Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: AVIZIER - noutăți, anunțuri de la echipa forumului etc

190 posts, 91823 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 14
 
 

📖 Pagination options
Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc zapacitu

Reputation system. Nu stiu daca se poate implementa. Si oricum, nu stiu daca ne e util...

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

cos wrote:
... iar numarul de like-uri o sa devina o falsa masura pentru mesajul la care se refera (cat de bun / corect este de fapt nu depinde de like-uri, o masura subiectiva). Parerea mea... :roll:

Si a mea.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc cris_m

Asta patesc cand stau si pe Facebook concomitent... iese un talmes-balmes. Am vrut sa zic simbol cu "like". Atentie nu o dau cotita cum bate vantul, stiu de lupta pentru like-uri de care spuneti... chiar nu e cazul aici.

@andrei11 parca ziceai si tu de un emoticon cu ciocnit niste beri sau ma insel? :lol:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

Nu, nu te inseli, îl astept, poate se pune.  :roll:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc misterr

bere.gif (2.21 KB; downloaded 5630 times)

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Florinds

andrei11 wrote:
cos wrote:
... iar numarul de like-uri o sa devina o falsa masura pentru mesajul la care se refera (cat de bun / corect este de fapt nu depinde de like-uri, o masura subiectiva). Parerea mea... :roll:

Si a mea.


+1

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc subway guru

Mai scoateti o locomativa si bagati si un emoticon de dislike, ceva cu un ciocan de dat la mecla alora cu teasta mare si tare dar cu cerebelul mic-pitic!
;)

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Noi vrem sa evitam atacurile personale, nu sa le dam si o varianta grafica... pt ca acolo s-ar ajunge. Iar ideea de like/dislike in general nu o sustinem, e mai sus o discutie despre asta.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

ATENTIE ! : Evitati folosirea cuvântului populimea, este interzis pe acest  forum  având conotatii sexuale vulgare. Va multumesc. Cuvântul din câte ştiu nici nu exista in DEX.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Mircea G

Foarte tare ! Dar de "ampoule" ce ziceti ????? ( bec in fr. )

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

Nu inteleg unde bati, eu nu am vazut cuvantul in cadrul forumului, sau nu s-a folosit sau l-am scapat sau l-a corectat altcineva.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Mircea G

Nici eu n-am vazut , dar sint cuvinte oarecum uzuale ... Pe mine ma amuza excesul de pudibonderie  :lol:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

Nu e exces de pudibonderie, este ideea sa mentinem un nivel cât de cât normal al limbajului.
Un portar bun ( la fotbal ) este un portar care apara toate suturile parabile.
Asta se traduce ca   <<  nu orice cuvinte ( expresii ) uzuale sunt neaparat si corecte  >>
Motiunea de cenzura pe agricultura a fost adoptata...nu si la MetrouUsor.  :D
________________
Oricum cele doua cuvinte incriminate mai sus nici nu sunt incluse in DEX - ul electronic, ceea ce spune totusi ceva.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420548 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use