Topic: Decembrie 2011
13 posts, 6449 views- francezu72
-
Posted:
-
- Marian Sirbu
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
Marian Sirbu
Asta se vedea azi pe site-ul Jurnalul
))))
Asta se vedea azi pe site-ul Jurnalul
Pasaj pipera BV.jpg (76.13 KB; downloaded 5921 times)
-
- telvanni
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
telvanni
Dragi mei, daca nu stiati vom avea copaci pe mijlocul bulevardului.
Dragi mei, daca nu stiati vom avea copaci pe mijlocul bulevardului.
DSCN9990.JPG (182.16 KB; downloaded 5703 times)
DSCN9991.JPG (184.21 KB; downloaded 5704 times)
-
- Costin
-
Posted:
-
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
-
- andrei11
-
Posted:
-
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
shoppy
10 Decembrie
Continua lucrarile, s-au demolat si niste garduri, pe langa pasaj se circula la paleta ca mai sapa un sant.
10 Decembrie
Continua lucrarile, s-au demolat si niste garduri, pe langa pasaj se circula la paleta ca mai sapa un sant.
DSC08466.JPG (139.09 KB; downloaded 5174 times)
DSC08467.JPG (296.27 KB; downloaded 5175 times)
DSC08469.JPG (319.13 KB; downloaded 5176 times)
DSC08470.JPG (312.63 KB; downloaded 5174 times)
DSC08471.JPG (295.42 KB; downloaded 5175 times)
DSC08472.JPG (315.96 KB; downloaded 5177 times)
DSC08473.JPG (348.11 KB; downloaded 5176 times)
DSC08476.JPG (305.51 KB; downloaded 5180 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
shoppy
Cand credeam ca au terminat cu caminele, nt, au mai gasit unu. Continua lucrul la finisaje si la asfaltare, cu o mica pauza ca nu mai avem pe unde scoate basculanta.
Cand credeam ca au terminat cu caminele, nt, au mai gasit unu. Continua lucrul la finisaje si la asfaltare, cu o mica pauza ca nu mai avem pe unde scoate basculanta.
DSC08475.JPG (460.63 KB; downloaded 5174 times)
DSC08477.JPG (340.2 KB; downloaded 5174 times)
DSC08478.JPG (367.67 KB; downloaded 5176 times)
DSC08479.JPG (313.7 KB; downloaded 5177 times)
DSC08480.JPG (289.32 KB; downloaded 5175 times)
DSC08481.JPG (332.97 KB; downloaded 5174 times)
DSC08482.JPG (320.64 KB; downloaded 5178 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
shoppy
20 Decembrie
Lucrarile continua la finisaje si asfaltare, groapa de sub pasaj a fost acoperita fara sa imi dau seama de rolul ei, soferii stau in blocaj iar eu asi putea sa stau ore intregi sa privesc spectacolul domnisoarelor in cisme cu tocuri cum se balacesc in noroi...
20 Decembrie
Lucrarile continua la finisaje si asfaltare, groapa de sub pasaj a fost acoperita fara sa imi dau seama de rolul ei, soferii stau in blocaj iar eu asi putea sa stau ore intregi sa privesc spectacolul domnisoarelor in cisme cu tocuri cum se balacesc in noroi...
DSC08489.JPG (138.2 KB; downloaded 4503 times)
DSC08490.JPG (290.46 KB; downloaded 4502 times)
DSC08491.JPG (319.1 KB; downloaded 4501 times)
DSC08492.JPG (300.06 KB; downloaded 4502 times)
DSC08493.JPG (287.05 KB; downloaded 4502 times)
DSC08494.JPG (325.47 KB; downloaded 4501 times)
DSC08495.JPG (277.19 KB; downloaded 4502 times)
DSC08496.JPG (362.01 KB; downloaded 4504 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
shoppy
Caminul Reloaded si Caminul Forever, in rest se lucreaza la finisaje.
Caminul Reloaded si Caminul Forever, in rest se lucreaza la finisaje.
DSC08497.JPG (371.73 KB; downloaded 4500 times)
DSC08498.JPG (324.8 KB; downloaded 4502 times)
DSC08499.JPG (327.5 KB; downloaded 4500 times)
DSC08500.JPG (303.76 KB; downloaded 4501 times)
DSC08501.JPG (337.36 KB; downloaded 4503 times)
DSC08502.JPG (280.45 KB; downloaded 4499 times)
DSC08503.JPG (308.64 KB; downloaded 4500 times)
- Serban
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
Serban
Daca nu ma insel, cred ca sunt primul de pe forum care a traversat pasajul, pe jos, evident.
Din pacate era intuneric si pozele nu sunt tocmai reusite. Este gata tot ce inseamna rutier: asfalt, rosturi de dilatatie. Mai trebuie garduri, marcaje si panourile fonoabsorbante.
Din punctul meu de vedere pot sa dea drumul la pasaj si maine, dar nu stiu daca au cum sa faca in capatul dinspre Pipera descarcarea traficului...
Daca nu ma insel, cred ca sunt primul de pe forum care a traversat pasajul, pe jos, evident.
Din pacate era intuneric si pozele nu sunt tocmai reusite. Este gata tot ce inseamna rutier: asfalt, rosturi de dilatatie. Mai trebuie garduri, marcaje si panourile fonoabsorbante.
Din punctul meu de vedere pot sa dea drumul la pasaj si maine, dar nu stiu daca au cum sa faca in capatul dinspre Pipera descarcarea traficului...
rosturile de dilatatie
IMG_0630 (Medium).JPG (161.96 KB; downloaded 4283 times)
IMG_0631 (Medium).JPG (101.65 KB; downloaded 4288 times)
IMG_0633 (Medium).JPG (108.34 KB; downloaded 4287 times)
IMG_0639 (Medium).JPG (99.39 KB; downloaded 4288 times)
- Serban
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
Serban
De acum o ora
De acum o ora
IMG_0646 (Medium).JPG (43.79 KB; downloaded 4014 times)
IMG_0645 (Medium).JPG (47.97 KB; downloaded 4015 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Decembrie 2011
shoppy
23 Decembrie
Da, au inceput cu balustradele folosind la maxim precizia oferita de ochiometru, au continuat cu stalpii pentru panourile antifonice si au aparut si din aceste panouri dar cred ca trebuie montata intai balustrada si apoi panourile.
23 Decembrie
Da, au inceput cu balustradele folosind la maxim precizia oferita de ochiometru, au continuat cu stalpii pentru panourile antifonice si au aparut si din aceste panouri dar cred ca trebuie montata intai balustrada si apoi panourile.
DSC08560.JPG (249.91 KB; downloaded 3898 times)
DSC08561.JPG (291.1 KB; downloaded 3896 times)
Home page
•
Parent forum:
Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)
•
Choose destination



