Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)

 

Topic: Decembrie 2011

13 posts, 6484 views
Decembrie 2011 francezu72












 


Re: Decembrie 2011 Marian Sirbu

Asta se vedea azi pe site-ul Jurnalul :)))))
Pasaj pipera BV.jpg (76.13 KB; downloaded 5956 times)

 


Re: Decembrie 2011 telvanni

Dragi mei, daca nu stiati vom avea copaci pe mijlocul bulevardului.
DSCN9990.JPG (182.16 KB; downloaded 5738 times)
DSCN9991.JPG (184.21 KB; downloaded 5739 times)

 


Re: Decembrie 2011 Costin

Acest topic este doar pentru poze!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Decembrie 2011 Utilizator anonim

Acest topic este doar pentru poze!

 


Re: Decembrie 2011 andrei11

Ca niste copii cuminti ce suntem, comentariile le punem AICI

 


Re: Decembrie 2011 shoppy

10 Decembrie

Continua lucrarile, s-au demolat si niste garduri, pe langa pasaj se circula la paleta ca mai sapa un sant.
DSC08466.JPG (139.09 KB; downloaded 5209 times)
DSC08467.JPG (296.27 KB; downloaded 5210 times)
DSC08469.JPG (319.13 KB; downloaded 5211 times)
DSC08470.JPG (312.63 KB; downloaded 5209 times)
DSC08471.JPG (295.42 KB; downloaded 5210 times)
DSC08472.JPG (315.96 KB; downloaded 5212 times)
DSC08473.JPG (348.11 KB; downloaded 5211 times)
DSC08476.JPG (305.51 KB; downloaded 5215 times)

 


Re: Decembrie 2011 shoppy

Cand credeam ca au terminat cu caminele, nt, au mai gasit unu. Continua lucrul la finisaje si la asfaltare, cu o mica pauza ca nu mai avem pe unde scoate basculanta.
DSC08475.JPG (460.63 KB; downloaded 5210 times)
DSC08477.JPG (340.2 KB; downloaded 5209 times)
DSC08478.JPG (367.67 KB; downloaded 5211 times)
DSC08479.JPG (313.7 KB; downloaded 5212 times)
DSC08480.JPG (289.32 KB; downloaded 5210 times)
DSC08481.JPG (332.97 KB; downloaded 5209 times)
DSC08482.JPG (320.64 KB; downloaded 5213 times)

 


Re: Decembrie 2011 shoppy

20 Decembrie

Lucrarile continua la finisaje si asfaltare, groapa de sub pasaj a fost acoperita fara sa imi dau seama de rolul ei, soferii stau in blocaj iar eu asi putea sa stau ore intregi sa privesc spectacolul domnisoarelor in cisme cu tocuri cum se balacesc in noroi...  :twisted:
DSC08489.JPG (138.2 KB; downloaded 4538 times)
DSC08490.JPG (290.46 KB; downloaded 4537 times)
DSC08491.JPG (319.1 KB; downloaded 4536 times)
DSC08492.JPG (300.06 KB; downloaded 4537 times)
DSC08493.JPG (287.05 KB; downloaded 4537 times)
DSC08494.JPG (325.47 KB; downloaded 4536 times)
DSC08495.JPG (277.19 KB; downloaded 4537 times)
DSC08496.JPG (362.01 KB; downloaded 4539 times)

 


Re: Decembrie 2011 shoppy

Caminul Reloaded si Caminul Forever, in rest se lucreaza la finisaje.
DSC08497.JPG (371.73 KB; downloaded 4535 times)
DSC08498.JPG (324.8 KB; downloaded 4537 times)
DSC08499.JPG (327.5 KB; downloaded 4535 times)
DSC08500.JPG (303.76 KB; downloaded 4536 times)
DSC08501.JPG (337.36 KB; downloaded 4538 times)
DSC08502.JPG (280.45 KB; downloaded 4534 times)
DSC08503.JPG (308.64 KB; downloaded 4535 times)

 


Re: Decembrie 2011 Serban

Daca nu ma insel, cred ca sunt primul de pe forum care a traversat pasajul, pe jos, evident.  :mrgreen:
Din pacate era intuneric si pozele nu sunt tocmai reusite. Este gata tot ce inseamna rutier: asfalt, rosturi de dilatatie. Mai trebuie garduri, marcaje si panourile fonoabsorbante.
Din punctul meu de vedere pot sa dea drumul la pasaj si maine, dar nu stiu daca au cum sa faca in capatul dinspre Pipera descarcarea traficului...
rosturile de dilatatie
IMG_0630 (Medium).JPG (161.96 KB; downloaded 4318 times)
IMG_0631 (Medium).JPG (101.65 KB; downloaded 4323 times)
IMG_0633 (Medium).JPG (108.34 KB; downloaded 4322 times)
IMG_0639 (Medium).JPG (99.39 KB; downloaded 4323 times)

 


Re: Decembrie 2011 Serban

De acum o ora
IMG_0646 (Medium).JPG (43.79 KB; downloaded 4049 times)
IMG_0645 (Medium).JPG (47.97 KB; downloaded 4050 times)

 


Re: Decembrie 2011 shoppy

23 Decembrie

Da, au inceput cu balustradele folosind la maxim precizia oferita de ochiometru, au continuat cu stalpii pentru panourile antifonice si au aparut si din aceste panouri dar cred ca trebuie montata intai balustrada si apoi panourile.
DSC08560.JPG (249.91 KB; downloaded 3933 times)
DSC08561.JPG (291.1 KB; downloaded 3931 times)

 


Home page  • 
Parent forum: Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)  • 
Choose destination

Since our 2709 forum members have written 465031 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use