Topic: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD)
294 posts, 124599 views
📖 Pagination options
- misterr
-
Posted:
-
Intesecția CB×DN1
misterr
S-au reluat lucrările la centura „inaugurată” acum un an, în zona intersecției cu DN1, ceea ce duce la haos și cozi în zona Otopeni:
S-au reluat lucrările la centura „inaugurată” acum un an, în zona intersecției cu DN1, ceea ce duce la haos și cozi în zona Otopeni:
Fotografie0312.jpg (125.99 KB; downloaded 5203 times)
Fotografie0313.jpg (154.43 KB; downloaded 5174 times)
Fotografie0314.jpg (149.17 KB; downloaded 5175 times)
Fotografie0315.jpg (118.85 KB; downloaded 5181 times)
Fotografie0316.jpg (137.78 KB; downloaded 5184 times)
Fotografie0317.jpg (87.07 KB; downloaded 5190 times)
Fotografie0318.jpg (113.89 KB; downloaded 5177 times)
Fotografie0319.jpg (117.74 KB; downloaded 5179 times)
- misterr
-
Posted:
-
Sens giratoriu Gara Otopeni
misterr
De asemenea, s-a reluat lucrul și la pseudo-sensul giratoriu de la gara Otopeni (intersecția cu str. Gării). Va fi ceva asemănător cu P-ța Romană din București: cei care merg înainte pe Centură îl „taie” prin mijloc, cei care schimbă direcția de mers merg pe circumferință:
De asemenea, s-a reluat lucrul și la pseudo-sensul giratoriu de la gara Otopeni (intersecția cu str. Gării). Va fi ceva asemănător cu P-ța Romană din București: cei care merg înainte pe Centură îl „taie” prin mijloc, cei care schimbă direcția de mers merg pe circumferință:
Fotografie0302.jpg (94.28 KB; downloaded 5177 times)
Fotografie0305.jpg (129.57 KB; downloaded 5174 times)
Fotografie0306.jpg (120.34 KB; downloaded 5178 times)
Fotografie0307.jpg (149.01 KB; downloaded 5172 times)
Fotografie0308.jpg (146.77 KB; downloaded 5174 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intesecția CB×DN1
misterr
Se reconfigurează intersecția Intesecția CB×DN1:
Se reconfigurează intersecția Intesecția CB×DN1:
P1020774.JPG (146.52 KB; downloaded 5016 times)
P1020775.JPG (111.14 KB; downloaded 5008 times)
P1020776.JPG (115.42 KB; downloaded 5013 times)
P1020779.JPG (101.87 KB; downloaded 5024 times)
P1020784.JPG (123.9 KB; downloaded 5025 times)
P1020785.JPG (108.14 KB; downloaded 5007 times)
P1020786.JPG (115.43 KB; downloaded 5012 times)
P1020787.JPG (113.97 KB; downloaded 5017 times)
P1020788.JPG (105.64 KB; downloaded 5056 times)
- misterr
-
Posted:
-
Sens giratoriu Gara Otopeni
misterr
Continuă lucrul la intersecția cu str. Gării Otopeni:
Continuă lucrul la intersecția cu str. Gării Otopeni:
P1020791.JPG (150.26 KB; downloaded 5034 times)
P1020792.JPG (118.14 KB; downloaded 5022 times)
P1020793.JPG (76.45 KB; downloaded 5015 times)
P1020794.JPG (93.58 KB; downloaded 5017 times)
- misterr
-
Posted:
-
Gara Otopeni
misterr
Bonus: gara Otopeni, în așteptarea trenurilor Săgeata albastră care vor înconjura Bucureștii pe centură...
Bonus: gara Otopeni, în așteptarea trenurilor Săgeata albastră care vor înconjura Bucureștii pe centură...
