Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Diverse

120 posts, 43589 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Diverse realistul

Ce vedeti voi in aceasta schita, nu seamana deloc cu ce e acum la fata locului. E ca parcarea de la Universitate. In plus, se misca ca ochiul mortului.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Diverse Utilizator anonim 2

Nu am gasit un subiect dedicat gropilor de gunoi asa ca o sa scriu aici.
Am observat pe pozele mai recente din Google Earth ca "se lucreaza" la ceva in fosta groapa de gunoi Giulesti-Sirbi. Stie cineva ce se intimpla?

Giulesti - Sirbi.jpg (87.98 KB; downloaded 6320 times)


Giulesti - Sirbi 2.jpg (94.44 KB; downloaded 6317 times)


Intregul perimetru e ravasit:

Ansamblu - 2012.jpg (113.51 KB; downloaded 6317 times)


Iata cum arata in urma cu trei ani:

Ansamblu - 2009.jpg (145.52 KB; downloaded 6317 times)


Sa fie cumva cautatori de fier vechi mai bine organizati si mai bine dotati?

 


Re: Diverse danutzu_2910

Sa nu te mire ca sunt cautatorii de ... fiare.
Deja lucreaza cu utilaje inchiriate.

Un exemplu concret, firma la care lucrez are in momentul de fata in derulare un contract pentru "inchiderea" gropii de gunoi de la Ploiesti.
E bine, i-am gasit pe "conationali" cu excavator pe groapa lucrand de zor la cautat de fier. Sapau gropi intr-o veselie, in mod aleatoriu.

 


Re: Diverse alchimistul

Nu vreau sa deschid topic special pentru asta, asa ca voi scrie aici.

Postati, va rog, locurile din Bucuresti unde ati intalnit tasnitori functionale. Insist pe cele aflate pe strazi / bulevarde, in parcuri e ceva obisnuit sa gasesti tasnitoari (eu am gasit in Herastrau, Tineretului, Bazilescu, Morarilor).

Incep eu cu doua in locuri mai "inedite" :

- Piata Rahova, exact unde incepe strada Amurgului
- Calea Plevnei, in zona statiei de troleibuz Casa Studentilor, sens Gara de Nord

Am baut apa de la amandoua, gust similar cu apa de la robinet. Inca sunt sanatos  ;)  La cea de pe Plevnei a trebuit sa risipesc apa cam un minut pana cand a inceput sa se mai raceasca. E drept, era in bataia soarelui si fierul era incins zdravan.

 


Re: Diverse cris_m

Si in parcul IOR, dragalasul a pus tasnitori care culmea functioneaza... la inceput nu aveau robineti si curgeau intr-o veselie, pana cand s-a revoltat lumea de risipa facuta pe banii lor.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Diverse 133 313

Intersectia Calea Vitan - Mihai Bravu, functionala.
Piata Rosetti cu Dianei, functionala, sursa pentru florarii, cu furtunul.
Protopopescu cu Popa Nan si Matei Voevod, nefunctionala.
Iancului cu Mihai Bravu, cred ca functionala, sursa pentru florarii.
Splai cu Regina Elisabeta a fost functionala pana acum aproximativ doua saptamani cand a disparut cu totul, ca sa fie mai mult loc de parcari pe trotuar de-a latul.  :twisted:
Mai demult erau si in rondul Izvorul Rece restaurant (Protopopescu cu Ferdinand), pe vremea fantanii vechi dar au considerat ca nu mai sunt utile banuiesc...

 


Re: Diverse AlexCitelis5399

Pe Alexandru Obregia mai este una functionala intre statiile Straduintei si Dragos Mladinovici.

 


Re: Diverse Florinds

Parca langa metroul Grozavesti, iesirea dinspre Eroilor.

 


Re: Diverse 1.cremsnit

Mai exista tasnitori pe sos. Giurgiului nr. 119 (in parcul din fata blocului "Flamura"), in Piata Eroii Revolutiei (langa statia RATB omonima, sens Centru), pe Calea Serban Voda x str. Nicopole (zona ADESGO) si pe sos. Viilor x str. Mitropolit Veniamin.

 


Re: Diverse andrei11

Gara de Nord, un peron "mai de mijloc'' 6 - 7 - 8 ( nu mai tin minte  exact ), am baut apa chiar acum doua zile ( miercuri ).

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Diverse 133 313

Tasnitori functionale si in :
-intersectie Ghencea cu Drumul Sarii zona cu Ion Noona.
-Pantelimon, la lalelele de inox, pe trotuar in fata blocului din triunghi.
-Brasov interectie cu Timisoara in parculetul de langa blocurile de pe colt opus Plaza, la piesele de sah mari.

 


Re: Diverse ByOnu

Una este la Romana, la coloane, la intrarea pe Dacia. Alta este in parcul Herastrau pe aleea Michael Jackson, alta in Cismigiu in zona rodului cu busturi de pe latura Schitu Magureanu si in final, alte doua in parcul Kiseleff pe aproape de foisor. Foarte util. Dupa ce se mai aduna, poate reusim sa facem o harta vizuala. :D

 


Re: Diverse cris_m

Si sa nu uitam de recentele tasnitori din parcul Alexandru Ioan Cuza sau pentru prieteni IOR. Acum sunt cam la 500-700 metri distanta. Acum au si robineti ca sa nu se mai faca risipa pe banii cetatenilor din sector :!:

 


Re: Diverse TibiV

In fata fostului cinema Flamura de pe Giurgiului/Toporasi...



Este pus chiar la intrarea din parculetul din fata fostului cinemtograf.


 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use