Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: AVIZIER - noutăți, anunțuri de la echipa forumului etc

190 posts, 90949 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 14
 
 

📖 Pagination options
Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Onofrei Sergiu-Gabriel

As veni si eu cu o propunere.
Cand se posteaza o fotografie reprezentand un vagon de cale ferata, locomotiva, etc. sa se specifice locatia. Vad o gramada de vagoane fotografiate in garnituri de tren dar....nicio explicatie despre: tren, ruta, etc.
Va multumesc!

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 stakee

Aici sunt si eu de acord, nu strica o informatie cu nr trenului, sau vehicului, de unde vine se duce, dar totodata si locatie, ca sunt situatii cand locomotiva x care circula doar in zona y o vezi brusc si in zona z

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Gabi23

E bună observaţia stimaţi colegi, de aceea vreau să intervin pentru că la "Vagoanele de călători", spre exemplu unde am o contribuţie relativ mare, la fotografiile pe care le-am adăugat în topicele respective, am precizat trenul şi eventual locaţia dacă a fost cazul. Deasemenea în denumirea pozei este precizată data, seria şi locaţia. La locomotive, totuşi sunt anumite locaţii prea evidente, care e plictisitor să fie precizate, chiar şi un privitor oarecare poate recunoaşte zona respectivă. Dar numărul trenului şi eventual destinaţia ar trebui precizată.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Am inclus in regulamentul foto cele discutate aici (regula II.15).

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Onofrei Sergiu-Gabriel

Multumim pentru atentia acordata parerilor noastre.
Corect, in anumite locatii, detaliile sunt prea evidente pentru orice pasionat. De exemplu Gara de Nord...arhitectura, detaliile ies in evidenta fara sa mai specifici ,,Gara de Nord"!

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Primim pe mail...

Buna ziua

Avand in vedere dezvoltarea rapida si continua a retelei Hostmama.ro, suntem nevoiti sa desfasuram o mentenanta de urgenta care va avea loc in data de 26.02.2014.
Activitatea de mentenanta va incepe la ora 00:00 (12:00 noaptea - marti spre miercuri) si se va desfasura pe o durata de maxim 120 de minute.
In acest interval de 2 ore vor apare intreruperi de maxim 20-40 minute.
Acest proces de mentenanta va consta in trecerea pe un nou router si upgradarea firmwareurilor pe toate routerele si switchurile retelei.

In cazul in care aveti intrebari, va rugam sa nu ezitati sa contactati departamentul nostru tehnic.
Ne cerem scuze pentru orice inconveniente create datorita acestei activitati.
Multumim pentru intelegere
O zi buna
Echipa Suport
Hostmama.ro

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Incepand de azi, 7.04.2014, este interzisa folosirea site-urilor image shack, post image si photo bucket (fara spatii), iar cuvintele respective (fara spatii) sunt cenzurate pe forum, astfel incat postarea imaginilor de pe aceste site-uri sa fie imposibila.

Imaginile postate pana acum vor ramane pe forum atat timp cat vor ramane si pe serverele site-urilor de gazduire.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 darius 23

Site-ul flickr.com va putea fi folosit?

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Da, flickr recomandam si noi pt. gazduirea externa.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 stakee

Image shack si foto galeata va inteleg. Dar de ce si post image?

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Momentan nu au disparut pozele de la ei, dar au un sistem de incluziune a lor in mesaje cu tot cu un link de reclama. Si arata urat.

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 stakee

Deci problema consta doar ca au reclame aceste siteuri? Eu ma gandeam ca e de vina fapta ca merg foarte greu. Sau e si asta un factor?

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Sunt mai multe, primul e nesiguranta... riscam sa avem jumatate de forum cu "imagini moarte". La "calitatea serviciilor" intra si viteza dar si reclama bagata pe gat (chiar daca foarte discret). Eu, de principiu, am ceva impotriva publicitatii nesolicitate (ceva concretizat in eliminarea reclamelor de pe forum de la 15 august 2013).

 


Re: Noutati incepand cu 15 august 2013 Costin

Dorim sa ajustam rangurile utilizatorilor la fiecare 6 luni, in functie de activitatea fiecaruia. Astfel ca am realizat cateva promovari, cateva retrogradari, am sters conturile duble, precum si conturile create inainte de 1.05.2014 de pe care nu s'a facut nici o autentificare.

Daca v'a fost modificat rangul, va rugam sa verificati daca aveti toate permisiunile specifice noului rang (pe care le puteti consulta aici) si daca observati probleme, va rugam sa ne contactati.

Au fost sterse conturile create inainte de 1.05.2014 de pe care nu s'a facut nici o autentificare:
adibodoc, Shinkasen, vic_tasu, iveu, diana2006, shobby, seherezada, floval, morphiu, laur68, edy1969, Bogdan, DinuX, IulyanKUC27, SC1918, dioniomas, Lanimereala, vvictorroman1971, fefeto, tipitip, gospodaru, iulia, rares dragoiu, eneeee, DreamWave, lucian203, sparcky01, Claudiu Mihai Badita, bali emanuel, Iulian L, NightWishMaster, Cosmin.A, DaniClaudiu, lisandra, Maxilica, justitiarul, parvuionel, Zakkk, feste, Laszlo Vondracsek, tridan, lodroman87

Conturi duble din care am sters unul (am pastrat contul cu cea mai recenta activitate, precum si mesajele scrise de pe contul sters):
marian(STERS) si marian51
Sava6115-6315(STERS)  si Sava_6115-6315


Va dorim o zi buna 8-)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419395 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use