Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1638 posts, 483527 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI subway guru

Stimati colegi si moderatori...de ce nu va mutatzi voi pe 'rosiatica'...sa nu mai aram prin 'balarii'? :o

 


Re: CENTURA BUCURESTI Dominatrix

@Misterr, Ia uite ce Bok mananca Boagioaica:
Cit priveste centura Bucurestiului, Anca Boagiu se declara satisfacuta de finalizarea acesteia si afirma ca se circula fara probleme prin zona aceasta desi in reportajul realizat de Alex Dima si prezentat in cadrul emisiunii se semnala o situatie contrara.
Sursa

 


Re: CENTURA BUCURESTI telvanni

Am urmarit emisiunea si unele lucruri sunt eronate:

De exemplu aici scrie:
Desi in prezent viteza medie pe liniile CFR este de 45 km/h, ministrul Boagiu a afirmat ca si in cazul “copilului nedorit al ministerului”, CFR-ul, situatia s-a imbunatatit simtitor, iar numarul de pasageri a crescut cu 40% fata de anul trecut.

Boagiu s-a referit strict la calatoriile pe Bucuresti-Constanta

Cat despre Centura Bucurestiului a dat rau de tot cu oistea'n gard, a spus clar ca lucarile sunt gata, apoi ca nu s-a receptionat DAR se circula...apoi nu m-a mai interesat ca deja imi era greata.

 


Re: CENTURA BUCURESTI johnnyh

Am fost ieri pe centură în zona dn1 - hobanat Otopeni și pare să fi terminat de asfaltat în zona podului, fiind puse marcajele finale pe toată distanța. Rămâne de văzut dacă și când vor pune separatoarele de trafic și să se termine sub podul de la DN1.

 


Re: CENTURA BUCURESTI subway guru

Dar pasajul de la DN1A Mogosoaia?

 


Re: CENTURA BUCURESTI Dominatrix

subway guru wrote:
Dar pasajul de la DN1A Mogosoaia?
Nu s-a inceput.

 


Re: CENTURA BUCURESTI subway guru

Asta, stiu prea bine (trec saptamanal pe acolo)... :cry:
Dar cand? Doamna ministru clameaza ca totul va fi gata in toamna asta... :lol:

 


Anca Boagiu și Centura misterr

@Dominatrix:
Încerc să mă abțin (pentru că e femeie, pentru că nu am văzut emisiunea și nu vreau să vorbesc din auzite...)
Dar pot spune că trec zilnic prin intersecția Centurii cu DN1 și lucrările sînt abandonate din primăvară - nu s-a mai făcut nimic de luni de zile, se circulă printre balize prvizorii („bidoane” din plastic), și mai e puțin și vine iarna...
Mi-e greu să cred că poate fi atît de ruptă de realitate, și să ia de bun tot ce-i spun subalternii, fără să verifice. Doar e lucrarea MT, și ar trebui să știe exact că e blocată, și de ce (probabil lipsa finanțării). De ce e nevoie să apară la TV și să mintă cu bună știință, în loc să spună clar care sînt problemele, mi-e greu să înțeleg...

Dacă e nevoie să fac din nou poze, pot face, dar am considerat că nu e cazul, din moment ce nu s-a schimbat nimic de astă primăvară.

 


Re: CENTURA BUCURESTI telvanni

misterr wrote:
Mi-e greu să cred că poate fi atît de ruptă de realitate

Exact asa mi s-a parut si mie: rupta de realitate.

 


Re: CENTURA BUCURESTI stefan1988

Au reinceput lucrarile la bretelele de urcare/coborare de la pasajul Chitila. In dimineata asta erau cateva utilaje care tasau si descarcau balast pe rampa de urcare catre Mogosoaia. Se face aproape anul, de la marea inaugurare a pasajului "finalizat".   :?

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Foarte tare, am unde ma plimba in weekend :) .

 


Re: CENTURA BUCURESTI gabriels

Nu te grabi,satierul era astazi din nou parasit.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Dupa un an de parasire continua este un mare eveniment, si poate mai apare ceva pana sambata, sau poate chiar sambata, cum am vazut ca uneori la asemenea codite se lucreaza doar sambata.

 


Re: CENTURA BUCURESTI ioan

poate,in stilul A2 de s-a ajuns la inaugurarea a cate 2 benzi pe sens asa se va proceda si cu rampa de la Chitila, se va inaugura de 1 Decembrie 2011 cea de urcare si in 2012 cea de coborare :). Am trecut si eu pe acolo...nu s-a facut nimic e la fel asta iarna ..... si nu cred ca termina deoarece nu au expropiat cei 3 metri pt rampa de coborare...

 


Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2384 forum members have written 430461 posts in 5344 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use