Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăTransport aviaticAeroporturi

 

Topic: Aeroportul Internațional Henri Coandă/Otopeni [OTP/LROP]

330 posts, 135755 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] andrei11

Hm...tot e bine, eu speram  să  se fi apucat de piste. :roll:

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] cris_m

Multumim pentru informatiile "din interior" ;)

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] Chev Celios

Din cate am inteles s-au apucat si de refacut portiunea inchisa din Pista 2 (08L-26R)

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] Chev Celios

Update. A fost refacut zona intersectiei cailor de rulare Mike, India, Charlie si Bravo(zona incercuita). In continuare se lucreaza masiv in dreptul pozitiei 112. Partea inchisa din Pista 2 este in reparati, tot odata cu ea si caile de rulare Oscar, Whiskey si Victor. Toate aceste cai sunt cai de degare ale Pistei 2. Tot odata a inceput si repararea drumurilor aferente Zonei Nerestrictionate.  Din ce am observat baieti s-au apucat serios de munca si chiar se lucreaza non stop. Au fost aduse niste proiectoare pentru zonele in lucru.
schema p1 - Copy.png (1.25 MB; downloaded 3341 times)

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] TibiV

Care este Charlie ?
Cea care vine de la sud-est, dinspre 08R ?

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] Chev Celios

Da Charlie este de la Est la Vest. Ea se afla la nord de Platforma 2. De la pista 1 capul 26L pana la capatul estic al Platormei 2 avem calea de rurale Delta.

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] URANUS

B365.RO

http://www.b365.ro/mobi/tarom-muta-toat ... 58450.html
Tarom mută toate ghişeele din aeroportul Henri Coandă în noul terminal

Transportatorul aerian naţional Tarom a anunţat că va muta ghişeele de check-in din vechiul terminal al aeroportului Henri Coandă în terminalul nou, începând din noaptea de marţi.

Este vorba de aproximativ de 20 de ghişee, astfel că Tarom nu va mai avea niciun ghişeu în vechiul terminal, au declarat pentru News.ro reprezentanţii companiei.

"Ne aşteptăm la un flux crescut de pasageri pentru perioada următoare. Prin urmare, tendinţa de dezvoltare a companiei Tarom a atras după sine dorinţa de a le oferi clienţilor condiţii optime, atât în timpul zborului, cât şi pe timpul de aşteptare la sol", arată compania, într-un comunicat.

Oficialii Tarom subliniază că pasagerii care îşi fac check-in-ul la aeroportul Otopeni nu vor suporta costuri suplimentare.

"Planul strategic de revitalizare şi dezvoltare pentru Compania Naţională Tarom cuprinde măsuri pro-client, ţintite în special pe creşterea competitivităţii în acest segment de piaţă", adaugă reprezentanţii companiei.

Tarom estimează pentru acest an un profit brut de 27.470 lei, la venituri totale de 1,5 miliarde lei, după ce, în ultimii zece ani, compania a raportat pierderi în fiecare an.

În plus, pentru anul 2018, Tarom a prevăzut o sumă de 440,25 milioane lei pentru investiţii, potrivit bugetului aprobat la finalul lunii martie de Guvern.

"Din această sumă, peste 10% sunt fonduri destinate investiţiilor pe sectorul IT. Creşterea totală la capitolul investiţii este de 64,4%, faţă de bugetul companiei pentru anul 2017", arată datele societăţii.

În 2016, Tarom a raportat pierderi de 46,97 milioane lei (11,1 milioane euro), iar societatea nu a mai înregistrat profit din 2007.

Principalii competitori ai companiei sunt Wizz Air, Blue Air şi Ryanair.

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] andrei11

N-am înțeles absolut nimic.

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] survola

Probabil vor să zică că în sfârșit face și TAROM check-in-ul in noul terminal (a dat D-zeu!) și acest serviciu de check-in nu se va taxa, ca la companiile low-cost.
Nu cred însă vrăjeala cu profitul :).

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] andrei11

Stai, că altceva am vrut să sugerez  în postarea mea, problema majoră a TAROM - ului era unde făcea check-in - ul până acum ?

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] Puss in Boots

Da  :lol: colosala companie, nu?

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] lecter

In tari care au inventat aviatia tocmai ce se discuta de eliminarea conceptului de check-in de tot, dar na, mai avem...

 


Re: Aeroportul Henri Coanda/Otopeni [OTP/LROP] andrei11

La ce adresă pot depune o reclamație on line referitor la activitatea aeroportului ?
_____________
Lifturile de laparcarea sosiri nu mai funcționează de cel puțin o  lună de zile.

 



Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Aeroporturi  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420651 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use