Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1479 posts, 289428 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 106
 
 

📖 Pagination options
Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Serban

Cred ca vor incepe lucrarile la pasaj. Eu lucrez la dealerul auto Skoda de pe colt si am fost anuntati ca saptamana viitoare trebuie sa eliberam parcarea ca vin utilajele. Daca aflu detalii va anunt.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Tavi

Serban wrote:
Cred ca vor incepe lucrarile la pasaj. Eu lucrez la dealerul auto Skoda de pe colt si am fost anuntati ca saptamana viitoare trebuie sa eliberam parcarea ca vin utilajele. Daca aflu detalii va anunt.

Inseamna ca si aici vom avea poze "la greu"  8-)
ps. nu sunt utilaje Skoda, nu?  :twisted:

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Serban

Daca incepe, o sa fie poze la greu...am super view :D

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Tavi

Acum se explica de ce ai update-uri asa de bune la Beijing :)

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Chev Celios

Iar la fel ca cel de la Baneasa si la acesta avem webcam de la Jurnalul National.
http://www.jurnalul.ro/webcam/pipera-ba ... u-174.html

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu cornel001

Plan, schite, ceva ? E acela mai lung care va supratraversa si Floreasca ?

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Chev Celios

Inseamna ca 5 va fi suspebdat o perioada.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Utilizator anonim

Stati linistiti ca portiunea cu intersectia va fi atacata ultima, estimez ca abia dupa un an vom vedea primele parti de tablier, mai ales ca in acea zona trec doua retele de 10 kV ale Electrica, retele care au intarziat 2 ani lucrarile de la Basarab in zona Grozavesti.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Serban

La largirea Pipera se lucreaza destul de sustinut. Poate o sa reusesc sa fac poze.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Dominatrix

Putin off-topic, dar legat de discutia de mai sus, ma intreb ce impact asupra fluxurilor de circulatie din zona va avea linia de tramvai despre care se vorbeste in documentul atasat? Cred ca intrebarea e retorica, fiindca nu cred ca se va baga tramvai pe acolo prea curand.
Tramvajové_trate_v_Piperii.ZIP
Tramvajové_trate_v_Piperii.ZIP (323.35 KB; downloaded 330 times)

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu telvanni

Problema inaltimii "urate" a unui pasaj superior se poate rezolva foarte usor prin coborarea strazii (-lor) pe care le supratraverseaza. Chiar si un metru daca se coboara tot e bine. Ramene "mica" problema a preluarii apelor in caz de ploi sustinute.

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu elloyy

Dominatrix wrote:
Putin off-topic, dar legat de discutia de mai sus, ma intreb ce impact asupra fluxurilor de circulatie din zona va avea linia de tramvai despre care se vorbeste in documentul atasat? Cred ca intrebarea e retorica, fiindca nu cred ca se va baga tramvai pe acolo prea curand.

:O
O sa largeasca Barbu Vacarescu?? La cate benzi??? 2 pe sens PLUS RATB? Unde frate? Darama Ana Pan? OK, dar dupa sunt 2 licee, cu camine etc. Intra peste terenul UM de vis-a-vis? Stiam ca nu au voie sa se atinga de ala. Ca sa nu mai zic in partea dinspre Petricani, unde pe o parte ai ditai blocu Orange si pe cealalta cladirea Conect (ok asta nu e asa aproape de strada..)

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu Nightwolf

Nu scrie nicaieri ca se largeste Barbu Vacarescu... unde ai citit tu asta?? Barbu Vacarescu are 2 benzi pe sens nu au de ce sa il largeasca...

 


Re: Pasaj suprateran Barbu Vacarescu cornel001

In pdf-ul din zip-ul de mai sus, scrie... dar acolo trateaza toata zona nu doar un proiect.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 106
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428490 posts in 5314 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use