilor de troleibuze 102 si 104 la Gradina Publica pentru a monta reteaua noua pe Strada Domneasca intre Parc CFR si Gradina Publica.
Nu ma intrebati cum se va efectua accesul si retragerea troleibuzelor la garajul de pe Bulevardul George Cosbuc pentru ca nu am informatii ...
Va atasez un document pdf spre documentare.
MP Municipiul Galati retea electrica transport.pdf
MP Municipiul Galati retea electrica transport.pdf (799.74 KB; downloaded 435 times)

 


Re: Discutii diverse Victor92

Combinatii diverse:

1405 + 1682 - Parc CFR, respectiv o familie de Maz-uri la capatul "Micro 19".



1405 + 1682 - 23.05.2018.JPG (310.44 KB; downloaded 4651 times)

 


Re: Discutii diverse deprodio

Ar fi bine,odata cu reabilitarea retelei sa prelungeasca traseele 102 si 104 pana in Bariera Traian...

 


Re: Discutii diverse Cosmin Niculiţa

Era vorba sa o prelungeasca pana la Metro. Dar, ramane de vazut.

 


Re: Discutii diverse deprodio

Eu stiu ca primarul a declarat ca ar vrea sa prelungeasca capatul lui 102 si 104 pana in Bariera Traian.Prelungirea pana la Metro nu mi se pare justificabila...

 


Re: Discutii diverse Cosmin Niculiţa

Dacă Skodele aveau diesel-generator era mai avantajos cat timp se fac lucrarile pe tronsonul Parc CFR - Stadionul „Portul Rosu”. Dar, bănuiesc, că o sa fie tractate fie de Raba, fie de LTC. Inițial, s-a discutat ca o sa prelungeasca pana la Metro. Dar mai bine ar fi pana in Bariera.

 


Re: Discutii diverse deprodio

De pe data de 10.06,troleibuzele ce deservesc traseele 102 si 104 intorc la Gradina Publica deoarece se reabiliteaza reteaua intre Autobaza si Gradina Publica.Deocamdata,pe Str.Domneasca s-au montat console noi pe firul drept spre Parc C.F.R.iar pe firul stang a ramas reteaua veche ce serveste pentru acces/retragere troleibuze.In rondul din Parc C.F.R.s-a demontat reteaua,ramanand doar cea spre Str.Prundului.Pe Str.Prundului si pe Str.Traian nu am observat nici o miscare iar in rondul din Bariera Traian, pe Str.Al.Macelaru cat si portiunea pana la Autobaza de pe G.Cosbuc s-au inlocuit consolele cat si reteaua in timpul modernizarii Str.AlMacelaru +intersectia din Bariera Traian.
Noul capat
IMG_20180626_144234.jpg (1.43 MB; downloaded 4441 times)
IMG_20180626_144406.jpg (1.25 MB; downloaded 4443 times)
Troleibuzele se retrag prin a doua retea.Prima este doar o bucata care nu stiu ce rol are
IMG_20180626_144255.jpg (1.26 MB; downloaded 4442 times)
IMG_20180626_144114.jpg (1.14 MB; downloaded 4442 times)
IMG_20180626_144316.jpg (1.3 MB; downloaded 4442 times)
IMG_20180626_150633.jpg (1.24 MB; downloaded 4442 times)
IMG_20180626_150718.jpg (1.2 MB; downloaded 4443 times)

 


Re: Discutii diverse punmeister

Galati cumpara 30 autobuze SH, de 12 metri lungime, in loturi de cate 10 autobuze fiecare:
http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub/no ... /100029027

 


Re: Discutii diverse deprodio

Cam dezamagitor...se spunea ca dupa al doilea lot de wright commander,vor fi ultimele autobuze SH dar se pare ca nu.Probabil au nevoie urgenta de autobuze sa inlocuiasca Den-urile si inca cateva MAZ-uri...

 


Re: Discutii diverse ByOnu

Daca gasesc ceva bun asemenea Buzaului, e de bine. Daca pe banii pentru unul nou cumperi vreo 3-4-5 SH euro 5 din Olanda sau Germania, aia-i afacere.

 


Re: Discutii diverse punmeister

Pai chiar cei de la Womy au in stoc 29 de autobuze MAN Lion's City EEV ex-Connexxion din 2009:
https://www.womy.nl/stock/used-buses/us ... 78-2009-1/

 


Re: Discutii diverse deprodio

N-ar fi rau sa aduca autobuzele astea.MAZ-uile arata mai rau decat MAN-urile astea...

 


Re: Discutii diverse Cosmin Niculiţa

MAZ-urile deja dau semne de oboseala (la propriu). Mai mult de 2 ani de zile,nu mai rezista,si asa s-au invechit. Russian quality, ce sa ii faci. Bine ca achizitionam SH-uri,rad brailenii de noi.

 


Re: Discutii diverse deprodio

„Primarul municipiului Galați, Ionuț Pucheanu, nu încurajează și nu susține achiziția de mijloace de transport în comun second hand. Mai mult de atât, la inițiativa sa, Consiliul Local a probat o serie de proiecte dedicate modernizării infrastructurii de transport și înnoirii parcului auto al societății prin achiziționarea de troleibuze, autobuze și tramvaie noi. Actuala administrație dorește să le asigure gălățenilor un transport civilizat și modern, care să le ofere cetățenilor confort, dar și cu efecte pozitive pe termen mediu și lung asupra calității mediului”, a anunțat Biroul de Presă al Primăriei.
https://www.gazetagalatiului.ro/mesaj-d ... iVnZoBWY3M

 


Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Galați  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419396 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use