Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4061 posts, 961399 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 291
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse cris_m

De mai devreme, un exemplu concret la ce am scris mai sus: 4976
Usa 2
14371191976680.jpg (691.52 KB; downloaded 2266 times)
Usa 3
14371192078101.jpg (620.94 KB; downloaded 2264 times)

 


Re: Discutii diverse Serba

E posibil sa fi fost sigilate in timpul perchezitiei legate de furtul de motorina.

 


Re: Discutii diverse ikarus13

La Titan am vazut si acum cativa ani asa. Nu e de la furtul de motorina. Tot ce se intampla are legatura cu furtul de motorina desigur...care de vreo 2 ani e aproape inexistent.

 


Re: Discutii diverse Axel

Are urmele alea de scoci pe usi deoarece a fost conservata un an de zile din cauza defectelor tehnice care sunt la ordinea zilei la toate autobuzele Mercedes odata cu iesirea lor din garantie cu ani in urma, 4976 a revenit recent in circulatie , sunt curios pentru cat timp  :roll:  
P.S. sunt o groaza de masini care au fost sigilate cu ani in urma si acum prezinta aceste urme ale ''conservarii''

 


Re: Discutii diverse andrei11

O mica cârcoteală de la un meserias de moda veche.
Caderea autobuzelor Mercedes nu prea are legatura cu iesirea lor din termenul de garantie ci mai degraba cu lipsa de interes pentru intretinerea lor. Intretinerea nu prea are legatura cu perioada de garantie...Garantia iti garanteaza functionarea in conditii normale ale unor subasamble daca se face exploatarea  lor corecta.

 


Re: Discutii diverse cris_m

De mai demult tin sa pun aceasta intrebare. Unele autobuze care au celebra foaie in geam au pe unul din afisaje (lateral/frontal sau uneori ambele) un led mic aprins intr-un colt. Sa inteleg ca acele afisaje mai sunt vii si ca nu au traseul introdus?

Am si o poza in acest sens, 4958, ieri pe 311. Scuzati calitatea pozei :oops:

PS: A se observa, de asemenea, ca AC-ul este functional si ca toate geamurile sunt inchise (chiar daca este seara, iar aerul de afara este mult mai suportabil).
De acel led din colt spun
14381952658111.jpg (470.49 KB; downloaded 2581 times)

 


Re: Discutii diverse ikarus13

Au traseul introdus. La toate sunt introduse traseele. Exista o probleme la butoanele cu care alegi ruta( parca a pus Gabi23 o poza acum ceva timp, poate gresesc).Mai sunt 2 probleme dar sincer nu stiu sa le explic si nu ma bag. Cert e ca au introduse traseele. La multe merge firma si dintr-o data pica si nu mai merge o zi-doua. Dupa iar merge...chiar azi am vazut chestia asta la 4196.

 


Re: Discutii diverse Axel

Nu incarca  alternatorul pe moment, unele au bateriile terminate, in poza e 4950 .... 4958 apartine garajului Obregia....

 


Re: Discutii diverse andrei11

Axel wrote:
Nu incarca  alternatorul pe moment,

:?:

 


Re: Discutii diverse ikarus13

Multumesc Axel :) si chestia cu alternatorul si bateriile mai era.

 


Re: Discutii diverse cris_m

Aha. Ce a postat Gabi 23 cu butoanele am vazut, dar mi se parea foarte ciudat. Pacat ca niste amarate de butoane si alternatoarele fac atatea neplaceri calatorilor... (ma enerveaza groaznic cand vad foaia in geam, mai ales daca am fugit dupa autobuzul care nu-mi trebuia  :twisted: )

Scuzati dezinformarea cu numarul autobuzului, era destul de intuneric si nu am reusit sa vad foarte bine. Mai multe detalii aici

 


Re: Discutii diverse andrei11

Urgent :
Ma poate ajuta cineva cu dimensiunile de gabarit ale unui autobuz urban ? Poate fi Mercedes, Autobuzul, DAF, nu conteaza, eventual si dimensiunea lunetei, eventual al parbrizului. Mii de multumiri. Dimensiunile de gabarit, lungime, latime, garda la sol, inaltime, luneta. Fara alte amanunte. Imi sunt necesare pentru desenele mele de aici.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse 133 313

Ultima moda la Citaro. Topless.4599.
IMG518.jpg (144.59 KB; downloaded 2259 times)

 



Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73  ... 291
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2340 forum members have written 426209 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use