Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Bucur 1 (V2S-T si V2A-T)

1106 posts, 440152 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) adn2377

Gabi23 wrote:
3010 a fost tamponat ieri sau astazi...


Ma si gandeam ca deja sunt prea multe vagoane Bucur in circulatie...  :roll:

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Gabi23

3003 are un demaraj excelent  :P.

3003 - 35 - 05.05.2011.JPG (753.81 KB; downloaded 3916 times)

3003 - 35 - 05.05.2011 (1).JPG (651.57 KB; downloaded 3908 times)

3003 - 35 - 05.05.2011 (3).JPG (661.7 KB; downloaded 3914 times)

3003 - 35 - 05.05.2011 (2).JPG (584.22 KB; downloaded 3913 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Gabi23 wrote:
3010 a fost tamponat ieri sau astazi...


Nu a fost grav, s-a rezolvat azi noapte in depou, cu putina vopsea albastra nici nu o sa se mai observe, norocul a fost ca nu s-a rupt masca, a fost doar infundata putin.
Azi pe 35 erau traditionalele - 3003, 3004, 3006, 3008, 3009, 3010, 3011  8-)

IMG_4336.JPG (404.19 KB; downloaded 3880 times)


IMG_4615.JPG (307.32 KB; downloaded 3873 times)


IMG_4623.JPG (389.83 KB; downloaded 3881 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Azi cel putin la sch1 pe linia 35 nu a circulat nicio Tatra, au fost vagoanele 3003, 3004, 3006, 3009, 3010, 3011  8-)

DSC05781.JPG (210.87 KB; downloaded 3761 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

3003 merge de nu are treaba, acesta oricum si inainte sa stationeze era cel mai fiabil din vagoane, practic el a lipsit vreo doi ani din cauza piesei de la H&K lipsa. Inainte de RK avea aproximativ 400.000km.

IMG_4790.JPG (381.37 KB; downloaded 3617 times)


IMG_4824.JPG (394.92 KB; downloaded 3618 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Un mix unde cred ca le-am inclus pe toate - 3003, 3004, 3006, 3008, 3009, 3010, 3011  8-)



 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

3004, 3009, 3011 sub podul hobanat.

IMG_4923.JPG (385.52 KB; downloaded 3517 times)


IMG_4956.JPG (369.98 KB; downloaded 3503 times)

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) ByOnu

Cand o sa revina 3005 si 3007 o sa dispara si Tatra din peisajul respectiv... :cry: Ca sa-i faca pe plac lui Oprescu, n-am nimic cu el, din potriva, dar sa nu se mai ia de Tatrele mele! :evil:  NU exista justificare pentru a le scoate cat ele merg brici! Dar n-are rost sa avem aceeasi discutie la nesfarsit... :cry:

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Dominatrix

ByOnu wrote:
NU exista justificare pentru a le scoate cat ele merg brici! Dar n-are rost sa avem aceeasi discutie la nesfarsit... :cry:
Sa nu fim ridicoli! Daca ar merge "brici" nu ar exista atatea vagoane imobilizate. Problema nu e ca se taie niste vechituri, ci ca nu se pune nimic in locul lor. Iar decizia de a le retrage are mai degraba legatura cu Crit decat cu Dr. Oetker.

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) shoppy

Discutia asta e lafel de sterila ca aia ca "IVA sunt foarte bune", cat imp nu ai cifre clare de costuri de intretinere vs. CUP discutam degeaba cu "io vad ca merg", "ba io vad ca se strica", "da alealalte se strica mai mult".

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

#3003 la Calea Giulesti  8-) azi ca de obicei minim 6 Bucur pe 35

IMG_5160.JPG (161.63 KB; downloaded 3988 times)

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Gabi23

Utilizator anonim wrote:
#3003 la Calea Giulesti

Afisajul lui 3003 e functional? Sau nu se umbla la el sa nu crape  :lol:.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Da, il poti pune pe orice linie, da nu are sens sa il schimbi la el, avand in vedere ca nu are anunt interior...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

#3004 este singurul tramvai din RATB cu scaune tapitate care s-au mentinut destul de bine din 2004 cand a iesit, probabil la RK vor fi date jos...

DSC05805.JPG (231.85 KB; downloaded 3901 times)


DSC05806.JPG (219 KB; downloaded 3899 times)

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 465012 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use