Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate

 

Topic: Pasaj Pietonal Piata Romana

77 posts, 39937 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj pietonal Piata Romana shoppy

Toate inceputurile astea de santier sunt plata pentru spaga electorala. Adica daca 10 firme au cotizat la campania electorala atunci in astia 4 ani de mandat fiecare din astea 10 firme trebuie macar sa inceapa un santier ca sa isi recupereze investitia cu dobanda, dupaia mai vedem.

 




  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj pietonal Piata Romana 133 313

http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 130531.pdf
Sunt stupefiat de prioritatile si preocuparile edililor. Oare CGMB stie ca Piata Unirii arata ca dupa razboi in urma refacerii intrerupte a trotuarelor inceputa 'in iarna' trecuta?
Nota. La pagina 53 se regaseste o opera de arta, o capodopera cu, citez: 'galerie apa+telefoane+nc' si 'cable electrice'. Bine pe langa faptul ca primar este cine este asta este o problema minora. Dar totusi este rusinos la cate stampile si semnaturi sunt pe hartogarie.
Pagina 30. Deviatii gramaticale sau mai bine spus anacronisme sub mandre stampile ale 'ordinului arhitectilor'.
Pagina 42. Retelele de comunicatii din zona se limiteaza la Romtelecom. Netcity inca nu s-a infiintat.
Pagina 45. Se prelungeste valabilitatea certificatului de urbanism de la 21.10.2012 pana la 20.10.2013, Dupa aceasta data o noua prelungire nu este posibila. Se scoate un nou certificat.
Atentie: se analizeaza accesul in vestibulul statiei prin coridorul din spatiul tehnic al centralei de ventilatie! Va fi distractiv...
Absolut jenant. Nu mai am rabdare sa citesc nimic.

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana ByOnu

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/...tui-691471

Modernizarea Pieţei Romane: 73 mil. lei


Nu stiu cum de am ratat asta in topicul bugetului PMB. :roll:

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana Adrian Rosca

N-am ratat nimic, doar ca suma de 73.7 milioane reprezinta credite de angajament, nu bugetare. Cele bugetare sunt de doar 10 mii lei.

Iar "Pasajul Domnesti" mentionat in articol e de fapt "Penetratia Prelungirea Ghencea-Domnesti" cu o alocatie bugetara de 5 mil lei, cele 356.35 milioane fiind tot credite de angajament, adica zero.

Mai stiti cum zicea Floricica Dansatoarea?   :mrgreen:

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana TibiV

Mda...

Majoritatea jurnalistilor nu stiu diferenta intre "credite bugetare" (adica bani) si "credite de angajament" (adica vorbe in vant)....

Dar nu e vina lor...
Pentru colegii de pe forum: cand vedeti 5 miliarde credite de angajament pentru un proiect, priviti capitolul respectiv ca pe "Scufita Rosie" combinat cu "Alba ca Zapada".
Sunt la fel de realiste.... :(

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Proiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419392 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use