Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 441157 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia Robert24

S-a rezolvat!

 


Re: Dialog cu administratia Radu Stanescu

Multumesc!

 


Re: Dialog cu administratia bercenicity

Ce s-a intamplat cu fonturile?

De ieri forumul arata cam ciudatel. Pe IExplorer e urat de tot.

Din cate imi dau seama e de la chestii de genul "font-family: Ubuntu, Ubuntu bold, Ubuntu italic !important;" - nu cred ca multa lume care nu e pe Linux are fonturi "Ubuntu" si browserul incepe sa faca aproximari cu ce e pe sistemul fiecaruia...

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Exact, si la mine arata altfel. Am crezut ca "e de la mine"  :shock:

 


Re: Dialog cu administratia stakee

Si eu am observat schimbari astazi pe la pranz

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Aş prefera fonturile vechi, daca e posibil.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Fonturile sunt pe server, ar trebui sa fie descarcate in browser. IE intr'adevar le arata urat, acum observ. O sa revenim la interfata veche...

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Am rezolvat. Sigla forumului ramane cu fontul "Ubuntu", avand alternative pentru Internet Explorer care nu stie sa afiseze fonturi din server, doar din client (pune Trebuchet in loc). Incercam o unificare a identitatii vizuale (pe forum si portal), de aici apar problemele. Ca sa afisati vechile fonturi, incercati comanda Ctrl + F5 (sterge cache-ul si reincarca tot site-ul de la zero). Atentie: Afisarea pe platforme non-Microsoft care nu au Trebuchet se face cu Helvetica sau Arial, conform definitiilor originale din fonturile temei. Diferenta este ca am pus familia de fonturi Helvetica pe server si browserele destepte ar trebui sa stie sa le descarce... cam asa:
forumlinux1.jpg (396.42 KB; downloaded 4965 times)

 


Re: Dialog cu administratia bercenicity

Multumim! ;)

 


Re: Dialog cu administratia Catalin.D

Salutare! :)

Recent, am revenit la Mozilla pentru că începuseră „ conflictele ” cu Google Chrome. Am importat tot, însă nu mă pot conecta pe forumul vostru de pe Mozilla nici cu slujbe. A reținut ID-ul și parola, le-am rescris, am făcut tot ce era posibil. De fiecare dată când dau conectare îmi dă refresh și revin la pagina de conectare.

Păstrez Chrome-ul doar pentru voi așa că aș fi recunoscător dacă m-ați ajuta. :)

O zi frumoasă!

 


Re: Dialog cu administratia Ilie Alexandru

Catalin.D wrote:
Salutare! :)

Recent, am revenit la Mozilla pentru că începuseră „ conflictele ” cu Google Chrome. Am importat tot, însă nu mă pot conecta pe forumul vostru de pe Mozilla nici cu slujbe. A reținut ID-ul și parola, le-am rescris, am făcut tot ce era posibil. De fiecare dată când dau conectare îmi dă refresh și revin la pagina de conectare.

Păstrez Chrome-ul doar pentru voi așa că aș fi recunoscător dacă m-ați ajuta. :)

O zi frumoasă!


Scuzati ca intervin, aceasta problema am intampinat-o si eu pe mozilla si rezolvarea a fost stergerea cookie-urilor apartinand forumului si portalului. Sper sa te ajute asta. :)

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Cu siguranta e o problema la tine... La mine merge pe Mozilla perfect si, din cate vad, si la alti utilizatori...

 


Re: Dialog cu administratia Catalin.D

zmILeY93 wrote:
Scuzati ca intervin, aceasta problema am intampinat-o si eu pe mozilla si rezolvarea a fost stergerea cookie-urilor apartinand forumului si portalului. Sper sa te ajute asta. :)


Mulțumesc mult. :) Am încercat și asta. Laptopul nu are nicio problemă. Nici conexiunea, nimic. Accesez și alte forumuri și nu mi se întâmplă asta. Asta e, dacă nu merge, nu merge.

O seară plăcută! :)

 


Re: Dialog cu administratia subway guru

La mine merge si cu batranul Netscape!

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use