Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Iluminatul interior defectuos din mijloacele de transport

368 posts, 126764 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Cristy

Ca tot veni vorba de iluminat defectuos, mi-am amintit ca saptamana trecuta am vazut un CH-PPC de la Alexandria pe linia 41 care mergea cu iluminatul de avarie. Totusi, aspectul pozitiv este e ca era lumina in tot tramvaiul fata de alte vagoane, unde merg 2-3 neoane si e bezna.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie truscamihai

Este mai romantic doar cu un neon in fiecare vagon ! :P

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Cristy

Si un mediu muuuult mai prielnic pentru hoti !  :twisted:

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie shoppy

Am mers azi cu un V3A pe linia 11, situatia era 1-2-2.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie georgica2704

Azi pe la ora 17 , cand deja era bezna afara, in 206 ( linia 7 ) nu era nici un neon  aprins  :evil: . Nu stiu daca le-a aprins mai tarziu, doar l-am zarit dintr-un  232.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Gabi23

La Bucureștii Noi, Moș Crăciun a adus neoane în majoritatea vagoanelor, media fiind de vreo 15 neoane/vagon.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Axel

Cred ca au venit la toate depourile, exemplu le-am vazut echipate pe 170 si 319 ;)

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie CA 205

Am calatorit ieri cu un V3A-93 pe linia 46 si am fost placut surprins ca avea neoane funtionale 21/26.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie andrei11

Stimate coleg, dacă n-ai reținut numărul de parc, știu, tramvaiele astea merg cu 500 km / h și nu ai cum să observi numărul de parc, așadar dacă n-ai reținut numărul de parc informația nu ne este de folos. Ai reușit să numeri neoanele din tramvai, vezi că numărul de parc este notat și în interiorul tramvaiului, nu numai în exterior.
Așadar postare ca să fie la număr, nu aduce nimic nou din punct de vedere al informației.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie CA 205

andrei11 wrote:
Stimate coleg, dacă n-ai reținut numărul de parc, știu, tramvaiele astea merg cu 500 km / h și nu ai cum să observi numărul de parc, așadar dacă n-ai reținut numărul de parc informația nu ne este de folos. Ai reușit să numeri neoanele din tramvai, vezi că numărul de parc este notat și în interiorul tramvaiului, nu numai în exterior.
Așadar postare ca să fie la număr, nu aduce nimic nou din punct de vedere al informației.

Observ ca tie nu iti plac deloc userii noi! Te iei mereu de cei care sunt la inceput pe acest forum! Vezi ca nu esti deloc perfect!

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie andrei11

# CA 205 te înșeli. Analizează-ți puțin postările  și o să  vezi că am dreptate. Între timp ai mai postat o perlă,
viewtopic.php?f=13&p=264939#p264939
______________________
Am mutat discuțiile despre numărul de parc  la Diverse

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie CA 205

Nu ma insel deloc! La o postare de mai sus nu ai comentat nimic si nu ai facut misto ca vezi doamne merg tramvaiele cu 500 km/h!   :x

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie nathalael

#206 are doar 6 neoane functionale.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie 3mil

Nu se incadreaza la capitolul iluminat defectuos, din contra: vagonul #300 are in dotare o lampa cu LED. Sa fi primit depourile asemenea tuburi sau sa fie investitia titularului vagonului?  :idea:
IMG_1056.JPG (1.27 MB; downloaded 4765 times)
IMG_1057.JPG (1.36 MB; downloaded 4764 times)
IMG_1058.JPG (1.16 MB; downloaded 4764 times)

 


Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420739 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use