Topic: V3A-93 modernizate pentru linia 41
1197 posts, 448191 views
📖 Pagination options
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
Situatia parcului liniei 41 din partea acestui depou nu e prea fericita:
- 008 este tamponat, doar la URAC se mai poate repara
- 047, 054, 098, 144, 151, 297, 273 au interzis pe linia 41, apar aici doar la situatii de urgenta
- 075, 122, 158, 154, 201, 196, 288, 311 sunt trase pe dreapta cu diverse probleme
- 101, 094 au seturile de boghiuri la URAC pentru rebandajare si nu se stie cand vin (vezi 080 care a stat de prin toamna pentru setul de boghiuri)
- 195, 300, 316 sunt in URAC la RK, sa speram ca le avem prin octombrie pe 300 si 316...
- 164 a cazut azi, daca e cu ceva grav la motor sta minim 2 luni pe dreapta
Urmatoarele vagoane ce vor pleca la RK de la Bucurestii Noi sunt 226 si 143.
Situatia parcului liniei 41 din partea acestui depou nu e prea fericita:
- 008 este tamponat, doar la URAC se mai poate repara
- 047, 054, 098, 144, 151, 297, 273 au interzis pe linia 41, apar aici doar la situatii de urgenta
- 075, 122, 158, 154, 201, 196, 288, 311 sunt trase pe dreapta cu diverse probleme
- 101, 094 au seturile de boghiuri la URAC pentru rebandajare si nu se stie cand vin (vezi 080 care a stat de prin toamna pentru setul de boghiuri)
- 195, 300, 316 sunt in URAC la RK, sa speram ca le avem prin octombrie pe 300 si 316...
- 164 a cazut azi, daca e cu ceva grav la motor sta minim 2 luni pe dreapta
Urmatoarele vagoane ce vor pleca la RK de la Bucurestii Noi sunt 226 si 143.
IMG_5511.JPG (393.34 KB; downloaded 3745 times)
IMG_5519.JPG (380.26 KB; downloaded 3745 times)
- adrian buda
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
adrian buda
22.07.2011
006, 021, 023, 049, 160, 226, 349
22.07.2011
006, 021, 023, 049, 160, 226, 349
DSCN1188.JPG (231.15 KB; downloaded 3661 times)
DSCN1192.JPG (236.39 KB; downloaded 3671 times)
DSCN1183.JPG (242.04 KB; downloaded 3656 times)
DSCN1185.JPG (238.92 KB; downloaded 3659 times)
DSCN1209.JPG (226.54 KB; downloaded 3658 times)
DSCN1203.JPG (232.5 KB; downloaded 3699 times)
DSCN1196.JPG (239.95 KB; downloaded 3658 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
047, 080, 218, 144, 143, 266, 068
047, 080, 218, 144, 143, 266, 068
IMG_5510.JPG (391.81 KB; downloaded 3604 times)
IMG_5516.JPG (398.39 KB; downloaded 3609 times)
IMG_5517.JPG (432.94 KB; downloaded 3636 times)
IMG_5526.JPG (433.74 KB; downloaded 3606 times)
IMG_5528.JPG (404.16 KB; downloaded 3603 times)
IMG_5532.JPG (385.94 KB; downloaded 3601 times)
IMG_5530.JPG (351.39 KB; downloaded 3601 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
#144 la traseu pe linia 24
#144 la traseu pe linia 24
DSC06519.JPG (458.14 KB; downloaded 3580 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
Un vagon foarte bun si intretiunt de titulari, a revenit dupa ce a primit rulmentii de pe vagonul #196 cazut acum o saptamana.
Gabi23 wrote:
349 a fost reparat si a reintrat ca titular in parcul liniei 41
Un vagon foarte bun si intretiunt de titulari, a revenit dupa ce a primit rulmentii de pe vagonul #196 cazut acum o saptamana.
