Topic: Bucur LF - prototipul #401
580 posts, 79826 views
📖 Pagination options
-
- Dominatrix
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Dominatrix
Bucur LF are mai multe locuri de locuri pe scaune, e adevarat, dar conform specificatiilor tehnice, capacitatea totala e urmatoarea:
160 persoane la 4 calatori/m2
220 persoane la 6 calatori/m2
238 persoane la 6,6 calatori/m2.
Restul "e" vorbe.
EDIT. Dintr-o eroare am transcris gresit datele privind capacitatea lui Bucur LF, pentru ca incurcasem fisa tehnica de Bucur LF cu cea de V3A-93-CH-PPC. Imi cer scuze. Am editat mesajul, valorile de mai sus sunt cele corecte pentru Bucur LF.
Apropo de capacitate, Capacitatile pentru V3A-93-CH-PPC sunt urmatoarele, conform fisei tehnice:
178 persoane la 4 calatori/m2
248 persoane la 6 calatori/m2
272 persoane la 6,6 calatori/m2.
Deci nici gand de 300 de calatori...
Bucur LF are mai multe locuri de locuri pe scaune, e adevarat, dar conform specificatiilor tehnice, capacitatea totala e urmatoarea:
160 persoane la 4 calatori/m2
220 persoane la 6 calatori/m2
238 persoane la 6,6 calatori/m2.
Restul "e" vorbe.
EDIT. Dintr-o eroare am transcris gresit datele privind capacitatea lui Bucur LF, pentru ca incurcasem fisa tehnica de Bucur LF cu cea de V3A-93-CH-PPC. Imi cer scuze. Am editat mesajul, valorile de mai sus sunt cele corecte pentru Bucur LF.
Apropo de capacitate, Capacitatile pentru V3A-93-CH-PPC sunt urmatoarele, conform fisei tehnice:
178 persoane la 4 calatori/m2
248 persoane la 6 calatori/m2
272 persoane la 6,6 calatori/m2.
Deci nici gand de 300 de calatori...
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Dr2005
300 de călători probabil sunt la 8 sau 11 căl/m2, adică standardele comuniste.
300 de călători probabil sunt la 8 sau 11 căl/m2, adică standardele comuniste.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Gabi23
"Obama" a reaparut azi in traseu dupa ce a avut unele probleme tehnice saptamana trecuta. Dimineata a fost turul 1 de la Dep. Dudesti pe linia 34.
"Obama" a reaparut azi in traseu dupa ce a avut unele probleme tehnice saptamana trecuta. Dimineata a fost turul 1 de la Dep. Dudesti pe linia 34.
401 - 34 - 04.07.2011.JPG (777.99 KB; downloaded 3855 times)
- SprinterXP
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
SprinterXP
401 la Banu Manta
401 la Banu Manta
401 - 34 - 4.07.2011 (2) (1024x768).jpg (580.27 KB; downloaded 3779 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Utilizator anonim
#401 ultima zi printre aglomeratia din Ghencea.
#401 ultima zi printre aglomeratia din Ghencea.
IMG_3522.JPG (463.62 KB; downloaded 3779 times)
IMG_3530.JPG (425.88 KB; downloaded 3774 times)
IMG_3532.JPG (400.05 KB; downloaded 3777 times)
IMG_3542.JPG (416.85 KB; downloaded 3778 times)
IMG_3549.JPG (316.82 KB; downloaded 3777 times)
IMG_3550.JPG (432.24 KB; downloaded 3771 times)
IMG_3552.JPG (416.27 KB; downloaded 3772 times)
-
- Der Hofmeister
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Der Hofmeister
Obama la APACA
Obama la APACA
401 - 1 - 10.07.2011.jpg (263.55 KB; downloaded 3641 times)
-
- DanCld
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
DanCld
Azi am avut privilegiul de a calatori cu el de la pasajul Victoria pana la Liberty. Nu mi s-a parut a fi foarte zgomotos pe linia veche de pe Vasile Milea; pe Trafic Greu are insa un ruliu extrem de pronuntat din cauza liniei iar peste incrucisarea de la Liberty credeam ca se rupe in bucati
Azi am avut privilegiul de a calatori cu el de la pasajul Victoria pana la Liberty. Nu mi s-a parut a fi foarte zgomotos pe linia veche de pe Vasile Milea; pe Trafic Greu are insa un ruliu extrem de pronuntat din cauza liniei iar peste incrucisarea de la Liberty credeam ca se rupe in bucati
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Utilizator anonim
Si acesta ramane in depou pana la iesirea pe un traseu cu infrastructura decenta.
Si acesta ramane in depou pana la iesirea pe un traseu cu infrastructura decenta.
IMG_4786.JPG (226.4 KB; downloaded 3306 times)
- Gabi
-
Posted:
-
- SprinterXP
-
Posted:
-
-
- 3mil
-
Posted:
-
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Utilizator anonim
A fost lansata licitatia pentru piesele necesare, va fi luat un lot de 120 bucati pentru ca sa nu mai existe stationari atat de lungi cand se vor strica aceste consumabile. Totusi vagonul nu stiu daca il vom vedea mai devreme de martie in traseu, contractul urmand sa fie atribuit pe 7 decembrie iar livrarea se va face in termen de 6 luni. Piesele vor fi livrate de producatorul boghiului, fiind luate prin negociere.
A fost lansata licitatia pentru piesele necesare, va fi luat un lot de 120 bucati pentru ca sa nu mai existe stationari atat de lungi cand se vor strica aceste consumabile. Totusi vagonul nu stiu daca il vom vedea mai devreme de martie in traseu, contractul urmand sa fie atribuit pe 7 decembrie iar livrarea se va face in termen de 6 luni. Piesele vor fi livrate de producatorul boghiului, fiind luate prin negociere.
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Utilizator anonim
Profilul rotii elastice tip SAB .V60 ce echipeaza tramvaiele Bucur LF.
Profilul rotii elastice tip SAB .V60 ce echipeaza tramvaiele Bucur LF.
roata elastica.jpg (68.57 KB; downloaded 3983 times)
2.jpg (88.99 KB; downloaded 3977 times)
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: Bucur LF #401 - Primul tramvai LF produs de URAC
Dr2005
Ăla e un profil conic pentru şină cu înclinaţia de 1:20. Mă aşteptam să aibă profil de uzură (dar am învăţat de mult că am aşteptări prea mari), care putea fi uşor determinat după 3 ani de circulaţie.
Ăla e un profil conic pentru şină cu înclinaţia de 1:20. Mă aşteptam să aibă profil de uzură (dar am învăţat de mult că am aşteptări prea mari), care putea fi uşor determinat după 3 ani de circulaţie.
📖 Pagination options