Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93 modernizate pentru linia 41

1197 posts, 447999 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 86
 
 

📖 Pagination options
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Cristy

Dar totusi, dupa parerea mea, au facut o mare greseala cand au hotarat sa scoata clasicele liniei 41. Nu ati vazut cate blocari au facut asa zisele "tramvaie cu bandaje bune" care trebuie sa circule in locul celor clasice?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Dr2005

O singură blocare... şi aia pentru că vatmanul nu ştia că automatul nu poate fi închis decât cu controller-ul pe poziţia zero. La fel cum nu ştia nici că la vagoanele cu pantograf clasic, în Pasajul Lujerului se agaţă funia de cârlig şi rămâne pantograful jos la ieşire (şi de aia a decuplat automatul şi nu mai reuşea să îl cupleze la loc).

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

Lui 122 i s-a inlocuit pantograful, cel vechi rupandu-se recent.

DSCF4246.JPG (738.77 KB; downloaded 4700 times)

DSCF4245.JPG (873.13 KB; downloaded 4699 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 SprinterXP

021 si 118 pe Str. Brasov

339 la Banu Manta
021 - 41 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (470.16 KB; downloaded 4651 times)
118 - 41 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (444.08 KB; downloaded 4645 times)
339 - 45 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (540.19 KB; downloaded 4645 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Aron

ce-mi place afisajul al 339 :D  :D

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Axel

218 la Piata Presei Libere.
DSC09503.JPG (61.18 KB; downloaded 4580 times)
DSC09504.JPG (106.13 KB; downloaded 4573 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Der Hofmeister

Vagoane V3A-93 modernizate la lucru pe linia 41 (SCH 2) in data de 14 Aprilie 2011

021, 023, 049, 098, 101, 118, 129, 151, 196, 201


021 - 41 - 14.04.2011.jpg (268.3 KB; downloaded 4588 times)

023 - 41 - 14.04.2011.jpg (259.34 KB; downloaded 4599 times)

049 - 41 - 14.04.2011.jpg (271.85 KB; downloaded 4592 times)

098 - 41 - 14.04.2011.jpg (242.6 KB; downloaded 4591 times)

101 - 41 - 14.04.2011.jpg (228.56 KB; downloaded 4592 times)

118 - 41 - 14.04.2011.jpg (305.39 KB; downloaded 4589 times)

129 - 41 - 14.04.2011.jpg (282.34 KB; downloaded 4585 times)

151 - 41 - 14.04.2011.jpg (236.43 KB; downloaded 4588 times)

196 - 41 - 14.04.2011.jpg (291.53 KB; downloaded 4588 times)

201 - 41 - 14.04.2011.jpg (275.15 KB; downloaded 4588 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Der Hofmeister

218 si 278 la Ghencea

218 - 41 - 14.04.2011.jpg (288.59 KB; downloaded 4573 times)

278 - 41 - 14.04.2011.jpg (233.93 KB; downloaded 4575 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Utilizator anonim

266 a revenit pe traseu dupa ce a avut ceva probleme tehnice, azi circuland pe 20...

IMG_2561.JPG (307.24 KB; downloaded 4534 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

288 inca e pe linia 45, unde teoretic e titular luna asta...

288 - 45 - 15.04.2011.JPG (662.78 KB; downloaded 4514 times)

288 - 45 - 15.04.2011 (1).JPG (663.43 KB; downloaded 4519 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

025 pe Bd. Ion Mihalache
Vagonul liniei 42 avea0 (zero) calatori la o capacitate de 300  :roll:. Si in plus vagonul scotea un sunet stresant de la unul dintre boghiuri, posibil afectat de infrastructura jalnica de pe Mihalache  :evil:.  

025 - 42 - 23.04.2011.JPG (668.3 KB; downloaded 4956 times)

025 - 42 - 23.04.2011 (1).JPG (623.62 KB; downloaded 4956 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Utilizator anonim

Da chiar ca pe 025 parca nu l-am vazut zilele astea pe 41, o avea si el interdictie din cauza vreunei probleme tehnice  :?

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

Utilizator anonim wrote:
Da chiar ca pe 025 parca nu l-am vazut zilele astea pe 41, o avea si el interdictie din cauza vreunei probleme tehnice  :?

025 nu are nimic si circula in continuare foarte bine pe linia 41.

Un aspect interesant, este si faptul ca majoritatea vagoanelor de la Dep. Bucurestii Noi (256 si cele 40 de vagoane modernizate pentru linia 41) le-au fost curatate pantografele, multe dintre ele, aratand acum ca si cum ar fi destul de noi.

025 - 41 - 26.04.2011.JPG (924.12 KB; downloaded 4833 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Utilizator anonim

Dupa cum se spunea mai sus cel putin la B Noi toate vagoanele cu pantograf Schunk au parte la RT2 si de curatarea si chiar revopsirea pantografului (inlocuirea cu unul revopsit dat jos de pe alt vagon).

IMG_3711.JPG (287 KB; downloaded 4669 times)

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 86
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464976 posts in 5805 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use