Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4061 posts, 961542 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 291
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse Gabi23

Multi au iesit (fortat) la pensie, au plecat inlocuri mai bune si mai bine platite, altii au plecat intr-un loc cu verdeata... Au fost destule cazuri in care au fost dati afara pe motive mai mult sau mai putin intemeiate si RATB-ul a pierdut sume imense de bani de pe urma proceselor... :roll:

 


Re: Discutii diverse Victor92

Aseara, mergand sppre centru, am vazut un lucru interesant in autobuzul cu care am mers spre Eroilor din Drumul Taberei ( 4932 de la Autobaza Floreasca-Linia 368). In dreptul volanului soferului, pe parbriz, se afla un fel de detector radar si sub el era o camera video care filma ( ce-i drept una cam mica). Pentru ce era respectiva camera ? Ma gandeam ca ar fi putut fi pentru monitorizarea timpului/stabilirea itinerarilor, dar mi-am adus aminte ca pentru asta e folosit un aparat mai mare si care e amplasat pe bordul autobuzului atunci cand se face o astfel de monitorizare...sau era un cab view (Linia 368) pentru forum ?  :lol:

 


Re: Discutii diverse 3mil

Daca este o camera de filmat, parerea mea este ca a montat-o soferul pentru el, in caz de accident sa aiba proba video (stii, ca sunt tot felul de indivizi care circula pe drumuri cu prioritate, le face semn celor de pe cedeaza sa se bage, ca ii lasa si intra in ei pentru a-i santaja dupa aia - ori despagubiri, ori victima ramane fara permis pentru neacordare de prioritate... :evil: ).

 


Re: Discutii diverse Aron

Ieri, 02.03.2012, au fost folosite 5 autobuze Mercedes pentru transport elevi. ACestea erau stationate de-a lungul strazii Raul Doamnei

Photo0058.jpg (249.64 KB; downloaded 2962 times)

Photo0059.jpg (228.8 KB; downloaded 2954 times)

Photo0060.jpg (223.29 KB; downloaded 2918 times)

 


Re: Discutii diverse Gabi23

De cateva ori pe saptamana poti vedea si 25 de autobuze in zona Circului Bucuresti de la toate autobazele RATB :).

 


Re: Discutii diverse Aron

Gabi23 wrote:
De cateva ori pe saptamana poti vedea si 25 de autobuze in zona Circului Bucuresti de la toate autobazele RATB :).


AAAA.....da, tin minte cand eram mic si m-am dus cu scoala erau numai Rds-uri si DAF-uri parcate acolo, ocupase aproape toata parcarea din fata circului, ajunsese sa se urce pe spatiul verde pentru a face loc masinilor sa treaca. Mai erau si cateva Ikarus-uri... :D

 


Re: Discutii diverse Axel

Un an fara ele. :cry:



 


Re: Discutii diverse Gabi23

Astazi am vazut-o pe linia 780, pe 4611 de la Floreasca. Posibil sa ii fi fost cumparata si ei licenta pentru linia spre aeroport. Din ce stiam in anul 2012 pentru linia 780, aveau licente si permis: 4547, 4570, 4572 (nu circula de ceva timp), 4798, 4799, 4803, 4899. Nu stiu exact cum mai e situatia acum, dar prin ianuarie 2012, erau 3 ture pe aceasta linie.  




4611 - 780 - 14.03.2012 by Gabriel Dumitriu, on Flickr

 


Re: Discutii diverse Victor92

Era si 4618 azi pe linia 780 (turul 1). L-am vazut la ora 12:50 la Gara Basarab.
Multumesc Gabi23 pentru ca mi-ai adus aminte de linia 780. Uitasem sa scriu de 4618 . Linia de metrou M5 m-a facut sa uit complet de asta :lol: .

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Inseamna ca vor sa numere calatorii acolo  :).

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

Liniile 780 si 783 din ce stiu au fost suplimentate cu 1-2 ture odata cu desfiintarea trenurilor de aeroport.

 


Re: Discutii diverse Axel

Utilizator anonim wrote:
Liniile 780 si 783 din ce stiu au fost suplimentate cu 1-2 ture odata cu desfiintarea trenurilor de aeroport.


Deci daia era si 4640 de dimineata 783. ;)  :lol:

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Se numara calatorii!!! :evil: Mie mi-e destul de clar, ca nu are legatura suplimentarea de parc (?), cu masinile cu "numarator"  :roll:...

 


Re: Discutii diverse Victor92

Utilizator anonim wrote:
Liniile 780 si 783 din ce stiu au fost suplimentate cu 1-2 ture odata cu desfiintarea trenurilor de aeroport.


Sper ca cei de la RATB sa-si aduca aminte si sa updateze programul de pe site-ul lor...In statia "Gara de Nord" (Sens Aeroport Henri Coanda) inca este afiisat programul vechi in toneta RATB. Zilnic trec pe acolo cand merg la facultate si vad turisti care se uita cand vine autobuzul expres 780...Astfel, acestia sunt indusi in eroare...

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 291
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426243 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use