Regiunile RomânieiMoldovaJudețul IașiLucrări de modernizare şi extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasaj Subteran Tudor Vladimirescu

3 posts, 2104 views
  • ADY881
  • Posted:
  •  

Pasaj Subteran Tudor Vladimirescu ADY881

Am gasit recent un video cu un nou proiect de pasaj in Iasi, aici va propun sa discutam despre el.
Pasajul  trebuie sa fie construit pe Bd.Chimiei, si ar trebui sa subtraverseze  Bd.Tudor Vladimirescu.





 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Subteran Tudor Vladimirescu Iasi Mircea G

Nu cunosc Iasul .
Interesanta propunerea ! Se ajunge la pasaj pe trei benzi , banda din stinga se face stinga / inainte ( probabil prin parc , pentru 4x4 ) , banda din mijloc scapa prin pasaj , banda din dreapta , inainte ( probabil pt cei claustrofobi care se tem de pasaj ) si dreapta .... Este o eroare , nu inteleg eu sau sint glume moldovenesti ?
Pasaj Iasi B-dul Chimiei.jpg (78.28 KB; downloaded 1942 times)

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Subteran Tudor Vladimirescu Iasi ADY881

Mircea G wrote:
Nu cunosc Iasul .
Interesanta propunerea ! Se ajunge la pasaj pe trei benzi , banda din stinga se face stinga / inainte ( probabil prin parc , pentru 4x4 ) , banda din mijloc scapa prin pasaj , banda din dreapta , inainte ( probabil pt cei claustrofobi care se tem de pasaj ) si dreapta .... Este o eroare , nu inteleg eu sau sint glume moldovenesti ?

Posibil ca persoana ce a facut acel filmulet, are putina treaba in viata cu masina si multa treaba cu calculatorul :lol: .

 


Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare şi extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420651 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use