Topic: Accidente / incidente
2639 posts, 802534 views
📖 Pagination options
- alexm
-
Posted:
-
Re: Accidente / incidente
alexm
Iar au bagat bentonita fara numar. Data trecuta a fost aceeasi problema.
Iar au bagat bentonita fara numar. Data trecuta a fost aceeasi problema.
-
- cris_m
-
Posted:
-
-
- joker
-
Posted:
-
Re: Accidente / incidente
joker
Trebuie sa tinem cont si de faptul ca se construieste o magistrala de metrou peste o magistrala construita in perioada 1997-2000. Este o magistrala construita dupa 1990 deci calitatea lucrarii nu mai este chiar asa de buna cum era inainte de 1990
Trebuie sa tinem cont si de faptul ca se construieste o magistrala de metrou peste o magistrala construita in perioada 1997-2000. Este o magistrala construita dupa 1990 deci calitatea lucrarii nu mai este chiar asa de buna cum era inainte de 1990
-
- WT_fan06
-
Posted:
-
Re: Accidente / incidente
WT_fan06
Pe ce te bazezi când afirmi că lucrările de după '90 sunt de o calitate mai slabă decât cele anterioare lui '90?
Pe ce te bazezi când afirmi că lucrările de după '90 sunt de o calitate mai slabă decât cele anterioare lui '90?
- alexm
-
Posted:
-
Re: Accidente / incidente
alexm
Informăm publicul, că astăzi 23.06.2026, în jurul orei 8:39, în stația de metrou Tineretului, linia 1, un tren de metrou a prezentat probleme tehnice la o ușă de acces. Din motive de siguranță trenul a debarcat călătorii la peron și a fost retras pentru verificări la depou. Pasagerii și-au continuat călătoria cu un alt tren sosit în stație.
Prezentăm scuze călătorilor pentru disconfortul creat
https://www.metrorex.ro/comunicate_de_presa/23062026
Informăm publicul, că astăzi 23.06.2026, în jurul orei 8:39, în stația de metrou Tineretului, linia 1, un tren de metrou a prezentat probleme tehnice la o ușă de acces. Din motive de siguranță trenul a debarcat călătorii la peron și a fost retras pentru verificări la depou. Pasagerii și-au continuat călătoria cu un alt tren sosit în stație.
Prezentăm scuze călătorilor pentru disconfortul creat
https://www.metrorex.ro/comunicate_de_presa/23062026
-
- survola
-
Posted:
-
Re: Accidente / incidente
survola
Intre timp s-a mai clarificat situația:
UPDATE. După publicarea articolului conducerea Metrorex a dorit să precizeze că nu e vorba de prăbușirea unei părți din tunel ci de infiltrații ale apei și pământului/nisipului, tunelul propriu-zis păstrându-și integritatea. Apa ar proveni dintr-un puț săpat pe șantierul noii magistrale. Este un incient nedorit, o situație tehnică dar nu prăbușire, au spus oficiali ai Metrorex. Începand cu ora 14:12 circulația trenurilor pe Magistrala 4 se reia în condiții normale.
sab wrote here:
S-a prăbușit o bucată de tunel la metrou, la Magistrala 4. Nu există victime, dar circulația trenurilor a fost oprită timp de o oră
https://hotnews.ro/video-s-a-prabusit-o- ... -2280674Metrorex a transmis că circulația a fost oprită temporar între stațiile 1 Mai – Jiului, începând cu ora 13:20, informează site-ul B365.
UPDATE Metrorex: Începând cu ora 14:12, circulația trenurilor pe Magistala 4 se reia în condiții normale.
Site-ul Clubferoviar a prezentat o înregistrare care arată o bucată bună din partea superioară a unui tunel prăbușită peste șine și apa inflitrându-se înăuntru.
Mie nu mie se pare ca s-a prabusit ceva, doar ca s-a infiltrat beton. Or fi forat mai mult decat trebuia...
Intre timp s-a mai clarificat situația:
UPDATE. După publicarea articolului conducerea Metrorex a dorit să precizeze că nu e vorba de prăbușirea unei părți din tunel ci de infiltrații ale apei și pământului/nisipului, tunelul propriu-zis păstrându-și integritatea. Apa ar proveni dintr-un puț săpat pe șantierul noii magistrale. Este un incient nedorit, o situație tehnică dar nu prăbușire, au spus oficiali ai Metrorex. Începand cu ora 14:12 circulația trenurilor pe Magistrala 4 se reia în condiții normale.
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Accidente / incidente
shoppy
Este doar o gaura care in mod normal nu se manifesta sau se manifesta mai putin si era trecuta cu vedere, in multe statii / tunele curge apa ca la dus cand este ploaie torentiala si aia e, ne-am obisnuit, reparam doar cand blocheaza circulatia.
Metrorex sau MT ar trebui sa dea in judecata aceasta publicatie care are comanda sa produca stiri apocaliptice despre anumiti operatori si absolut nimic despre altii.
Este doar o gaura care in mod normal nu se manifesta sau se manifesta mai putin si era trecuta cu vedere, in multe statii / tunele curge apa ca la dus cand este ploaie torentiala si aia e, ne-am obisnuit, reparam doar cand blocheaza circulatia.
Metrorex sau MT ar trebui sa dea in judecata aceasta publicatie care are comanda sa produca stiri apocaliptice despre anumiti operatori si absolut nimic despre altii.
📖 Pagination options