Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Bucur 1 (V2S-T si V2A-T)

1106 posts, 439761 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) adn2377

Gabi23 wrote:
3010 a fost tamponat ieri sau astazi...


Ma si gandeam ca deja sunt prea multe vagoane Bucur in circulatie...  :roll:

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Gabi23

3003 are un demaraj excelent  :P.

3003 - 35 - 05.05.2011.JPG (753.81 KB; downloaded 3907 times)

3003 - 35 - 05.05.2011 (1).JPG (651.57 KB; downloaded 3899 times)

3003 - 35 - 05.05.2011 (3).JPG (661.7 KB; downloaded 3905 times)

3003 - 35 - 05.05.2011 (2).JPG (584.22 KB; downloaded 3904 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Gabi23 wrote:
3010 a fost tamponat ieri sau astazi...


Nu a fost grav, s-a rezolvat azi noapte in depou, cu putina vopsea albastra nici nu o sa se mai observe, norocul a fost ca nu s-a rupt masca, a fost doar infundata putin.
Azi pe 35 erau traditionalele - 3003, 3004, 3006, 3008, 3009, 3010, 3011  8-)

IMG_4336.JPG (404.19 KB; downloaded 3871 times)


IMG_4615.JPG (307.32 KB; downloaded 3864 times)


IMG_4623.JPG (389.83 KB; downloaded 3872 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Azi cel putin la sch1 pe linia 35 nu a circulat nicio Tatra, au fost vagoanele 3003, 3004, 3006, 3009, 3010, 3011  8-)

DSC05781.JPG (210.87 KB; downloaded 3752 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

3003 merge de nu are treaba, acesta oricum si inainte sa stationeze era cel mai fiabil din vagoane, practic el a lipsit vreo doi ani din cauza piesei de la H&K lipsa. Inainte de RK avea aproximativ 400.000km.

IMG_4790.JPG (381.37 KB; downloaded 3608 times)


IMG_4824.JPG (394.92 KB; downloaded 3609 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Un mix unde cred ca le-am inclus pe toate - 3003, 3004, 3006, 3008, 3009, 3010, 3011  8-)



 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

3004, 3009, 3011 sub podul hobanat.

IMG_4923.JPG (385.52 KB; downloaded 3508 times)


IMG_4956.JPG (369.98 KB; downloaded 3494 times)

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) ByOnu

Cand o sa revina 3005 si 3007 o sa dispara si Tatra din peisajul respectiv... :cry: Ca sa-i faca pe plac lui Oprescu, n-am nimic cu el, din potriva, dar sa nu se mai ia de Tatrele mele! :evil:  NU exista justificare pentru a le scoate cat ele merg brici! Dar n-are rost sa avem aceeasi discutie la nesfarsit... :cry:

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Dominatrix

ByOnu wrote:
NU exista justificare pentru a le scoate cat ele merg brici! Dar n-are rost sa avem aceeasi discutie la nesfarsit... :cry:
Sa nu fim ridicoli! Daca ar merge "brici" nu ar exista atatea vagoane imobilizate. Problema nu e ca se taie niste vechituri, ci ca nu se pune nimic in locul lor. Iar decizia de a le retrage are mai degraba legatura cu Crit decat cu Dr. Oetker.

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) shoppy

Discutia asta e lafel de sterila ca aia ca "IVA sunt foarte bune", cat imp nu ai cifre clare de costuri de intretinere vs. CUP discutam degeaba cu "io vad ca merg", "ba io vad ca se strica", "da alealalte se strica mai mult".

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

#3003 la Calea Giulesti  8-) azi ca de obicei minim 6 Bucur pe 35

IMG_5160.JPG (161.63 KB; downloaded 3979 times)

 


Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Gabi23

Utilizator anonim wrote:
#3003 la Calea Giulesti

Afisajul lui 3003 e functional? Sau nu se umbla la el sa nu crape  :lol:.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

Da, il poti pune pe orice linie, da nu are sens sa il schimbi la el, avand in vedere ca nu are anunt interior...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaie Bucur 1 (V2S-T si V2A-T) Utilizator anonim

#3004 este singurul tramvai din RATB cu scaune tapitate care s-au mentinut destul de bine din 2004 cand a iesit, probabil la RK vor fi date jos...

DSC05805.JPG (231.85 KB; downloaded 3892 times)


DSC05806.JPG (219 KB; downloaded 3890 times)

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464961 posts in 5804 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use