Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor

500 posts, 93327 views
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor Mihai Neagu

Aveți idee cand vor fi puse in functiune?

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor Vlad242

Nu vreau să mă considerați hater, dar mi se pare foarte absurd sa avem afisaje în Ciolpani și în Piața Unirii nu.

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor 1689

Daca ar functiona si daca ar afisa informatii in timp real, afisajele pe liniile suburbane (care au frecvente reduse) ar fi mai utile decit in (de exemplu) Piata Unirii, unde vehiculele vin la fiecare citeva minute.
Mai ales modelul de afisaj ales, cu trei linii de afisare, e inutil daca ai o statie cu 5-6 linii …

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor punmeister

Mai ales la designul provincialist al lor. Mare pacat de licitatia anulata, unde aveam sansa sa avem ceva bun de la Bustec sau Almaviva.

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor 1689

Incerc sa imi amintesc daca am mai vazut ceva similar in functiune in ultimii 20 de ani.

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor joker

Pe tronsonul Piata Iancului - P&R Pantelimon sunt functionale dar nu afiseaza nimic

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor TudorSt

Observ ca a fost abandonat planul de reconfigurare a afișajelor prin care să arate doar destinația. Nici măcar vehiculele pe care s-a implementat ideea acum o lună nu mai afișează doar destinația, ci arată din nou situația clasică cu ambele capete.

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor Gabi23

Termenul asumat de operatorul STB era undeva la mijlocul lunii iulie.

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor sorin.niculescu_

Am observat că pe Info TB, în prima zi, linia 54 a fost trecută cu galben. Cred că toate liniile navetă de autobuz ar trebui trecute cu galben, respectiv 605, 610, 619, 627, 640, 642 și 655.

 


Re: Hărți, semnalistică, afișaje și alte metode de informare a călătorilor REDX

Liniile trecute cu galben sunt liniile "expres". Cei care se ocupă de Info TB au uitat să schimbe culoarea galbenă, care a fost folosită pentru linia specială 54, de anul trecut la SEM 2025.

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2710 forum members have written 465071 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use