Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1638 posts, 483433 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Se face lafel ca la Grand, cei blocati pun mana de la mana, pana la urma se gasesc vreo 20 de insi daca masina e busita rau, si se impinge pana la primul loc mai larg, mai ales ca e usor ca e la vale.

 


Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

Rampele acestea sunt la 1 banda pe sens? Ce vrei mai mult.

 


Re: CENTURA BUCURESTI vancouver

shoppy wrote:
Se face lafel ca la Grand, cei blocati pun mana de la mana, pana la urma se gasesc vreo 20 de insi daca masina e busita rau, si se impinge pana la primul loc mai larg, mai ales ca e usor ca e la vale.


^^Solutie 100% europeana...

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Latimea acestor rampe e aprox. la fel peste tot. Nu vad unde e problema si oricum, nicaieri nu sunt construite pe doua benzi. Doar rampele autostrazilor sunt ceva mai late, cel putin pe 'Autobahn'. Problema este ca nu au fost terminate odata cu podul/pasajul respectiv, dar acum am inteles ca vor fi gata curand(cele de la Chitila)

 


Re: CENTURA BUCURESTI danielstan

Din ' nicaieri nu sunt construite pe doua benzi' trebuie sa scazi Elvetia.
In Elvetia autostrazile au banda de urgenta (delimitata cu linie continua) si pe benzile de intrare si iesire.

 


Re: CENTURA BUCURESTI rails

shoppy wrote:
Se face lafel ca la Grand, cei blocati pun mana de la mana, pana la urma se gasesc vreo 20 de insi daca masina e busita rau, si se impinge pana la primul loc mai larg, mai ales ca e usor ca e la vale.


e granT, nu grand.

 


Re: CENTURA BUCURESTI bogd_an

Pe Pasajul de la Stefanesti se monteaza rosturile de dilatatie, la mai mult de 4 luni de la inaugurare. Traficul era semaforizat, fiind si 2 masini si o mana de lucratori pe "santier". Nu stiu daca se lucreaza si la cel de la Tunari. Au montat un rost, mai sunt 3 (2 deschideri, 2 pe sens, 4 total).

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Bogdan, poate faci si tu niste poze din 'zona', de ex. de pe pod(Pasaj Stefanesti) cum se vede Centura-trebuie sa fie interesant. Cand ai chef si drum pe acolo...
Restul, se mai lucreaza la Cenura?

 


Re: CENTURA BUCURESTI fbsoft

Va salut dragi forumisti,
Am cautat de ceva timp informatii legate de lucrarile la centura Bucurestiului... ( exceptand cele semi-finalizate... )Ma interesa daca anul acesta se vor continua lucrarile ( adica largirea la 2 benzi pe sens + poduri ) si in 2011... sau doar se vor termina anul asta lucrarile incepute si pace...  ??? Are cineva ceva informatii ???

 


Re: CENTURA BUCURESTI Tavi

fbsoft wrote:
Va salut dragi forumisti,
Am cautat de ceva timp informatii legate de lucrarile la centura Bucurestiului... ( exceptand cele semi-finalizate... )Ma interesa daca anul acesta se vor continua lucrarile ( adica largirea la 2 benzi pe sens + poduri ) si in 2011... sau doar se vor termina anul asta lucrarile incepute si pace...  ??? Are cineva ceva informatii ???

Bine ai venit pe forum!
Stai pe aici si o sa afli. Din cate stiu eu ... "mai e mult pana departe"  :(

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Am mai privit inca o data filmarea cu Centura B. dupa inaugurare(http://www.youtube.com/watch?v=x87zWVCy ... re=related)
E incredibil ca pana acum nu s-a reusit terminarea a doua rampe(cele de coborare,urcare din sensul giratoriu Chitila.)E inadmisibil ca pana acum sa nu se rascoale bucurestenii care vin de la Otopeni si nu pot sa 'intre' in oras Chitila/cartier Chitila. E asa de greu sa termine lucrarea la care au taiat deja panglicile?!
E valabil si pentru Pasajul de langa DN1(podul hobanat

 


Re: CENTURA BUCURESTI mihai_tomaro

am mers si eu pe timp de noapte (mai si ploua) pe sectorul modernizat. este inadmisibil sa nu fie vopsea refelectorizanta deloc. cautam drumul ca atunci cand cauti drumul spre toaleta cu lumina stinsa...si noi vrem sa fie adusa la standarde din vest...mai avem genratii de aspteptat! spun asta si dupa 'tura' completa de centura care am facut-o acum vreo doua saptamani - parca au iesit vreo 75km- este o sosea pentru kamikaze, daca vine cineva direct din vest, si inchiriaza o masia sa faca o tura de centura, slabe sanse sa ajunga intreg de unde a plecat. Asadar, subiectul centura va fi de acutaliate dupa parea mea si peste 10 ani. Si ei chipurile deja au desenat alta, mai mare si mai tare :)...No comment.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Bucurestenii ovaitoneaza ca realizator al Pasajului Basarab pe cel care l-a preluat la jumate si l-a blocat 1 an, doar nu o sa se rascoale pentru 2 rampe acolo care pot fi evitate folosind vechiul traseu.
Si daca ma gandesc mai bine, rampele alea au o utilitate scazuta, adica esti la Mogosoaia si vrei sa intrii in Bucuresti, pai o iei direct pe Bucurestii Noi, ce sa mai cauti pana la Chitila?, sau vrei Soseaua Chitila atunci o iei pe Bucurestii Noi si apoi pe Laminorului. Invers lafel, esti in Bucuresti si vrei pe Centura spre Nord pai iesi pe Bucurestii Noi, esti pe Soseaua Chitila atunci o iei pe Laminorului si apoi din nou pe Bucurestii Noi.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Shoppy,
am vazut si eu pe Maps  diverse variante, insa e vorba de principiu:
e gata doar o parte, dar nu e gata! Ori, ori. Si in fond sunt doar doua rampe...E atat de greu sa le termine cineva? Sa 'relizieze' contractul!

 


Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2384 forum members have written 430450 posts in 5343 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use