P1020790.JPG (159.4 KB; downloaded 5011 times)
P1020809.JPG (130.42 KB; downloaded 5031 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
Revin cu pozele promise, de la intersecția cu DN1. Din păcate, azi a fost ceață, dar cred că ce era de văzut se vede. Cei de la unitatea militară n-au dat nici un semn de viață cît am făcut eu poze, nu s-au arătat deloc. Probabil erau plecați în vreo misiune de luptă...
Mai întîi spre vest:
Revin cu pozele promise, de la intersecția cu DN1. Din păcate, azi a fost ceață, dar cred că ce era de văzut se vede. Cei de la unitatea militară n-au dat nici un semn de viață cît am făcut eu poze, nu s-au arătat deloc. Probabil erau plecați în vreo misiune de luptă...
Mai întîi spre vest:
P1020810.JPG (110.8 KB; downloaded 4672 times)
P1020812.JPG (117.17 KB; downloaded 4673 times)
P1020813.JPG (100.22 KB; downloaded 4676 times)
P1020814.JPG (107.66 KB; downloaded 4682 times)
P1020816.JPG (90.31 KB; downloaded 4705 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
Acum spre est - încă se trasează noi și noi pastile (se văd topometriștii la lucru):
Acum spre est - încă se trasează noi și noi pastile (se văd topometriștii la lucru):
P1020817.JPG (95.29 KB; downloaded 4664 times)
P1020818.JPG (127.46 KB; downloaded 4718 times)
P1020819.JPG (131.56 KB; downloaded 4675 times)
P1020820.JPG (134.26 KB; downloaded 4673 times)
P1020821.JPG (127.88 KB; downloaded 4675 times)
P1020822.JPG (113.66 KB; downloaded 4664 times)
P1020824.JPG (112.39 KB; downloaded 4668 times)
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
andrei11
Intrebare pentru cunoscatori, ca eu sunt afon : Semnul de circulatie din imagine ce reprezinta ? Ca va urma un sensgiratoriu la intersectia cu Mogosoaia ? Multumesc.
Intrebare pentru cunoscatori, ca eu sunt afon : Semnul de circulatie din imagine ce reprezinta ? Ca va urma un sensgiratoriu la intersectia cu Mogosoaia ? Multumesc.
centura.jpg (93.71 KB; downloaded 4846 times)
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
andrei11
Bazandu-ma pe fotografiile facute de voi si pe o oarecare logica cred ca se va circula ca intr-un sensgiratoriu. Numai ca acest sensgiratoriu are o "pastila" dreptunghiulara.Astept observatii critice asupra schitei. Repet, logica dupa fotografiile facute de voi. Si subliniez inca o data ca e vorba de o schita, in teren s-ar putea sa existe alte forme geometrice.
Bazandu-ma pe fotografiile facute de voi si pe o oarecare logica cred ca se va circula ca intr-un sensgiratoriu. Numai ca acest sensgiratoriu are o "pastila" dreptunghiulara.Astept observatii critice asupra schitei. Repet, logica dupa fotografiile facute de voi. Si subliniez inca o data ca e vorba de o schita, in teren s-ar putea sa existe alte forme geometrice.
sub pod.jpg (67.85 KB; downloaded 4733 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
Nu numai că sînt alte forme geometrice, dar esențial este altă configurație. De asta ne batem noi capul aici să dezlegăm misterul...
Dacă vrei să te apropii cît de cît de realitate, trebuie să pornești de la ideea că podul (DN1) are 3 (trei) deschideri, fiecare a cîte (cel puțin) 2 (două) benzi. Deci nu există nici o pastilă „centrală” (dreptunghiulară sau de altă formă):
Nu numai că sînt alte forme geometrice, dar esențial este altă configurație. De asta ne batem noi capul aici să dezlegăm misterul...
