Topic: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD)
294 posts, 124341 views
📖 Pagination options
- misterr
-
Posted:
-
Intesecția CB×DN1
misterr
S-au reluat lucrările la centura „inaugurată” acum un an, în zona intersecției cu DN1, ceea ce duce la haos și cozi în zona Otopeni:
S-au reluat lucrările la centura „inaugurată” acum un an, în zona intersecției cu DN1, ceea ce duce la haos și cozi în zona Otopeni:
Fotografie0312.jpg (125.99 KB; downloaded 5179 times)
Fotografie0313.jpg (154.43 KB; downloaded 5150 times)
Fotografie0314.jpg (149.17 KB; downloaded 5151 times)
Fotografie0315.jpg (118.85 KB; downloaded 5157 times)
Fotografie0316.jpg (137.78 KB; downloaded 5159 times)
Fotografie0317.jpg (87.07 KB; downloaded 5166 times)
Fotografie0318.jpg (113.89 KB; downloaded 5153 times)
Fotografie0319.jpg (117.74 KB; downloaded 5155 times)
- misterr
-
Posted:
-
Sens giratoriu Gara Otopeni
misterr
De asemenea, s-a reluat lucrul și la pseudo-sensul giratoriu de la gara Otopeni (intersecția cu str. Gării). Va fi ceva asemănător cu P-ța Romană din București: cei care merg înainte pe Centură îl „taie” prin mijloc, cei care schimbă direcția de mers merg pe circumferință:
De asemenea, s-a reluat lucrul și la pseudo-sensul giratoriu de la gara Otopeni (intersecția cu str. Gării). Va fi ceva asemănător cu P-ța Romană din București: cei care merg înainte pe Centură îl „taie” prin mijloc, cei care schimbă direcția de mers merg pe circumferință:
Fotografie0302.jpg (94.28 KB; downloaded 5153 times)
Fotografie0305.jpg (129.57 KB; downloaded 5150 times)
Fotografie0306.jpg (120.34 KB; downloaded 5154 times)
Fotografie0307.jpg (149.01 KB; downloaded 5148 times)
Fotografie0308.jpg (146.77 KB; downloaded 5150 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intesecția CB×DN1
misterr
Se reconfigurează intersecția Intesecția CB×DN1:
Se reconfigurează intersecția Intesecția CB×DN1:
P1020774.JPG (146.52 KB; downloaded 4992 times)
P1020775.JPG (111.14 KB; downloaded 4984 times)
P1020776.JPG (115.42 KB; downloaded 4989 times)
P1020779.JPG (101.87 KB; downloaded 5000 times)
P1020784.JPG (123.9 KB; downloaded 5001 times)
P1020785.JPG (108.14 KB; downloaded 4983 times)
P1020786.JPG (115.43 KB; downloaded 4988 times)
P1020787.JPG (113.97 KB; downloaded 4993 times)
P1020788.JPG (105.64 KB; downloaded 5032 times)
- misterr
-
Posted:
-
Sens giratoriu Gara Otopeni
misterr
Continuă lucrul la intersecția cu str. Gării Otopeni:
Continuă lucrul la intersecția cu str. Gării Otopeni:
P1020791.JPG (150.26 KB; downloaded 5010 times)
P1020792.JPG (118.14 KB; downloaded 4997 times)
P1020793.JPG (76.45 KB; downloaded 4991 times)
P1020794.JPG (93.58 KB; downloaded 4993 times)
- misterr
-
Posted:
-
Gara Otopeni
misterr
Bonus: gara Otopeni, în așteptarea trenurilor Săgeata albastră care vor înconjura Bucureștii pe centură...
Bonus: gara Otopeni, în așteptarea trenurilor Săgeata albastră care vor înconjura Bucureștii pe centură...
