MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM6 1 Mai - Aeroport Henri CoandăM6 • Lucrări în 2023-20xxM6 • Tronsonul 1 Mai - Tokyo

 

Topic: DISCUȚII Stația Expoziției

23 posts, 3256 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
DISCUȚII Stația Expoziției Costin

Puneti aici

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

Au ingradit o parte din jurul halei Tiriac Auto, nu mi dau seama daca gardurile au fost infipte de catre constructor sau ba (cred ca mai degraba da conform Gmaps). Hala era goala, si in curtea halei nu mai era nicio masina.

In rest nicio miscare (nici macar panou despre statie/constructie, doar afisele care au fost puse si la Tokyo/Aeroport Baneasa si scoase, nu era nici paznic, nici ghereta, nici container, nimic efectiv),

Inca era in picioare hala Chefi la Cutite si nu era ingradita. (nu cred ca o sa fie daramata pt ca statia trece fix pe langa) in plus erau masini cu sigla Intact/Antena acolo, le-ar fi luat daca era vorba de demolare presupun.

Atasez o micuta poza cu schita. Gardul verde pare pus de constructor.
schitaexpo.PNG (1.72 MB; downloaded 1961 times)

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

Si aici vad ca au existat unele probleme cu Romexpo - numai ca lipseste pagina 3.

http://www.metrorex.ro/Resurse/Expropier ... 2046.pdf

Hotarare luata pe 23 ian 2024.

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

Inca sunt probleme cu expropierile pt Expozitiei.

http://www.metrorex.ro/Resurse/Expropier ... 2048.pdf
http://www.metrorex.ro/Resurse/Expropier ... 2047.pdf - aici este vorba despre Interstatia Pajura-Expozitiei

Astea sunt de pe 25 ianuarie.

Probabil de asta aici nu au miscat deloc -  doar au pus niste afise - nici macar afisul despre Santier/paznic.

Iar in plus in ultima postare de pe pagina Metrorex nu au pus nici poza cu schita statiei si nicio informatie despre statie.

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

Au ingradit toata parcarea D intre Loja si Platoul Chefi la Cutite.
Au adus si paznic cu generator + afis si containere.

Am vrut sa ma duc si spre DB Schenker care stiu ca trebuie sa urmeze la demolare numai ca era un caine care latra si parea amenintator, in caz in care treceti sa aveti grija.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: DISCUȚII Stația Expoziției sab

Ce sa intelegem ? Ca statia va avea un lung pasaj pietonal catre acel ansamblu rezidential ? Au avut "pile" cei de acele vile sa li se faca un acces in fata ansamblului?
Screenshot 2024-02-09 215256.png (693.08 KB; downloaded 1345 times)

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

In primul rand ala e drum de access pt santier, in al doilea rand alea sunt ANL-uri, locuinte sociale...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: DISCUȚII Stația Expoziției sab

Bun,m-am liniștit, deci nu este acces.
Insa dacă și vilele de acest gen au ajuns "locuințe sociale".. 😀
images.jpeg (6.78 KB; downloaded 1308 times)

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

Eu zic ce e oficial acolo, nu facem politica.

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

Au imprejmuit efectiv tot conturul statiei (cred ca e prima statie imprejmuita complet).

Partea proasta e ca nu mai poti trece de la Cupola/Pavilionul Chefi la cutite spre Strada Parcului,

Cand am trecut eu - sambata, demolau hala Tiriac Auto (incepusera cu spatele spre fata).

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției satanistu

Hala Tiriac Auto inca e in picioare, astazi demolau manual muncitorii o parte din ea.

De DB Schenker inca nu s-au atins.

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției ANTENA

satanistu wrote here:
In primul rand ala e drum de access pt santier, in al doilea rand alea sunt ANL-uri, locuinte sociale...

Poate n-ar fi fost rau sa fie un acces si din bd.Expozitiei. Asa cum e statia amplasata, de luni-vineri o sa vedem cat de folosita va fi.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: DISCUȚII Stația Expoziției sab

Rau n-ar fi, numai ca Bd Expozitiei este cam departe si, ca atare, nu este prevazut vreun acces acolo.
Statia asta este cam ciudata si nu stiu cui foloseste efectiv.

 


Re: DISCUȚII Stația Expoziției shoppy

La studenti, ca la Romana, si la toti cei de vin pe jos de la 1 Mai ca lucreaza/locuiesc in toate cladirile acelea noi si in Romexpo.

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M6 • Tronsonul 1 Mai - Tokyo  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423968 posts in 5277 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use