Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze Euro 6 în perioada 2017-2020

1272 posts, 304642 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 91
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Dar cu celelalte licitatii nu se misca deloc? Ok, inteleg autobuzele ca e deja in derulare si contestari peste contestari dar marea buba nu e aici, e la trolee si tramvaie (mai ales).

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 shoppy

Pai autobuzul este solutia perfecta de carpeala-improvizatie-termen scurt, la astea se pricepe oricine, la celelalte este mai complicat, nu circula decat pe unde e retea, nu poate sa se bage pe contrasens, merge pe curent electric care nu se poate fura cu bidonu, nasol, da cu virgula.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Macar de ochii prostimii, ca suntem eco, ca e trendul european, ca sunt multe masini, ca luptam impotriva poluarii......e greu e sa facem si ceva BUN pentru orasul asta...E complicat a naibii, de 27 de ani nimeni n-a reusit si nu va reusi inca 27 de acum incolo.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Licitatii cu banii care se duc pe..... firmele lui Firea?  :evil:  :evil:  :evil:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Pai tocmai, ascunzi mai usor niste furtisaguri de genul printre niste succese in domenii pe care tu insuti, ca primar, le mesteci interviu de interviu. Probabil daca se va misca ceva, va fi in 2019-2020 cu sloganul "mai vreau un mandat sa termin ce abia am inceput" :lol:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 freyutz

Se asteapta pana incepe Mercedes sa faca si Tramvaie/Troleibuze  :popa:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 andrei11

Baby, I love you  :D
9-28-2017 1-14-21 PM.jpg (149 KB; downloaded 2608 times)

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Am vrut sa zic ca Mercedes a facut troleibuze, doar au venit destule si prin Romania. Dar nu cred ca mai produc acum. Cat despre tramvaie, putem astepta asezati.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Mercedes a produs troleibuze??? Sau sunt doar convertite din autobuze? Ca asa, un pont pentru voi, exista si Citaro troleibuz.  ;)

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

freyutz wrote:
Se asteapta pana incepe Mercedes sa faca si Tramvaie/Troleibuze  :popa:

Daca mai era ADtranz printre noi nu mai aveau astia scuza la tramvaie :lol: :lol: :lol:

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

WT_fan06 wrote:
Mercedes a produs troleibuze??? Sau sunt doar convertite din autobuze? Ca asa, un pont pentru voi, exista si Citaro troleibuz.  ;)

Trolee Citaro exista in Szeged. Astea find autobuze SH convertite in troleibuze.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Cred ca mi-am raspuns singur la intrebare: https://de.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_O_405_GTZ ... traduceti voi.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 serbanandrei

Din ce stiu eu doar cei ""mari "" fac si si troleibuze (MAN ,SOLARIS, IVECO  SI VOLVO)
,iar tramvaie SOLARIS ,BOMBARDIER, CAF SI SIEMENS.

Acum ramane de vazut pe cine ''agreeaza '' Primaria ca de la astia te astepti la orice. Se vede de la km ca cine face caiete de sarcini nu stie cu ce se mananca asa ceva. Nu stiu daca sunt in EUROPA mai mult de 3 ,4 firme mari care fac produse  de calitate. De tramvaie nu mai zic ca sunt cred maxim 4 in toata EUROPA.

Asa ca nu ai foarte multe optiuni ,dar foarte important trebuie sa stii  ce vrei si in cat timp !!!! Si cate ,ca o  fabrica ca MERCEDES ,MAN ,sau alta marca nu face doar  20 sau 30 buc.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Tramvaie face si ALSTOM, de ex. Si face destule. Iar la trolee la o comanda de 100 buc se pot baga si alti producatori mai mici, gen Hess. Pana si la tramvaie pt 100 buc se pot lua in considerare PESA, Skoda sau Stadler. Nu cred ca Solaris e chiar atat de peste Skoda de il treci in primii 4. Din ce stiu vreo 3 orase in Polonia si cam tot atatea in Germania au comandat si exploateaza Solaris, nu mai mult. Iar Skoda cam tot asa doar ca in mai multe tari in Europa (in Konya, Turcia, in Miskolc Ungaria, Riga Letonia si evident in Praga, in Bratislava...or mai fi si altele). Si ma puteti acuza de lipsa de patriotism, dar Imperio nu vreau pentru Bucuresti.

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 91
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use