P1020790.JPG (159.4 KB; downloaded 4987 times)
P1020809.JPG (130.42 KB; downloaded 5007 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
Revin cu pozele promise, de la intersecția cu DN1. Din păcate, azi a fost ceață, dar cred că ce era de văzut se vede. Cei de la unitatea militară n-au dat nici un semn de viață cît am făcut eu poze, nu s-au arătat deloc. Probabil erau plecați în vreo misiune de luptă...
Mai întîi spre vest:
Revin cu pozele promise, de la intersecția cu DN1. Din păcate, azi a fost ceață, dar cred că ce era de văzut se vede. Cei de la unitatea militară n-au dat nici un semn de viață cît am făcut eu poze, nu s-au arătat deloc. Probabil erau plecați în vreo misiune de luptă...
Mai întîi spre vest:
P1020810.JPG (110.8 KB; downloaded 4648 times)
P1020812.JPG (117.17 KB; downloaded 4649 times)
P1020813.JPG (100.22 KB; downloaded 4652 times)
P1020814.JPG (107.66 KB; downloaded 4658 times)
P1020816.JPG (90.31 KB; downloaded 4680 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
Acum spre est - încă se trasează noi și noi pastile (se văd topometriștii la lucru):
Acum spre est - încă se trasează noi și noi pastile (se văd topometriștii la lucru):
P1020817.JPG (95.29 KB; downloaded 4640 times)
P1020818.JPG (127.46 KB; downloaded 4694 times)
P1020819.JPG (131.56 KB; downloaded 4651 times)
P1020820.JPG (134.26 KB; downloaded 4649 times)
P1020821.JPG (127.88 KB; downloaded 4651 times)
P1020822.JPG (113.66 KB; downloaded 4640 times)
P1020824.JPG (112.39 KB; downloaded 4643 times)
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
andrei11
Intrebare pentru cunoscatori, ca eu sunt afon : Semnul de circulatie din imagine ce reprezinta ? Ca va urma un sensgiratoriu la intersectia cu Mogosoaia ? Multumesc.
Intrebare pentru cunoscatori, ca eu sunt afon : Semnul de circulatie din imagine ce reprezinta ? Ca va urma un sensgiratoriu la intersectia cu Mogosoaia ? Multumesc.
centura.jpg (93.71 KB; downloaded 4821 times)
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
andrei11
Bazandu-ma pe fotografiile facute de voi si pe o oarecare logica cred ca se va circula ca intr-un sensgiratoriu. Numai ca acest sensgiratoriu are o "pastila" dreptunghiulara.Astept observatii critice asupra schitei. Repet, logica dupa fotografiile facute de voi. Si subliniez inca o data ca e vorba de o schita, in teren s-ar putea sa existe alte forme geometrice.
Bazandu-ma pe fotografiile facute de voi si pe o oarecare logica cred ca se va circula ca intr-un sensgiratoriu. Numai ca acest sensgiratoriu are o "pastila" dreptunghiulara.Astept observatii critice asupra schitei. Repet, logica dupa fotografiile facute de voi. Si subliniez inca o data ca e vorba de o schita, in teren s-ar putea sa existe alte forme geometrice.
sub pod.jpg (67.85 KB; downloaded 4709 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
Nu numai că sînt alte forme geometrice, dar esențial este altă configurație. De asta ne batem noi capul aici să dezlegăm misterul...
Dacă vrei să te apropii cît de cît de realitate, trebuie să pornești de la ideea că podul (DN1) are 3 (trei) deschideri, fiecare a cîte (cel puțin) 2 (două) benzi. Deci nu există nici o pastilă „centrală” (dreptunghiulară sau de altă formă):
Nu numai că sînt alte forme geometrice, dar esențial este altă configurație. De asta ne batem noi capul aici să dezlegăm misterul...
