Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4719 posts, 1203280 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 338
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

Cu titlu de imprumut pana vor gasi fonduri sa-si ia altele... vor gasi cumva o solutie ca acest lucru sa aiba loc cat mai repede.

 



Re: Mentenanţa autobuzelor Puss in Boots

Daca Bucurestiul pastra in stare de functionare RdS-urile si cateva DAF-uri avea acum ce sa trimita fara sa afecteze starea RATBului si asa proasta.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor ByOnu

Lasa ca nu Tulcea ne seaca de autobuze, ci linii inutile precum 327 sau 362. Sau traseele care merg pe sub fire de troleibuz pe 90% din traseu (336).

 


Re: Mentenanţa autobuzelor georgica2704

Da , ca  la trolebuze parca stam mai  bine. :evil: . A se vedea ce frecventa are linia 61 si 62.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor anndrei

Eu am ajuns la concluzia ca asa se doreste de sus. Sa ne gandim ca masini s-au tot reparat deci unele trasee ar putea fi suplimentate dar...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Puss in Boots

Unele trasee ar putea fi desfiintate daca exista troleu sau rerutate. Gen 381. Si probabil altele. Dar nu e locul sa vorbim despre asta.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Ce ar fi ca din cele 5 Citaro trimise la Tulcea, sa se strice din ele pe autostrada :D.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

Au ajuns deja, in siguranta  :)

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor anndrei

In loc sa cumpere acele autobuze electrice cu care vor fi probleme (ma refer la acumulatori) mai bine ar cumpara troleibuze si ar mai infiinta cateva linii si atunci ar fi mult mai eco si de durata. Varianta de autobuz alimentat cu GPL sau CNG mi se pare mult mai ok decat varianta electrica. La cele electrice cand le-or cadea acumulatorii or sa stea pe dreapta ca nu au fonduri sa cumpere altii. Costul lor este unul destul de piperat!

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

@Victor92 ai idee care sunt? Sunt cele 5 despre care s-a vehiculat ieri? Daca tot ai zis ca au ajuns se pare ca ai si detalii :D :D.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

@dany: Nu am alte informatii. M-am bazat pe ce s-a declarat prin presa si pe seama stirilor din mai multe surse on-line (ziare, radio, etc.).  :?

Probabil ca acele 5 sunt "desemnate" ...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor anndrei

Or fi avut limitatoarele de viteza scoase sa poata merge cu un 80-90 km/h ?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei997

Cu siguranță au avut limitarea scoasă.

 


Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 338
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422241 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use