Topic: Martie 2012
10 posts, 5072 views-
- survola
-
Posted:
-
Martie 2012
survola
Noutăţi de pe şantier: gardurile definitive, care încep să apară lângă blocuri, şi noua groapă, despre care spuneam ieri, dintre benzinărie şi showroom-ul auto. Să vedem ce va creşte acolo.
Se săpa dincolo de Barbu Văcărescu, pe sensul spre Pipera.




Noutăţi de pe şantier: gardurile definitive, care încep să apară lângă blocuri, şi noua groapă, despre care spuneam ieri, dintre benzinărie şi showroom-ul auto. Să vedem ce va creşte acolo.
Se săpa dincolo de Barbu Văcărescu, pe sensul spre Pipera.




-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Martie 2012
shoppy
11 Martie
Pana la Barbu Vacarescu nu s-a mai facut nimic. Pe Barbu Vacarescu vedem o tentativa de izolare a liniei de tramvai (care sigur o sa fie demolata la modernizare) si o echipa de la RATB care verifica linia (in dulcele stil clasic 3 se uita pe pereti cu mainile in buzunar si dorel se face ca observa ca trebuie schimbata).
11 Martie
Pana la Barbu Vacarescu nu s-a mai facut nimic. Pe Barbu Vacarescu vedem o tentativa de izolare a liniei de tramvai (care sigur o sa fie demolata la modernizare) si o echipa de la RATB care verifica linia (in dulcele stil clasic 3 se uita pe pereti cu mainile in buzunar si dorel se face ca observa ca trebuie schimbata).
DSC08783.JPG (128.73 KB; downloaded 4638 times)
DSC08784.JPG (286.4 KB; downloaded 4642 times)
DSC08785.JPG (298.7 KB; downloaded 4642 times)
DSC08786.JPG (331.25 KB; downloaded 4639 times)
DSC08787.JPG (339.94 KB; downloaded 4638 times)
DSC08788.JPG (340.56 KB; downloaded 4643 times)
DSC08790.JPG (315.57 KB; downloaded 4640 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Martie 2012
shoppy
In partea cealalta noul camin e minim doua, cred ca o sa termine cu caminele deabia cand nu o sa mai aiba unde se le mai faca. S-a livrat si o stiva de plastice negre care nu imi dau seama la ce se folosesc (suport pentru gazon cumva?). Mai sunt noile balustrade de la blocuri si ultimele panouri antifonice care asteapta montarea. Asta a fost reportajul cu numarul 50, sper sa nu ajungem la 100.
In partea cealalta noul camin e minim doua, cred ca o sa termine cu caminele deabia cand nu o sa mai aiba unde se le mai faca. S-a livrat si o stiva de plastice negre care nu imi dau seama la ce se folosesc (suport pentru gazon cumva?). Mai sunt noile balustrade de la blocuri si ultimele panouri antifonice care asteapta montarea. Asta a fost reportajul cu numarul 50, sper sa nu ajungem la 100.
DSC08791.JPG (358.62 KB; downloaded 4641 times)
DSC08792.JPG (375.77 KB; downloaded 4632 times)
DSC08793.JPG (367.54 KB; downloaded 4633 times)
DSC08794.JPG (377.74 KB; downloaded 4638 times)
DSC08795.JPG (366.91 KB; downloaded 4637 times)
DSC08796.JPG (387.33 KB; downloaded 4633 times)
DSC08797.JPG (296.36 KB; downloaded 4634 times)
DSC08798.JPG (342.84 KB; downloaded 4636 times)
DSC08799.JPG (330.67 KB; downloaded 4636 times)
DSC08800.JPG (295.37 KB; downloaded 4640 times)
-
- Costin
-
Posted:
-
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Martie 2012
shoppy
17 Martie
In loc sa faca langa Lukoil unde e urgent, ei lucreaza langa Pasajul CF Pipera. S-au mai apucat de inca 2 camine in dreptul strazii Cristiana.
17 Martie
In loc sa faca langa Lukoil unde e urgent, ei lucreaza langa Pasajul CF Pipera. S-au mai apucat de inca 2 camine in dreptul strazii Cristiana.
DSC08816.JPG (426.3 KB; downloaded 3863 times)
DSC08817.JPG (351.43 KB; downloaded 3870 times)
DSC08824.JPG (386.41 KB; downloaded 3862 times)
DSC08825.JPG (231.36 KB; downloaded 3866 times)
DSC08826.JPG (207.15 KB; downloaded 3864 times)
DSC08828.JPG (318.97 KB; downloaded 3863 times)
DSC08830.JPG (390.02 KB; downloaded 3867 times)
DSC08832.JPG (347.46 KB; downloaded 3867 times)
DSC08833.JPG (372.38 KB; downloaded 3865 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Martie 2012
shoppy
Parca n-au mai facut nimic la Lukoil.
Parca n-au mai facut nimic la Lukoil.
DSC08834.JPG (340.55 KB; downloaded 3865 times)
DSC08835.JPG (351.77 KB; downloaded 3865 times)
DSC08836.JPG (328.14 KB; downloaded 3867 times)
DSC08837.JPG (392.31 KB; downloaded 3860 times)
- serbanandrei
-
Posted:
-
- Serban
-
Posted:
-
Re: Martie 2012
Serban
Este chiar atat de greu de inteles ca acest topic este doar pentru poze??? Macar de ai scrie ceva util, dar daca tot vrei sa-ti expui parerile, foloseste topicul potrivit!!
Este chiar atat de greu de inteles ca acest topic este doar pentru poze??? Macar de ai scrie ceva util, dar daca tot vrei sa-ti expui parerile, foloseste topicul potrivit!!
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Martie 2012
shoppy
31 Martie
Se armeaza la ultimul camin (probabil), se spargea trotuarul proaspat turnat, toti muncitorii foarte irascibili, a inceput sa urle / fluiere tot santierul, parca eram la fotbal
.
31 Martie
Se armeaza la ultimul camin (probabil), se spargea trotuarul proaspat turnat, toti muncitorii foarte irascibili, a inceput sa urle / fluiere tot santierul, parca eram la fotbal
DSC08882.JPG (415.92 KB; downloaded 3132 times)
DSC08883.JPG (433.44 KB; downloaded 3130 times)
DSC08884.JPG (437.44 KB; downloaded 3126 times)
DSC08885.JPG (413.71 KB; downloaded 3131 times)
DSC08886.JPG (428.22 KB; downloaded 3128 times)
DSC08887.JPG (334.94 KB; downloaded 3133 times)
DSC08888.JPG (438.55 KB; downloaded 3128 times)
DSC08889.JPG (391.29 KB; downloaded 3128 times)
DSC08890.JPG (392.55 KB; downloaded 3137 times)
DSC08891.JPG (377.84 KB; downloaded 3129 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Martie 2012
shoppy
Toate panourile care erau montat acum 2 saptamani sunt acum demontate, vedem si parcarea de sub pasaj.
Toate panourile care erau montat acum 2 saptamani sunt acum demontate, vedem si parcarea de sub pasaj.
DSC08892.JPG (475.1 KB; downloaded 3131 times)
DSC08893.JPG (402.36 KB; downloaded 3133 times)
DSC08894.JPG (442.26 KB; downloaded 3127 times)
DSC08895.JPG (414.57 KB; downloaded 3131 times)
DSC08896.JPG (381.14 KB; downloaded 3129 times)
DSC08897.JPG (328.43 KB; downloaded 3131 times)
Home page
•
Parent forum:
Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)
•
Choose destination