Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Repartizarea autobuzelor

1105 posts, 304084 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea autobuzelor STB punmeister

Weekendul trecut Pipera a reusit sa trimita Kent pe toate liniile din Aviatiei, 112, 135, 301 si 605  :applause:

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB CiprianTRB

Cea ce nu înțeleg eu este faptul ca Militari încă mai trimite Citaro în 336, Nu se spunea ca mai întâi trebuie acoperite liniile modernizate, apoi dacă sunt suficiente se trimit și pe alte linii?

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Dragos31

La asta ma gandeam si eu in aceasta dupa-amiaza. 4674 circula pe 336, in timp ce pe linia 162 isi facuse aparitia si un al treilea Otokar: 6490.

Oricum, e de apreciat faptul ca aproape toate autobazele incearca sa scoata la traseu numai autobuze Mercedes-Benz Citaro cu aer conditionat functional si Otokar Kent C. In afara de cateva exceptii, azi nu am vazut nici un Euro 3 fara aer conditionat pe liniile urbane ale Autobazelor Militari, Pipera si Titan...  :applause:

Nici cei de la Nordului nu s-au lasat mai prejos, reusind sa scoata pe trasee cat mai multe Euro 4-uri... :D

6210 - Linia 304 - Straulesti - 19 Iunie 2019



 


Re: Repartizarea autobuzelor STB punmeister

La Pipera erau azi doua Euro 3 pe 301 plus cel putin unul pe 605 :popa:

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Dragos31

Eu am spus ca am remarcat si mici exceptii. ;)  Asa si pe 236 era un Euro 3, si pe 205 doua. Important e ca se incearca "micsorarea" numarului de autobuze Euro 3 pe liniile urbane.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB cris_m

La Titan colcaie de E3 pe 101 si pe 102. Pe 311 si 330 avem Otokar, E4 si cateva E3.... :popa:

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Dragos31

Azi avem autobuze noi și pe drumul către Divertiland, una dintre cele 4 ture ale liniei 236 fiind deservită de către #6435 :)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor STB Utilizator anonim

Aprximativ 150 de autobuze Euro 3 au fost retrase de zilele acestea din circulatie, vor fi sigilate pentru a nu se lua piese de la ele din ce am inteles. In Militari de exemplu sunt cam 15, dar nu am vazut sa aiba sigilii.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Nenea_titi

Temporar sau definitiv? Conservare sau în vederea donării su vânzare spre alții mai năpăstuiți?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor STB Utilizator anonim

Surplus de parc. Mai ales ca de cateva zile a fost redus parcul de vara. Inca nu s-a luat o decizie sigura legata de Euro 3 daca vor fi vandute ca fier vechi sau daca vor fi donate/vandute. Iar de conservat pe termen mai lung nu este o solutie, se stie ca un vehicul daca sta numai bine nu e.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB punmeister

Au in plan un buy-back via Mercedes-Benz Romania?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor STB Utilizator anonim

A spus de mai multe ori actualul director despre o idee de genul, dar nu stiu daca s-a discutat mai mult decât ca idee.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB punmeister

Ma gandeam ca poate vor face asta avand in vedere ca au pe teava 130 de Citaro Hybrid.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Nenea_titi

Un vehicul care stă 6 luni pe dreapta e mai rău decât unul care a rulat 2 ani regulat, fără întreruperi.
Probabil la buy back (dacă asta se vrea) e necesar să fie predate întregi, complete.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423267 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use