Topic: V3A-93 modernizate pentru linia 41
1197 posts, 448023 views
📖 Pagination options
-
- Cristy
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Cristy
Dar totusi, dupa parerea mea, au facut o mare greseala cand au hotarat sa scoata clasicele liniei 41. Nu ati vazut cate blocari au facut asa zisele "tramvaie cu bandaje bune" care trebuie sa circule in locul celor clasice?
Dar totusi, dupa parerea mea, au facut o mare greseala cand au hotarat sa scoata clasicele liniei 41. Nu ati vazut cate blocari au facut asa zisele "tramvaie cu bandaje bune" care trebuie sa circule in locul celor clasice?
- Dr2005
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Dr2005
O singură blocare... şi aia pentru că vatmanul nu ştia că automatul nu poate fi închis decât cu controller-ul pe poziţia zero. La fel cum nu ştia nici că la vagoanele cu pantograf clasic, în Pasajul Lujerului se agaţă funia de cârlig şi rămâne pantograful jos la ieşire (şi de aia a decuplat automatul şi nu mai reuşea să îl cupleze la loc).
O singură blocare... şi aia pentru că vatmanul nu ştia că automatul nu poate fi închis decât cu controller-ul pe poziţia zero. La fel cum nu ştia nici că la vagoanele cu pantograf clasic, în Pasajul Lujerului se agaţă funia de cârlig şi rămâne pantograful jos la ieşire (şi de aia a decuplat automatul şi nu mai reuşea să îl cupleze la loc).
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Gabi23
Lui 122 i s-a inlocuit pantograful, cel vechi rupandu-se recent.
Lui 122 i s-a inlocuit pantograful, cel vechi rupandu-se recent.
DSCF4246.JPG (738.77 KB; downloaded 4703 times)
DSCF4245.JPG (873.13 KB; downloaded 4702 times)
- SprinterXP
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
SprinterXP
021 si 118 pe Str. Brasov
339 la Banu Manta
021 si 118 pe Str. Brasov
339 la Banu Manta
021 - 41 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (470.16 KB; downloaded 4654 times)
118 - 41 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (444.08 KB; downloaded 4648 times)
339 - 45 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (540.19 KB; downloaded 4648 times)
-
- Aron
-
Posted:
-
-
- Axel
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Axel
218 la Piata Presei Libere.
218 la Piata Presei Libere.
DSC09503.JPG (61.18 KB; downloaded 4583 times)
DSC09504.JPG (106.13 KB; downloaded 4576 times)
-
- Der Hofmeister
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Der Hofmeister
Vagoane V3A-93 modernizate la lucru pe linia 41 (SCH 2) in data de 14 Aprilie 2011
021, 023, 049, 098, 101, 118, 129, 151, 196, 201
Vagoane V3A-93 modernizate la lucru pe linia 41 (SCH 2) in data de 14 Aprilie 2011
021, 023, 049, 098, 101, 118, 129, 151, 196, 201
021 - 41 - 14.04.2011.jpg (268.3 KB; downloaded 4591 times)
023 - 41 - 14.04.2011.jpg (259.34 KB; downloaded 4602 times)
049 - 41 - 14.04.2011.jpg (271.85 KB; downloaded 4595 times)
098 - 41 - 14.04.2011.jpg (242.6 KB; downloaded 4594 times)
101 - 41 - 14.04.2011.jpg (228.56 KB; downloaded 4595 times)
118 - 41 - 14.04.2011.jpg (305.39 KB; downloaded 4592 times)
129 - 41 - 14.04.2011.jpg (282.34 KB; downloaded 4588 times)
151 - 41 - 14.04.2011.jpg (236.43 KB; downloaded 4591 times)
196 - 41 - 14.04.2011.jpg (291.53 KB; downloaded 4591 times)
201 - 41 - 14.04.2011.jpg (275.15 KB; downloaded 4591 times)
-
- Der Hofmeister
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Der Hofmeister
218 si 278 la Ghencea
218 si 278 la Ghencea
218 - 41 - 14.04.2011.jpg (288.59 KB; downloaded 4576 times)
278 - 41 - 14.04.2011.jpg (233.93 KB; downloaded 4578 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
266 a revenit pe traseu dupa ce a avut ceva probleme tehnice, azi circuland pe 20...
266 a revenit pe traseu dupa ce a avut ceva probleme tehnice, azi circuland pe 20...
IMG_2561.JPG (307.24 KB; downloaded 4537 times)
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Gabi23
288 inca e pe linia 45, unde teoretic e titular luna asta...
288 inca e pe linia 45, unde teoretic e titular luna asta...
288 - 45 - 15.04.2011.JPG (662.78 KB; downloaded 4517 times)
288 - 45 - 15.04.2011 (1).JPG (663.43 KB; downloaded 4522 times)
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Gabi23
025 pe Bd. Ion Mihalache
Vagonul liniei 42 avea0 (zero) calatori la o capacitate de 300
. Si in plus vagonul scotea un sunet stresant de la unul dintre boghiuri, posibil afectat de infrastructura jalnica de pe Mihalache
.
025 pe Bd. Ion Mihalache
Vagonul liniei 42 avea0 (zero) calatori la o capacitate de 300
025 - 42 - 23.04.2011.JPG (668.3 KB; downloaded 4959 times)
025 - 42 - 23.04.2011 (1).JPG (623.62 KB; downloaded 4959 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
Da chiar ca pe 025 parca nu l-am vazut zilele astea pe 41, o avea si el interdictie din cauza vreunei probleme tehnice
Da chiar ca pe 025 parca nu l-am vazut zilele astea pe 41, o avea si el interdictie din cauza vreunei probleme tehnice
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Gabi23
025 nu are nimic si circula in continuare foarte bine pe linia 41.
Un aspect interesant, este si faptul ca majoritatea vagoanelor de la Dep. Bucurestii Noi (256 si cele 40 de vagoane modernizate pentru linia 41) le-au fost curatate pantografele, multe dintre ele, aratand acum ca si cum ar fi destul de noi.
Utilizator anonim wrote:
Da chiar ca pe 025 parca nu l-am vazut zilele astea pe 41, o avea si el interdictie din cauza vreunei probleme tehnice
025 nu are nimic si circula in continuare foarte bine pe linia 41.
Un aspect interesant, este si faptul ca majoritatea vagoanelor de la Dep. Bucurestii Noi (256 si cele 40 de vagoane modernizate pentru linia 41) le-au fost curatate pantografele, multe dintre ele, aratand acum ca si cum ar fi destul de noi.
025 - 41 - 26.04.2011.JPG (924.12 KB; downloaded 4836 times)
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41
Utilizator anonim
Dupa cum se spunea mai sus cel putin la B Noi toate vagoanele cu pantograf Schunk au parte la RT2 si de curatarea si chiar revopsirea pantografului (inlocuirea cu unul revopsit dat jos de pe alt vagon).
Dupa cum se spunea mai sus cel putin la B Noi toate vagoanele cu pantograf Schunk au parte la RT2 si de curatarea si chiar revopsirea pantografului (inlocuirea cu unul revopsit dat jos de pe alt vagon).
IMG_3711.JPG (287 KB; downloaded 4672 times)
📖 Pagination options