Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2256 posts, 471322 views
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 162
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia t530

Puteti adauga meta-urile de mai jos pe view-ul de mobil :?:


<meta name="theme-color" content="#568bd3">

<meta name="msapplication-navbutton-color" content="#568bd3">

<meta name="apple-mobile-web-app-status-bar-style" content="#568bd3">


https://developers.google.com/web/updat...or-Android

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Ma uit in weekend.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Tot in ultima sapatamana a mai aparut o problema, cand postez imi apare postare dubla cateodata. La unii colegi chiar am sters eu postari duble recente, probabil li s-a intamplat acelasi lucru. V-ati confruntat si voi cu aceasta situatia ? Este clar ca celor carora le-am sters eu postarea dubla nu au observat, dar poate unii dintre voi ati observat si v-ati sters singuri postarea dubla.

 


Re: Dialog cu administratia TibiV

Nu, inca nu am patit...
Dar am fost foarte sarac in postari in ultima vreme... :(

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Cand e conexiunea de internet slaba puteti fi tentati sa apasati de doua ori pe "trimite mesaj". Ceea ce trimite mesajul de doua ori, chiar daca conexiunea de internet nu se misca suficient de repede incat sa arate acest lucru.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Poate am dat eu dublu click din greseala sau a imbatrânit soricelul, o sa-l schimb. O sa fiu mai atent la "fenomen".

 



Re: Dialog cu administratia Costin

Azi a fost o zi productiva :) sa le luam pe rand...

cris_m wrote:
Am o simpla curiozitate legata de atasarea pozelor: a mai intampinat vreun utilizator problema nefunctionarii butonului "aseaza in linie" pe varianta de mobil a forumului? Eu cand pun orice poza si apas butonul, o fac in zadar, neexistand nici o reactie...

Problema era de la tema de mobil. Am rezolvat.

bercenicity wrote:
Ar fi frumos ca sectoarele sa fie sortate crescator aici viewforum.php?f=24

Subiectele (chiar daca sunt anunturi sau de tip "important") nu pot fi sortate dupa alt criteriu decat acela al ultimului mesaj...

Costin wrote:
De obicei se rezolva cu un logout-login. O sa fac cateva optimizari prin baza de date in weekend si asta probabil o sa rezolve problema momentan (asta e "intretinere curenta", nu va ganditi la ceva  exceptional, o fac cam o data pe luna).

Gata. (Daca ati intampinat probleme in ultimele 15-20 de minute pe forum, era din cauza asta, scuze).

t530 wrote:
Puteti adauga meta-urile de mai jos pe view-ul de mobil :?:


<meta name="theme-color" content="#568bd3">

<meta name="msapplication-navbutton-color" content="#568bd3">

<meta name="apple-mobile-web-app-status-bar-style" content="#568bd3">


https://developers.google.com/web/updat...or-Android

Gata.

 


Re: Dialog cu administratia TibiV

Costin wrote:
bercenicity wrote:
Ar fi frumos ca sectoarele sa fie sortate crescator aici viewforum.php?f=24

Subiectele (chiar daca sunt anunturi sau de tip "important") nu pot fi sortate dupa alt criteriu decat acela al ultimului mesaj...

Din pacate aici regula asta NU functioneaza...
Daca ar fi fost asa, intelegeam...
Dar sectoarele sunt "inghetate" in ordinea aia nefireasca (5-2-4-3-1-6), indiferent unde a fost cea mai recenta postare...
Au fost saptamani intregi in care s-a scris doar in S3, si a rams pe locul 4 in lista.
Daca vrei fac un PrtSc....
Stiu buba asta de muuuuult, dar nu am vrut sa te bat la cap cu maruntisuri.
Insa bercenicity are dreptate...

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Mda, asa e. Sunt sortate dupa PRIMUL mesaj... Am intrat in panoul moderatorului si acolo le vedeam sortate dupa ultimul mesaj. Oricum, optiune de reordonare nu exista.

 


Re: Dialog cu administratia TibiV

Si nu le poti reordona manual ?
S1, S2, betonel, S4 etc. ?..

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Nu. Am optiunea asta numai pentru subforumurile dintr-un anume forum. Subiectele nu pot fi reordonate.

 


Re: Dialog cu administratia TibiV

WTF ?!?!?!...
Nu imi vine sa cred...
Trebuie sa existe o solutie...

Daca un subiect s-a nimerit sa fie primul, dar nu a mai scris nimeni in el de 5 ani, ramane primul "forever" ?!?!...
Da, am vazut si eu subiecte "neatinse" de 2-3 ani (unele cu Utilizator anonim in cap...) Care ar trebui sa ajunga de mult la coada forumului, caci sunt de mult moarte si ingropate...
Dar... imi vine greu sa cred... chiar nu se poate gasi o solutie?...  :o

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Nu e asa anormal. Sunt marcate ca "Anunturi" ca sa fie la inceputul listei de subiecte. Dar ele intre ele sunt sortate dupa acest criteriu. Eventual intru in baza de date si modific data primului subiect :mrgreen:

Ca fapt divers, platforma asta de forumuri este foarte limitata. Ceea ce vedeti voi aici sub forma "metrouusor" este o modificare substantiala a platformei originale. Deci lipsa unei chestii de bun simt nu e chiar asa nemaivazuta... eu sunt obisnuit.

Edit: am modificat in baza, acum e ok  8-)

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 162
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426215 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use