Dacă vrei să te apropii cît de cît de realitate, trebuie să pornești de la ideea că podul (DN1) are 3 (trei) deschideri, fiecare a cîte (cel puțin) 2 (două) benzi. Deci nu există nici o pastilă „centrală” (dreptunghiulară sau de altă formă):
P1020775.JPG (111.99 KB; downloaded 4887 times)
P1020814.JPG (108.49 KB; downloaded 4901 times)
P1020824.JPG (113.15 KB; downloaded 4888 times)
- misterr
-
Posted:
-
Intersecția cu DN1
misterr
A fost închisă și decopertată din nou breteaua DN1->CB (București->Tunari) (care mai fusese făcută o dată), pentru a fi refăcută:
A fost închisă și decopertată din nou breteaua DN1->CB (București->Tunari) (care mai fusese făcută o dată), pentru a fi refăcută:
P1020826.JPG (90.93 KB; downloaded 4887 times)
P1020827.JPG (97.61 KB; downloaded 4885 times)
P1020828.JPG (132.89 KB; downloaded 4898 times)
P1020829.JPG (166.24 KB; downloaded 4886 times)
P1020830.JPG (62.92 KB; downloaded 4897 times)
P1020831.JPG (113.92 KB; downloaded 4898 times)
P1020832.JPG (106.21 KB; downloaded 4893 times)
P1020833.JPG (126.54 KB; downloaded 4886 times)
- misterr
-
Posted:
-
Medicamente, medicamente
misterr
Pastila la care se lucrează acum, de care ziceam (în dreptul Arabesque) (nu apărea în ultimele poze):
Pastila la care se lucrează acum, de care ziceam (în dreptul Arabesque) (nu apărea în ultimele poze):
Fotografie0333.jpg (140.13 KB; downloaded 5106 times)
Fotografie0330.jpg (132.85 KB; downloaded 5106 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
shoppy
La Chitila s-a deschis acea rampa si s-a descoperit un fost canal ce a fost acoperit de lucrari, la cealalta rampa nu s-a mai facut nimic iar acest canal strica teoria cu drumul deviat pe acolo.
Vedem si cateva macarale de pe centura.
Dupa cum vad eu lucrurile sub DN1 cred ca spre Baneasa prima banda e cu prioritate iar a doua e cu cedeaza iar invers banda 2 e cu prioritate iar prima e cu cedeaza.
La Chitila s-a deschis acea rampa si s-a descoperit un fost canal ce a fost acoperit de lucrari, la cealalta rampa nu s-a mai facut nimic iar acest canal strica teoria cu drumul deviat pe acolo.
Vedem si cateva macarale de pe centura.
Dupa cum vad eu lucrurile sub DN1 cred ca spre Baneasa prima banda e cu prioritate iar a doua e cu cedeaza iar invers banda 2 e cu prioritate iar prima e cu cedeaza.
DSC08542.JPG (359.94 KB; downloaded 4711 times)
DSC08543.JPG (334.29 KB; downloaded 4709 times)
DSC08544.JPG (162.04 KB; downloaded 4717 times)
DSC08545.JPG (265.78 KB; downloaded 4708 times)
DSC08546.JPG (436 KB; downloaded 4708 times)
DSC08549.JPG (259.21 KB; downloaded 4707 times)
DSC08552.JPG (243.68 KB; downloaded 4717 times)
DSC08554.JPG (276.84 KB; downloaded 4709 times)
-
- Dominatrix
-
Posted:
-
Re: CENTURA BUCURESTI
Dominatrix
Ce se mai intampla pe centura noastra scumpa si draga "in regim de autostrada":
Accident grav pe centura Capitalei, traficul a fost blocat. Răniţii, preluaţi cu elicopterul VIDEO
http://www.realitatea.net/accident-grav ... 98650.html
Grav accident pe şoseaua de centură a Capitalei: două victime
http://b365.ro/news/grav-ac ... a-victime/
Ce se mai intampla pe centura noastra scumpa si draga "in regim de autostrada":
Accident grav pe centura Capitalei, traficul a fost blocat. Răniţii, preluaţi cu elicopterul VIDEO
http://www.realitatea.net/accident-grav ... 98650.html
Grav accident pe şoseaua de centură a Capitalei: două victime
http://b365.ro/news/grav-ac ... a-victime/
📖 Pagination options