Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STV

 

Topic: Discuții diverse

110 posts, 18340 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Discuții diverse Axel

Mai exista statiile in Voluntari si Pipera :?:
Poza facuta in 2009 dintr-un 167. 8-)
DSC03087.JPG (51.8 KB; downloaded 6007 times)

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Axel

Incepand cu data de 15.03.2012. linia 1 v-a fi prelungita pana la statia de metrou Pipera a declarat astazi Primarul Orasului Voluntari pentru postul de radio ''ZU'' deoarece calatorii au facut cerere sa aiba autobuz pana la statia de metrou.
Autobuzele incep la ora 5:00 dimineata si vor termina la ora 23:00, pe parcursul zilei autobuzele vor avea un interval de 30 minute.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari andrei11

Ăsta este un lucru bun. Sa-mi  spuna si mie cineva traseul liniei 1.

 



Re: Societatea de Transport Voluntari Chev Celios

Am o vestea foarte buna.S.T.V. a montat pe toate vehiculele(cred) camere de supravechere in interior.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari autob368

Oricum, despre Societatea de Transport Voluntari am numai cuvinte de lauda  :P  Orarele se respecta (cel putin pe liniile 153 Republica-Ferma Voluntari si 155 Institutul Oncologic-Afumati). Folosesc aceste linii destul de frecvent si au si tariful de 1,5 / 2 lei calatoria, spre deosebire de dubarii de pe 506 si 507 care au 3 lei/calatorie (bineinteles ca fara bilet si in picioare  :evil:  ).

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Chev Celios

Sunt organizati destul de bine. Cat despre bilete mai prind momente cand nu se dau insa cred ca decan cu camerele se vor da tot timpu de acum. Din cate am inteles au o organizare asemanatoare RATB-ului cu C.A.R. si toate cele. In plus chiar daca stai in picioare tot e mai civilizat decat in duba.



P.S.:Vezi ca linia 155 are capatul la Pod.Afumati si nu in Afumati.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari rosetti61

Linia 1 nu se poate transforma in 151, pentru o numerotare unitara?

 


Re: Societatea de Transport Voluntari rosetti61

Am vazut in weekend in zona Casin un autobuz alb al CL Voluntari care avea pe spate o sigla ca cea de mai jos - era mare, centrata sub luneta; nu era reclama la ceva pentru sub ea parca scria tot de Primaria voluntari.

Ati mai vazut pe undeva asta, pe net nu am gasit referire la vreo sigla a STV
stv.jpg (204.69 KB; downloaded 5730 times)

 


Re: Societatea de Transport Voluntari dany

S.T.V.= Societate de transport Voluntari, oare?

 


Re: Societatea de Transport Voluntari rosetti61

Credeam ca este Societatea de Transport Voluntari, dar de fapt este Serviciul de Transport Voluntari. Le-ar sta bine cu sigla aia, nu stiu ce cauta pe autobuzul ala, o fi fost vreun prototip de logo, ceva.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Gabi23

Primăria Voluntari a cumpărat zece autobuze, pentru a participa la licitaţia traseelor din Capitală.

Primăria Oraşului Voluntari a cumpărat zece autobuze, care au costat 5.329.000 de lei, pentru a putea participa la licitaţia traseelor din reţeaua de transport public a Municipiului Bucureşti, având în vedere că parcul auto al societăţii de transport nu mai corespunde cerinţelor actuale.
Potrivit anunţului de atribuire, achiziţia a fost necesară pentru a se putea participa la licitaţia traseelor pentru reţeaua de transport public a Municipiului Bucureşti, în condiţiile în care parcul auto al societăţii de transport a Consiliului Local al oraşului Voluntari nu mai corespunde cerinţelor actuale.
Contractul a fost atribuit în urma unei proceduri de licitaţie deschisă, în 13 februarie, firmei Anadolu Automobil Rom SRL.
Cele zece autobuze sunt model Isuzu Citibus.

Sursa: Mediafax - Roxana Alexe http://www.mediafax.ro/social/primaria-...o-12129380

 


Re: Societatea de Transport Voluntari 3mil

Recent am văzut ca Societatea de Transport Voluntari are o nouă linie de autobuze, linia 2 ce are traseul între Bulevardul Bălcescu (din Voluntari, evident) și parcarea complexului comercial Băneasa (prin zona din fața magazinului Brico Depot staționa).

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Axel

Ma intrebam eu de ce vad zilnic un BMC parcat in parcarea respectiva  :lol:   ;)

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STV  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422241 posts in 5260 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use