Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Bucur LF-CH (#402 - #405)

602 posts, 192363 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 43
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Seria Bucur LF 402-405 Tom

Ce se intampla cu 404? Vad ca tot este "sarit".

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 Aron

Gabi23 wrote:
dj_exemplar wrote:
Cu 405 am circulat ieri din Ghencea pana la Dep. Victoria :D.

Pe la ce ora?


la 21:00 eram  pe Vasilea Milea

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 mastocitu

L-am vazut si eu astazi din masina la Lizeanu

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 Aron

Repet si eu intrebarea lui TOM: ce se intampla cu 404??

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Seria Bucur LF 402-405 Dr2005

Ştim şi nu vrem să spunem!!!!

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 Gabi23

Mai sunt mici detalii de pus la punct la vagonul 404. Ce mai conteaza atat fratilor cateva zile, ca oricum o sa le tot vedem in urmatorii 15 ani pe liniile din Bucuresti  :roll:.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Seria Bucur LF 402-405 Utilizator anonim

Toata seria LF inclusiv 401 a fost trasa pe dreapta ca urmare a modificarii liniei 34, o decizie asupra scoaterii acestora in traseu pe linia 1 sau mutarea pe alta linie la alt depou va fi luata in urma efectuarii unei serii de probe pe noul traseu, problema este linia foarte deteriorata dintre Eroii Revolutiei si Dristor (tronsonul liniei 19 in special) care daca vagoanele ar circula aici va deteriora foarte repede articulatiile vagoanelor.

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 ByOnu

Veniti pe 21 'puilor' v-asteptam cu bratzele deschise! :D

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Seria Bucur LF 402-405 Utilizator anonim

Nu mai au ce cauta acolo...

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 Chev Celios

Cum aduca nu au ce cauta in 21???????????

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 Gabi23

Topic inchis pana la o decizie finala legata de vagoanele Bucur LF, daca vor ramane sau nu la Depoul Dudesti, sau daca ajung la alt depou si pe alta linie. Riscam sa degeneram, fiecare dorindu-l pe alta linie!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Seria Bucur LF 402-405 Utilizator anonim

Topic deschis, in ciuda liniei degradate de pe portiunea Eroii Revolutiei - Vitan vagoanele vor circula pe linia 1, probabil de zilele urmatoare, momentan inca se mai scot borduri si se elibereaza posibilele obstacole.
In cazul in care apar probleme vagoanele vor fi trimise temporar la depoul Militari.

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 ByOnu

Gabi23 wrote:
Topic inchis ... fiecare dorindu-l pe alta linie!


Cu scuzele de rigoare, dar asta este un forum, tocmai asta-i si  rostul unui forum, conversatiile, datul cu parerea, argumentatul, etc. Atunci mai bine faceti un post TV si gata, ati scapat de comentarii. Este foarte ciudat sa inchizi un subiect pe o perioada nedeterminata de frica posturilor/comentariilor. Plus ca poate vroiam sa discutam si altceva in afara de linia 1/34 in acest subiect, date tehnice de exemplu.

Oricum, revenind la subiect, mi se pare o mare prostie decizia RATB-ului.. abia acum dovedesc cat de mult tin la tramvai in general. :|

 


Re: Seria Bucur LF 402-405 3mil

Din contra, eu consider ca trebuie sa mearga si pe astfel de linie ca sa vedem cat de bune sunt vagoanele.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 43
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426242 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use