Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Iluminatul interior defectuos din mijloacele de transport

368 posts, 125470 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 27
 
 

📖 Pagination options
  • Dr2005
  • Posted:
  •  


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Axel

Vagonul #163

A (1 neon functional) - B (1 neon functional) - C (1 neon functional)  :twisted:

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie georgica2704

V3A-93 236 Depoul Giurgiului - Linia 11 (0-1-1). Deci doar 2 neoane functionale :evil:

 


  • TsE
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie TsE

Pe BLF-CA se pun lampi cu LED de 50 de ori mai fiabile.
Poate se monteaza macar 6 tuburi LEd pe fiecare tramvai se face lumina.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Aron

Ce s-a intamplat la BN de au ramas fara neoane, numai sunt, nu se mai cumpara? Zic asta deoarece cel putin #300, #278 si #101 au becuri normale, galbene. In schimb cu becurile astea vad ca functioneaza toate 'sloturile". La #101 de exemplu erau doar 2 stinse, deci 24/26.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Cristy

Si eu am observat acest lucru la cateva vagoane de la BN si vreau sa zic ca am ramas placut surprins ca functioneaza toate. Daca alta solutie nu exista pentru acest sistem foarte problematic care e prezent la aproape toate tramvaiele (exceptie fac Bucur LF-CA), mai bine se merge pe solutia asta. Eu unul prefer mai mult lumina putin mai slaba ca intensitate, dar in tot tramvaiul, decat 4-5 neoane functionale.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie MariusCFRBucuresti

Linia 46. Am uitat nr. de parc.  :oops:
DSCF2629.JPG (411.92 KB; downloaded 4908 times)

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Robert24

La Colentina e jale mare...
132: 1-0-1
183: 0-1-1

Raul pe pamant pentru suti...

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Costin

Din ce in ce mai multe tramvaie de la BN functioneaza doar cu iluminatul de avarie (cu becuri). Surprinzator, e ok lumina in vagon... nu foarte puternica, dar constanta.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Aron

Aron wrote:
Ce s-a intamplat la BN de au ramas fara neoane, numai sunt, nu se mai cumpara? Zic asta deoarece cel putin #300, #278 si #101 au becuri normale, galbene. In schimb cu becurile astea vad ca functioneaza toate 'sloturile". La #101 de exemplu erau doar 2 stinse, deci 24/26.


Din ce am vazut se mai adauga: #021, #122, #311. Mai revin cu update daca e nevoie

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Rathgeber2523

277  :twisted:  :twisted:  :twisted:  
Fotografie0228.jpg (126.91 KB; downloaded 4645 times)

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Rathgeber2523

S-au adus neoane la Depourile Dudesti si Giurgiu
IMG_8944.jpg (223.8 KB; downloaded 4473 times)

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Gabi23

Au ajuns probabil la toate depourile. Spre exemplu Alexandria şi Bucureştii Noi au pus în vagoane pe regim "economic", adică cam 10-13 neoane. Oricum e un progres...

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie crocodil

Au ajuns neoane la toate depourile doar ca in tramvaie nu sunt functionale toate porturile pentru acestea. Am un lapsus referitor la denumirea tehnica pentru piesa ce face posibila aprinderea neonului.

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 27
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use