Dacă vrei să te apropii cît de cît de realitate, trebuie să pornești de la ideea că podul (DN1) are 3 (trei) deschideri, fiecare a cîte (cel puțin) 2 (două) benzi. Deci nu există nici o pastilă „centrală” (dreptunghiulară sau de altă formă):
P1020775.JPG (111.99 KB; downloaded 4863 times)
P1020814.JPG (108.49 KB; downloaded 4877 times)
P1020824.JPG (113.15 KB; downloaded 4864 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
A fost închisă și decopertată din nou breteaua DN1->CB (București->Tunari) (care mai fusese făcută o dată), pentru a fi refăcută:
A fost închisă și decopertată din nou breteaua DN1->CB (București->Tunari) (care mai fusese făcută o dată), pentru a fi refăcută:
P1020826.JPG (90.93 KB; downloaded 4863 times)
P1020827.JPG (97.61 KB; downloaded 4861 times)
P1020828.JPG (132.89 KB; downloaded 4874 times)
P1020829.JPG (166.24 KB; downloaded 4862 times)
P1020830.JPG (62.92 KB; downloaded 4873 times)
P1020831.JPG (113.92 KB; downloaded 4874 times)
P1020832.JPG (106.21 KB; downloaded 4869 times)
P1020833.JPG (126.54 KB; downloaded 4862 times)
- misterr
-
Posted:
-
Medicamente, medicamente
misterr
Pastila la care se lucrează acum, de care ziceam (în dreptul Arabesque) (nu apărea în ultimele poze):
Pastila la care se lucrează acum, de care ziceam (în dreptul Arabesque) (nu apărea în ultimele poze):
Fotografie0333.jpg (140.13 KB; downloaded 5082 times)
Fotografie0330.jpg (132.85 KB; downloaded 5082 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
shoppy
La Chitila s-a deschis acea rampa si s-a descoperit un fost canal ce a fost acoperit de lucrari, la cealalta rampa nu s-a mai facut nimic iar acest canal strica teoria cu drumul deviat pe acolo.
Vedem si cateva macarale de pe centura.
Dupa cum vad eu lucrurile sub DN1 cred ca spre Baneasa prima banda e cu prioritate iar a doua e cu cedeaza iar invers banda 2 e cu prioritate iar prima e cu cedeaza.
La Chitila s-a deschis acea rampa si s-a descoperit un fost canal ce a fost acoperit de lucrari, la cealalta rampa nu s-a mai facut nimic iar acest canal strica teoria cu drumul deviat pe acolo.
Vedem si cateva macarale de pe centura.
Dupa cum vad eu lucrurile sub DN1 cred ca spre Baneasa prima banda e cu prioritate iar a doua e cu cedeaza iar invers banda 2 e cu prioritate iar prima e cu cedeaza.
DSC08542.JPG (359.94 KB; downloaded 4687 times)
DSC08543.JPG (334.29 KB; downloaded 4685 times)
DSC08544.JPG (162.04 KB; downloaded 4693 times)
DSC08545.JPG (265.78 KB; downloaded 4684 times)
DSC08546.JPG (436 KB; downloaded 4684 times)
DSC08549.JPG (259.21 KB; downloaded 4683 times)
DSC08552.JPG (243.68 KB; downloaded 4693 times)
DSC08554.JPG (276.84 KB; downloaded 4685 times)
-
- Dominatrix
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
Dominatrix
Ce se mai intampla pe centura noastra scumpa si draga "in regim de autostrada":
Accident grav pe centura Capitalei, traficul a fost blocat. Răniţii, preluaţi cu elicopterul VIDEO
http://www.realitatea.net/accident-grav ... 98650.html
Grav accident pe şoseaua de centură a Capitalei: două victime
http://b365.ro/news/grav-ac ... a-victime/
Ce se mai intampla pe centura noastra scumpa si draga "in regim de autostrada":
Accident grav pe centura Capitalei, traficul a fost blocat. Răniţii, preluaţi cu elicopterul VIDEO
http://www.realitatea.net/accident-grav ... 98650.html
Grav accident pe şoseaua de centură a Capitalei: două victime
http://b365.ro/news/grav-ac ... a-victime/
📖 Pagination options