Regiunile RomânieiMoldovaJudețul GalațiTransportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)

 

Topic: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati

64 posts, 26179 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Stefan_79

Știu că la unele autobuze MAZ scria doar ”Transurb SA” pe afișaj, adică o așa-zisă reclamă se putea făcea dar afișatul rutelor nu.. la Constanța s-au făcut modificări (chiar recente) în baza schimbărilor traseelor, și la MAZ și la restul flotei. Nu cred că este o mare filozofie să se opereze unele schimbări în acel program..

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Costin

Programul respectiv e cu licenta, si nu e obligatoriu ca si aceasta sa fi fost cumparata de Transurb.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati deprodio

Un alt exemplu,afișajele de la troleibuzele Ikarus aveau memorat doar traseul 102.Cand circulau pe alte trasee(101,103,104) afișau doar indicativul și atât.Nici asta nu am înțeles de ce.Iar,anunțarea stațiilor a funcționat doar in primii ani până au intrat  de pe 102,pe 103.Iarasi,aceeași dilema:nu știu de ce in București s-a putut și în Galați nu.Si aici e vorba tot de o licență?

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Stefan_79

După mine licența ar fi trebuit să fie oferită de producător, culmea e să cumperi un mijloc de transport în comun dotat cu afișaje electronice și să nu le poți folosi deoarece uzina constructoare nu ți-a oferit licența pentru ele.. în cazul Galațiului cred că este vorba de lenea societății de a actualiza afișajele, am văzut în mai multe cazuri unde autobuzele aceleiași societăți afișau doar ”TRANSURB”.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati shoppy

Ei îți oferă da costă bani, mai ieftin să îți programeze ei traseele la vânzare da dacă le modifici în teren nu mai poți să actualizezi afișajul.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

Să îl vedem din nou pe 1404.
De data aceasta pe traseu.



 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Stefan_79

Aceste 2 troleibuze circulă zilnic sau sunt rezerve, în caz de se strică Skodele?

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

Într-un limbaj mai de "autobază" pot spune că cele două troleibuze Maz sunt "rezerve la rezerve".
Pe timpul vacanței de vară, de obicei acestea nu ies pe traseu, nefiind nevoie de ele.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430488 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use