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Dr2005
Cu steguleţe:
#006, #021, #023, #025, #049, #055, #080
Cu steguleţe:
#006, #021, #023, #025, #049, #055, #080
006.jpg (688.25 KB; downloaded 3399 times)
021.jpg (695.37 KB; downloaded 3396 times)
023.jpg (674.32 KB; downloaded 3399 times)
025.jpg (667.97 KB; downloaded 3399 times)
049.jpg (677.08 KB; downloaded 3398 times)
055.jpg (717.24 KB; downloaded 3404 times)
080.jpg (684.65 KB; downloaded 3396 times)
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Dr2005
#118, #129, #160, #218, #226, #278, #339
#118, #129, #160, #218, #226, #278, #339
118.jpg (687.17 KB; downloaded 3777 times)
129.jpg (667.18 KB; downloaded 3779 times)
160.jpg (668.66 KB; downloaded 3781 times)
218.jpg (675.61 KB; downloaded 3778 times)
226.jpg (683.39 KB; downloaded 3778 times)
278.jpg (689.79 KB; downloaded 3775 times)
339.jpg (664.43 KB; downloaded 3777 times)
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Gabi23
Daca Dr2005 a pozat parcul liniei 41, vin si eu cu cateva din cele de pe linia 45: 047, 054, 144, 349
Daca Dr2005 a pozat parcul liniei 41, vin si eu cu cateva din cele de pe linia 45: 047, 054, 144, 349
047 - 45 - 29.07.2011.JPG (733.82 KB; downloaded 3750 times)
054 - 45 - 29.07.2011.JPG (600.08 KB; downloaded 3750 times)
144 - 45 - 29.07.2011.JPG (671.72 KB; downloaded 3751 times)
349 - 45 - 29.07.2011.JPG (577.15 KB; downloaded 3750 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
118, 049, 129, 055
118, 049, 129, 055
DSC06888.JPG (249.86 KB; downloaded 3726 times)
DSC06890.JPG (254.69 KB; downloaded 3738 times)
DSC06894.JPG (248.36 KB; downloaded 3734 times)
DSC06896.JPG (253.65 KB; downloaded 3724 times)
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Dr2005
La Banu Manta:
#047, #055, #098, #129, #143, #144, #151
La Banu Manta:
#047, #055, #098, #129, #143, #144, #151
047.jpg (718.46 KB; downloaded 3717 times)
055.jpg (709.31 KB; downloaded 3674 times)
098.jpg (706.43 KB; downloaded 3679 times)
129.jpg (714.59 KB; downloaded 3676 times)
143.jpg (713.88 KB; downloaded 3674 times)
144.jpg (714.18 KB; downloaded 3676 times)
151.jpg (705.27 KB; downloaded 3675 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
In aceasta dimineata pe linia 41 circula si 151, care e retras din linie, deci ori a scapat accidental azi, ori a picat alt vagon si s-au gasit rulmenti buni pentru acest vagon.
In aceasta dimineata pe linia 41 circula si 151, care e retras din linie, deci ori a scapat accidental azi, ori a picat alt vagon si s-au gasit rulmenti buni pentru acest vagon.
- Gabi
-
Posted:
-
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
226 mai are putin de circulat, nu cred ca mai apuca toamna...
226 mai are putin de circulat, nu cred ca mai apuca toamna...
DSC07045.JPG (402.86 KB; downloaded 3535 times)
IMG_6326.JPG (401.32 KB; downloaded 3536 times)
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Gabi23
Da pai 226 este pe lista de plecat la uzina..
Incepand cu 1 august, a fost tras pe dreapta cu probleme tehnice vagonul 273 si nu il vom mai vedea in circulatie decat dupa un RK. Este modernizat in anul 1996, prinzand RK-ul din anul 2002 si o revopsire in decembrie 2008.
Si din ce se pare si 068 este candidat la RK, in sfarsit. Cum la RK sunt 316, 300 si 195, cel mai probabil vor fi "inlocuite" la uzina de 226, 273 si 068, pana la sfarsitul anului sau la inceputul anului 2012.
Utilizator anonim wrote:
226 mai are putin de circulat, nu cred ca mai apuca toamna...
Da pai 226 este pe lista de plecat la uzina..
Incepand cu 1 august, a fost tras pe dreapta cu probleme tehnice vagonul 273 si nu il vom mai vedea in circulatie decat dupa un RK. Este modernizat in anul 1996, prinzand RK-ul din anul 2002 si o revopsire in decembrie 2008.
Si din ce se pare si 068 este candidat la RK, in sfarsit. Cum la RK sunt 316, 300 si 195, cel mai probabil vor fi "inlocuite" la uzina de 226, 273 si 068, pana la sfarsitul anului sau la inceputul anului 2012.
273 - 20 - 25.03.2011.JPG (696.54 KB; downloaded 3520 times)
273 - 24 - 06.08.2010.JPG (559.49 KB; downloaded 3516 times)
📖 Pagination options