Topic: VDL Berkhof Ambassador
559 posts, 346002 views
📖 Pagination options
-
- MateiTramspotter
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
MateiTramspotter
In timp ce Europa cumpara autobuze electrice, noi reactivam autobuze vechi de 20 ani și euro 3!!
In timp ce Europa cumpara autobuze electrice, noi reactivam autobuze vechi de 20 ani și euro 3!!
- GabiSTVspotter113
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
GabiSTVspotter113
in loc să reactiveze ISUZU, STV reactivează autobuze euro 3 fabricate in anul 2005??
in loc să reactiveze ISUZU, STV reactivează autobuze euro 3 fabricate in anul 2005??
-
- cris_m
-
Posted:
-
-
- ericbrudii
-
Posted:
-
-
- SynK
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
SynK
Licitatia aia de 30 autobuze vad ca au lasat-o moarta nu s-a mai anuntat nimic din mai iar un sofer de pe 473 a zis ca vor sa mai cumpere sh din Olanda
mda…
Isuzu au capacitate mica nu erau bune pentru liniile de au fost repartizate VDL E3, isuzu erau bune doar pentru liniile 416 si 473 sau alte linii de circula pe strazi secundare cu frecventa redusa de calatori.
Licitatia aia de 30 autobuze vad ca au lasat-o moarta nu s-a mai anuntat nimic din mai iar un sofer de pe 473 a zis ca vor sa mai cumpere sh din Olanda
mda…
GabiSTVspotter113 wrote here:
in loc să reactiveze ISUZU, STV reactivează autobuze euro 3 fabricate in anul 2005??
Isuzu au capacitate mica nu erau bune pentru liniile de au fost repartizate VDL E3, isuzu erau bune doar pentru liniile 416 si 473 sau alte linii de circula pe strazi secundare cu frecventa redusa de calatori.
-
- joker
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
joker
Stadiul licitatiei este la : Evaluare calificare si tehnica
Data limita: 06.07.2026 18:00
Stadiul licitatiei este la : Evaluare calificare si tehnica
Data limita: 06.07.2026 18:00
- idk_vlad
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
idk_vlad
…și de ce nu le-au vândut dacă tot nu le mai folosesc? Totuși sunt relativ noi.
SynK wrote here:
Licitatia aia de 30 autobuze vad ca au lasat-o moarta nu s-a mai anuntat nimic din mai iar un sofer de pe 473 a zis ca vor sa mai cumpere sh din Olanda
mda…GabiSTVspotter113 wrote here:
in loc să reactiveze ISUZU, STV reactivează autobuze euro 3 fabricate in anul 2005??
Isuzu au capacitate mica nu erau bune pentru liniile de au fost repartizate VDL E3, isuzu erau bune doar pentru liniile 416 si 473 sau alte linii de circula pe strazi secundare cu frecventa redusa de calatori.
…și de ce nu le-au vândut dacă tot nu le mai folosesc? Totuși sunt relativ noi.
-
- Chev Celios
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
Chev Celios
Isuzu alea sunt de calitate foarte proasta. Am condus unul din ele prin 2022 si efectiv am urat fiecare metru parcurs cu el. Numai zic ca undeva la 40-50 de minute am bagat in ceata pe toata lumea din cauza regenerarii. Mai bine scapa de ele.
Isuzu alea sunt de calitate foarte proasta. Am condus unul din ele prin 2022 si efectiv am urat fiecare metru parcurs cu el. Numai zic ca undeva la 40-50 de minute am bagat in ceata pe toata lumea din cauza regenerarii. Mai bine scapa de ele.
-
- Nenea_titi
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
Nenea_titi
1) Isuzu alea au normal depășită (peste 10 ani)
2) Oricum nici mai mult nu au cum să meargă
3) Sunt ruginite și în stare foarte proastă, mai rău ca niște SH. Deh, calitate nene.
4) Aparte de calitate, ce mentenanță au avut? Dacă era ca la Dacia 1310 anii 1990 (prost făcute, prost întreținute, prost exploatate) au ajuns doar niște cotețe. Probabil, în ciuda unei calități slabe, dacă erau bine întreținute, poate mergeau. Eu am mers cu unul la Botoșani, în 2021, scutura transmisia aia de ziceai că rupe mașina. Am mers și cu un Citibus manual, cârâia cutia ca la DAC.
