Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Despre atasarea pozelor

133 posts, 71882 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre atasarea pozelor punmeister

@misterr
Nu depinde de rangul userului.
@Costin
Si eu intampin problema asta, atat pe PC cat si pe telefon. Cat forumul era pe http nu aveam problema asta.

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Nu aveam incarcare "la gramada" nici inainte. O sa investighez problema vitezei.

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Am facut un test de upload si a mers foarte bine. Pe de alta parte, mie imi merge foarte bine forumul per total de la trecerea la https. Inclin sa cred ca sunt unele probleme in functie de ruta pe care o aveti de la calculator/telefon pana la forum. Eu acasa am RDS, pe telefon Vodafone iar la munca am Viva Telecom cu IP de Romania si cu ruta prin Germania sau UK (depinde). In toate cazurile functioneaza perfect. Daca aveti probleme, puteti sa imi spuneti ce provider de internet aveti?

 


Re: Despre atasarea pozelor punmeister

Eu acasa am de la Digi iar pe telefon am de la orange.

 


Re: Despre atasarea pozelor andrei11

Romtelekom

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Digi si RDS ar trebui sa fie totuna. Ai probleme cu Digi?

 


Re: Despre atasarea pozelor punmeister

Nu, netul atat de la Digi cat si de la orange merg fara probleme.

 


Re: Despre atasarea pozelor misterr

RCS-RDS

Problema e doar la încărcarea pozelor, în rest forumul merge ca înainte.

 


Re: Despre atasarea pozelor iliutu

Sunt probleme cu pozele gazduite pe forum sau cele gazduite de terti (eg. flickr etc) ?

 


Re: Despre atasarea pozelor misterr

Cred că nu m-am exprimat eu clar. Prin „încărcarea” pozelor înțeleg upload-ul (urcarea) pozelor pe forum, nu încărcarea paginilor în browser.

 


Re: Despre atasarea pozelor iliutu

Mie upload-ul unei poze de 1,5 MB imi ia 2-3 sec, in conditiile in care am un VDSL Telekom down20/up4 Mb/s, si zic ca e OK.

Cat timp iti ia tie ?

 


Re: Despre atasarea pozelor misterr

Ok, cred că e o confuzie. Eu sînt cel care a postat mesajul inițial, în care am descris problema:
misterr wrote:
Nu știu dacă s-au plîns și alții, nu știu dacă are legătură, n-am vrut să mă reped, am zis să văd dacă persistă, dar se pare că e o problemă: fix de cînd s-a trecut la noua versiune a saitului (https) atașarea pozelor merge mult mai greu, adică timpul de încărcare pentru fiecare poză a crescut de 10 ori (de la 1÷2s la 10÷20s), ceea ce face postarea reportajelor un chin.
Pozele mele au în jur de 550kB.

 


Re: Despre atasarea pozelor BodoMinea

La încărcarea pozelor de pe Vodafone și eu aștept până mă plictisesc. Dar chiar nu cred că are legătură cu https, pentru că acasă de pe Digi merge perfect. Și eu merg pe varianta aia cu ruta luată până la forum (și încărcarea pozelor de pe pagină, deci download merge mai prost de pe Vodafone, nu numai upload - dacă mai fac și direct de la metrou e jale... deci cel puțin o parte de vină e a providerului).

Și sigur se poate face multiple upload, există add-on de PHPBB pentru asta  :D Multiple File Uploads -> modifică controlol de upload selection să suporte mai multe selecții iar apoi prin JS arată atașamentele deodată (și se pot da remove/add și după încărcare). Ar trebui să te uiți puțin prin codul addon-ului ca să nu afecteze cumva limitările actuale de dimensiune / număr de poze per post și dacă e ok să îl pui, că e într-adevăr foarte util.

 


Re: Despre atasarea pozelor iliutu

Fa un traceroute pana la forum.metrouusor.com . Al meu arata asa :

tracert.jpg (166.62 KB; downloaded 6186 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420662 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use