Topic: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
500 posts, 93327 views
📖 Pagination options
-
- Mihai Neagu
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
Mihai Neagu
Aveți idee cand vor fi puse in functiune?
Aveți idee cand vor fi puse in functiune?
-
- Vlad242
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
Vlad242
Nu vreau să mă considerați hater, dar mi se pare foarte absurd sa avem afisaje în Ciolpani și în Piața Unirii nu.
Nu vreau să mă considerați hater, dar mi se pare foarte absurd sa avem afisaje în Ciolpani și în Piața Unirii nu.
-
- 1689
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
1689
Daca ar functiona si daca ar afisa informatii in timp real, afisajele pe liniile suburbane (care au frecvente reduse) ar fi mai utile decit in (de exemplu) Piata Unirii, unde vehiculele vin la fiecare citeva minute.
Mai ales modelul de afisaj ales, cu trei linii de afisare, e inutil daca ai o statie cu 5-6 linii …
Daca ar functiona si daca ar afisa informatii in timp real, afisajele pe liniile suburbane (care au frecvente reduse) ar fi mai utile decit in (de exemplu) Piata Unirii, unde vehiculele vin la fiecare citeva minute.
Mai ales modelul de afisaj ales, cu trei linii de afisare, e inutil daca ai o statie cu 5-6 linii …
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
punmeister
Mai ales la designul provincialist al lor. Mare pacat de licitatia anulata, unde aveam sansa sa avem ceva bun de la Bustec sau Almaviva.
Mai ales la designul provincialist al lor. Mare pacat de licitatia anulata, unde aveam sansa sa avem ceva bun de la Bustec sau Almaviva.
-
- 1689
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
1689
Incerc sa imi amintesc daca am mai vazut ceva similar in functiune in ultimii 20 de ani.
Incerc sa imi amintesc daca am mai vazut ceva similar in functiune in ultimii 20 de ani.
-
- joker
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
joker
Pe tronsonul Piata Iancului - P&R Pantelimon sunt functionale dar nu afiseaza nimic
Pe tronsonul Piata Iancului - P&R Pantelimon sunt functionale dar nu afiseaza nimic
- TudorSt
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
TudorSt
Observ ca a fost abandonat planul de reconfigurare a afișajelor prin care să arate doar destinația. Nici măcar vehiculele pe care s-a implementat ideea acum o lună nu mai afișează doar destinația, ci arată din nou situația clasică cu ambele capete.
Observ ca a fost abandonat planul de reconfigurare a afișajelor prin care să arate doar destinația. Nici măcar vehiculele pe care s-a implementat ideea acum o lună nu mai afișează doar destinația, ci arată din nou situația clasică cu ambele capete.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
Gabi23
Termenul asumat de operatorul STB era undeva la mijlocul lunii iulie.
Termenul asumat de operatorul STB era undeva la mijlocul lunii iulie.
- sorin.niculescu_
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
sorin.niculescu_
Am observat că pe Info TB, în prima zi, linia 54 a fost trecută cu galben. Cred că toate liniile navetă de autobuz ar trebui trecute cu galben, respectiv 605, 610, 619, 627, 640, 642 și 655.
Am observat că pe Info TB, în prima zi, linia 54 a fost trecută cu galben. Cred că toate liniile navetă de autobuz ar trebui trecute cu galben, respectiv 605, 610, 619, 627, 640, 642 și 655.
- REDX
-
Posted:
-
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor
REDX
Liniile trecute cu galben sunt liniile "expres". Cei care se ocupă de Info TB au uitat să schimbe culoarea galbenă, care a fost folosită pentru linia specială 54, de anul trecut la SEM 2025.
Liniile trecute cu galben sunt liniile "expres". Cei care se ocupă de Info TB au uitat să schimbe culoarea galbenă, care a fost folosită pentru linia specială 54, de anul trecut la SEM 2025.
📖 Pagination options
Home page
•
Parent forum:
Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov
•
Choose destination