Isuzu, marcă japoneză, lipită pe ceva ce nu face cinste mărcii. Ca Akai, ce făcea odată Akai și ce a ajuns astăzi să poarte numele Akai...Cel mai reușit e Citiport, dar și ăla cu reținere. Cum a zis @Chev Celios, am mers lângă unul, aveam senzația că sunt lângă DAC. Am văzut unul, au motoare Cummins și Isuzu, motoare bune, dar dacă e întreținut prost...iese o porcărie. Caroseria este însă sub orice critică, efectiv ruginește și nu ai ce să îi faci. O fi fost ieftin, asemeni BMC, dar nu merită.
1) Isuzu alea au normal depășită (peste 10 ani)
2) Oricum nici mai mult nu au cum să meargă
3) Sunt ruginite și în stare foarte proastă, mai rău ca niște SH. Deh, calitate nene.
4) Aparte de calitate, ce mentenanță au avut? Dacă era ca la Dacia 1310 anii 1990 (prost făcute, prost întreținute, prost exploatate) au ajuns doar niște cotețe. Probabil, în ciuda unei calități slabe, dacă erau bine întreținute, poate mergeau. Eu am mers cu unul la Botoșani, în 2021, scutura transmisia aia de ziceai că rupe mașina. Am mers și cu un Citibus manual, cârâia cutia ca la DAC.
Isuzu, marcă japoneză, lipită pe ceva ce nu face cinste mărcii. Ca Akai, ce făcea odată Akai și ce a ajuns astăzi să poarte numele Akai...Cel mai reușit e Citiport, dar și ăla cu reținere. Cum a zis @Chev Celios, am mers lângă unul, aveam senzația că sunt lângă DAC. Am văzut unul, au motoare Cummins și Isuzu, motoare bune, dar dacă e întreținut prost...iese o porcărie. Caroseria este însă sub orice critică, efectiv ruginește și nu ai ce să îi faci. O fi fost ieftin, asemeni BMC, dar nu merită.
-
- Chev Celios
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
Chev Celios
Da cutia era ceva groaznic, nici pe utilajele aeroportuare nu am intalnit ceva asa de rau. Pedala de acceleratie e pe modul on/off, atat. Adica daca o apasai de la 0% pana la 50% nu facea nimic, de la 50% la 100% aveai accelaratia la maxim. Cum am mai zis eu nu as trimite asa ceva pe strada nici cu marfa, dar apoi cu oameni.
Da cutia era ceva groaznic, nici pe utilajele aeroportuare nu am intalnit ceva asa de rau. Pedala de acceleratie e pe modul on/off, atat. Adica daca o apasai de la 0% pana la 50% nu facea nimic, de la 50% la 100% aveai accelaratia la maxim. Cum am mai zis eu nu as trimite asa ceva pe strada nici cu marfa, dar apoi cu oameni.
-
- Andi_C
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
Andi_C
Câteva poze cu 2 dintre autobuzele recent reactivate:
Câteva poze cu 2 dintre autobuzele recent reactivate:
20260622_204823(1).jpg (921.81 KB; downloaded 531 times)
20260622_203547(1).jpg (870.1 KB; downloaded 531 times)
IF 91 POV(1).jpg (606.5 KB; downloaded 531 times)
-
- romanianrailfan
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
romanianrailfan
8154 azi in 428 (cu 8054 in fundal
).
8154 azi in 428 (cu 8054 in fundal
DSC_0001.jpg (1.67 MB; downloaded 278 times)
-
- ericbrudii
-
Posted:
-
Re: VDL Berkhof Ambassador
ericbrudii
Au revenit și 8122 și 8144 prezente pe linia 438.
Mihai Tana wrote here:
De azi, au fost reactivate și 8128, 8134, 8145, 8154, 8157 și 8160, fiind prezente pe liniile 419, 464, 465, etc.
Au revenit și 8122 și 8144 prezente pe linia 438.
📖 Pagination options