Transportul feroviar în RomâniaOperatori privați din România

 

Topic: Astra Trans Carpatic (ATC)

412 posts, 184703 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 30
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Astra Trans Carpatic GPS

Îmi poate spune și mie cineva de ce locomotivele EC au înmatriculare RO-STI și EA-ul RO-ATC, cele doua EC-URI sunt închiriate?

 


Re: Astra Trans Carpatic Robert24

Da. Servtrans.

 


Re: Astra Trans Carpatic punmeister

Costin wrote:
81? Nu trebuia sa fie 53 daca e inmatriculat in Ro?

Probabil a fost inmatriculat pe Austria.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Astra Trans Carpatic GPS

Robert24 wrote:
Da. Servtrans.

Mulțumesc, au de gând sa le cumpere in moment ce le-au vopsit in schema lor sau au zis doar sa dea bine?

 


Re: Astra Trans Carpatic Robert24

ATC nu are proprii mecanici. Locomotivele sunt inchiriate cu tot cu personal.
Nu ar avea niciun rost sa le cumpere. Cel putin nu acum, cand au doar doua garnituri.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Astra Trans Carpatic GPS

Pai atunci și 316 e închiriată? E înmatriculata cu RO-ATC.

 


Re: Astra Trans Carpatic Robert

Eu am inteles ca este supliment, in cazul in care este cerere mai mare pe Bucuresti Constanta, daca nu pleaca la Arad vagonul. Cred...

 


Re: Astra Trans Carpatic Victor92

IR 15536 - Valea Prahovei - 04 Septembrie 2017



 


Re: Astra Trans Carpatic ByOnu

Venim cu o veste buna din partea Astra TransCarpatic care a achizitionat 15 unitati DMU IC2 din Danemarca.
Presa internationala anunta pe 23 iunie 2017 ca DSB (Danish State Railways) a gasit un cumparator pentru 15 din cele 23 IC2 produse de Ansaldo Breda intre anii 2010-2013.
Din pacate acest tip de DMU are o istorie destul de zbuciumata, fiind retrase din circulatie de DSB dupa nici 5 ani de serviciu pe caile ferate din Danemarca. Primele 3 DMU au ajuns sau vor ajunge cat de curand in Romania, daca vor fi autorizate de AFER vor urma si celalalte 12 unitati. Automotoarele au fost vandute fara nici un fel de garantie.






Sursa foto: railcolornews.com / Sursa articol: https://www.facebook.com/JurnalFeroviar/

Multa ipocrizie pe Facebook, toti se plang ca Astra aduce automotoare vechi ( :lol: ), dar Regio Trans e ok, ei sunt ok.  :roll:

Sunt tare curios pe ce rute vor circula. :geek:

 


Re: Astra Trans Carpatic shoppy

Adica stirea este din 23 iunie?
Ipocrizie din tastatura de la tot felul de romani priceputi la detoate sau patrioti cand e gratis, daca nu le convine sa nu mearga si gata, nu e nimeni obligat nici sa mearga nici sa-i placa.

 



Re: Astra Trans Carpatic ByOnu

Cred ca acum s-a aflat si la noi despre aceasta tranzactie deoarece tocmai au ajuns la Astra.

 


Re: Astra Trans Carpatic Robert

Nu era o idee rea să le cumpere pe toate, bune și de piese de schimb ținând cont că vor fi trimise direct la fier vechi. Probabil Astra va mai lucra la ele un pic și poate de ce nu vor fura ceva tehnologie (sperăm că aia bună) pentru o viitoare ramă marca Astra. Orice e posibil.

Se știe care este prețul de achiziție/ramă?

 


Re: Astra Trans Carpatic WT_fan06

Să iei tehnologii de pe rame de 7 ani?...

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 30
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Operatori privați din România  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use