Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului
8571 posts, 1756368 views
📖 Pagination options
-
- cristi232
-
Posted:
-
-
- aztec
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
aztec
De pe pagina oficiala metrorex.
linkul este in josul pagini
http://www.metrorex.ro/despre_metrorex_p774-e782-1#a782
De pe pagina oficiala metrorex.
linkul este in josul pagini
http://www.metrorex.ro/despre_metrorex_p774-e782-1#a782
-
- subway guru
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
subway guru
Si zice...Pagina in contructie...
La cate camere video are Metrorexul...se poate referi la orice...
Si zice...Pagina in contructie...
La cate camere video are Metrorexul...se poate referi la orice...
-
- cristi232
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
cristi232
Logic...
Vorbim si vinerea viitoare...tot in costructie va fi...
Logic...
Vorbim si vinerea viitoare...tot in costructie va fi...
-
- Dominatrix
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
Dominatrix
subway guru wrote:Conform planurilor de urbanism, in afara de depoul Valea Ialomitei, linii "tehnologice" vor fi la Favorit, Parc Drumul Taberei si Romancierilor. S-a modificat amplasamentul pentru ele?
Latimea statiilor e aceeasi din planurile de urbanism, ce difera e pozitia liniilor tehnologice
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
andrei11
Se pare ca statia "34" e pe partea cealalta a bulevardului ca in schite. Nu ar fi nici o problema. Sa speram ca nu se renunta la nici o gura de acces. Logic ar fi ca sa iesi la suprafata pe toate trotuarele posibile din zona. Asa ar fi logic. Ca o sa coste prea mult acest lux, vom vedea la final.
Se pare ca statia "34" e pe partea cealalta a bulevardului ca in schite. Nu ar fi nici o problema. Sa speram ca nu se renunta la nici o gura de acces. Logic ar fi ca sa iesi la suprafata pe toate trotuarele posibile din zona. Asa ar fi logic. Ca o sa coste prea mult acest lux, vom vedea la final.
-
- cristi232
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
cristi232
Daca tot nu vor mai face 4 iesiri, macar 2, EXACT langa in statiile ratb, DT 34 si DT 35, POATE FAC!
(mai ieftin)
Daca tot nu vor mai face 4 iesiri, macar 2, EXACT langa in statiile ratb, DT 34 si DT 35, POATE FAC!
(mai ieftin)
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
andrei11
Eu sper in continuare sa faca tot ce au promis / au desenat.
M-am saturat sa vad traversarile din Piata Iancului cand vine metroul. Pana acum cat sau ***** cu liftul cu pricina aici mai degraba sapau o gura de acces pe Iancului.
Sau la Tineretului - in loc de 4 accese proiectate a rezultat una. Sau la Titan - ambele accese dau in parc. La Titan erau proiectate nu mai putin de 4 accese, acum are doar 2 si ambele in parc. De parca ma duc cu metroul la plimbare !
Eu sper in continuare sa faca tot ce au promis / au desenat.
M-am saturat sa vad traversarile din Piata Iancului cand vine metroul. Pana acum cat sau ***** cu liftul cu pricina aici mai degraba sapau o gura de acces pe Iancului.
Sau la Tineretului - in loc de 4 accese proiectate a rezultat una. Sau la Titan - ambele accese dau in parc. La Titan erau proiectate nu mai putin de 4 accese, acum are doar 2 si ambele in parc. De parca ma duc cu metroul la plimbare !
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
Dr2005
Mai are Metrorexul camere? Că toate pe care le-am văzut sunt ale UTI
subway guru wrote:
La cate camere video are Metrorexul...se poate referi la orice...
Mai are Metrorexul camere? Că toate pe care le-am văzut sunt ale UTI
-
- subway guru
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
subway guru
Are toate camerele de la etajul 9 din minister!...
Seara buna!
Are toate camerele de la etajul 9 din minister!...
Seara buna!
-
- subway guru
-
Posted:
-
-
- sss
-
Posted:
-
Re: Stiri despre proiect
sss
Voi sunteti siguri ca n-au gresit in articol? Era Cristian Poteras, nu Nicolae Ceausescu?
Voi sunteti siguri ca n-au gresit in articol? Era Cristian Poteras, nu Nicolae Ceausescu?
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: Stiri despre proiect
Dr2005
Articolul e comandat politic, comentariile anti-Poteraş sunt respinse de la postare.
Articolul e comandat politic, comentariile anti-Poteraş sunt respinse de la postare.
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate
andrei11
Asadar, astazi 15 Martie 2012 - la inchiderea editiei, la aproximativ 6 luni de la inaugurarea lucrarilor, 2 puncte de lucru de pe M 5 au ramas neatinse : Eroilor si Parc.
Asadar, astazi 15 Martie 2012 - la inchiderea editiei, la aproximativ 6 luni de la inaugurarea lucrarilor, 2 puncte de lucru de pe M 5 au ramas neatinse : Eroilor si Parc.
📖 Pagination options