Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1638 posts, 483456 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 39 40 41 42 43 44 45  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI Cata MCMLXXXVII

ursu wrote:
As face o analogie: la autostrada Transilvania mai sunt de construit sectoarele de capat dinspre Brasov si Oradea, nu?


Da... o nimica toata de vreo 360 km si vreo 7 miliarde de Euro.

 


Re: CENTURA BUCURESTI argos

Putin offtopic: Stie cineva daca pe tronsonul Chitila A1 a fost vreun accident/ incident in aceasta dimineata ?
Am facut cam 2km intr -o ora venind dinspre Chitila inspre A1, si am decis sa ma introc sa merg prin oras.
In astfel de situatii se vede clar necesitatea benzii de urgenta... Oricum, la noi centura arata horror.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Da, e sfarsit de saptamana combinat cu mini-vacanta...

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Rampele astea sunt o bataie de joc

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI Utilizator anonim

Ce-i strambatura aia in ultima poza ?  :shock:

 


Re: CENTURA BUCURESTI ioan

o lucrare facuta dupa standarde europene ..... care probabil are rol de a propulsa in rau motociclistii amatori de senzatii....

 


Re: CENTURA BUCURESTI vancouver

Intr-adevar arata groaznic rampa. In comparatie de ex. cu Bechtel pe A3 ... asta e un jeg. In 20-30 de ani acest pod probabil va trebui refacut complet sau va fi unul din cazurile problema ale centurii... Pacat.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Dominatrix

Goldmund wrote:
Rampele astea sunt o bataie de joc
La modul general vorbind, Romania este o bataie de joc la adresa oricarui aspect pe care il asociem notiunii de civilizatie. Imi pare rau sa o spun.

 


Re: CENTURA BUCURESTI telvanni

Unde esti tu Astaldi Doamne!

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Nu e asfalt, e doar beton cu hidroizolatie.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI Utilizator anonim

shoppy wrote:
Nu e asfalt, e doar beton cu hidroizolatie.


Da parapetii aia pusi ca pishatu boului tot asa raman si dupa asfaltare  :lol:

 


Re: CENTURA BUCURESTI subway guru

Intrebarea asta ar trebui adresata lu' tov consultantu' si lu tov beneficiaru'...
Ca pe constructori, daca-i lasi 'nestrunitzi' te trezesti cu tot felu' de 'inovatzii' de doi lei...decontabile in 'meleoane'...

 


Re: CENTURA BUCURESTI telvanni

subway guru wrote:
Intrebarea asta ar trebui adresata lu' tov consultantu' si lu tov beneficiaru'...
Ca pe constructori, daca-i lasi 'nestrunitzi' te trezesti cu tot felu' de 'inovatzii' de doi lei...


Eheee, mi-a luat ani buni sa-mi dau seama de acest lucru (eu sunt constructor) si sa las arhitectii sa-si faca treaba dupa gandirea lor.

 


Re: CENTURA BUCURESTI ByOnu

misterr wrote:
...


Din ce ai facut ultimele poze? :?:

 


Go to page:  1  ... 39 40 41 42 43 44 45  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2384 forum members have written 430453 posts in 5343 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use